Страница 1 от 11 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 159
  1. #1

    Подразбиране как си съхранявате конците, докато шиете гоблена?

    Любопитна съм да разбера как си съхранявате конците, докато шиете гоблена? Аз слагам в малки торбички всеки отделен цвят с знака. Удобно е, но ако гоблена е с много цветове, пада едно търсене...А конците, които ви остават от всички гоблени как запазвате? :?
    Може би вие имате по-добри начини? Ще се радвам да споделите!

  2. #2

    Подразбиране Re: как си съхранявате конците, докато шиете гоблена?

    Моите са в кутия, когато ги ползвам. Другите /останалите/ ми са в по-голяма кутия, където имам разпечатани схеми. А майка ми за текущите изполва един класьор за дюбели. Сигурна съм, че сте виждали - с малки отделенийца за болчета, гайки, дюбели и други дреболийки много е хитро щото е с прозрачен капак


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    Аз си изрязвам картончета и на тях намотавам тези конци, с които шия А за съхранение на старите използвам албумче за снимки

  4. #4

    Подразбиране

    В пликчета,от тези дето се залепват,вътре има и картонче с номера на конеца.

  5. #5

    Подразбиране

    Подобно на rodich, по време на шиене необходимите конци са в малка кутия а останалите - в 2 големи кутии, подредени по номера. (тъй като гледам скоро ще ми трябва шкаф). Самите конци са намотани на картончета.

  6. #6

    Подразбиране

    Докато шия,съхранявам конците в пощенски пликове(една приятелка ме снабди с такива ,останали от ДСК). Отвън на плика си чертая знака,а срещу него -номера на конеца ,на който отговаря знака.А когато са повече цветове слагам по два в плик.Малко сложно става,това не е добър вариант,но съм свикнала.
    Както казва rodich ,най-добре става с органайзер,но аз нямам.Все се каня да си купя и си оставам с каненето.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря, че сте преместили темата ми на точното място. Извинявам се, трябваше да я пусна тук, недоглеждане от моя страна!
    Идеята на Vaikiki за албумчета за снимки ми се струва добра, може да опитам. :?

  8. #8

    Подразбиране

    Когато започнах да бродирам си навивах конците на картончета, в последствие реших да си ги слагам в найлонови пликчета (по този начин си запазвах номерчето на конеца и марката му), а сега ползвам това
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Подразбиране от къде

    това последното е много хитро. какво представлява и от къде може да си го купи човек
    Никога не стигай до крайност когато стоиш на края на пропастта!
    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=14051

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Vaikiki
    Аз си изрязвам картончета и на тях намотавам тези конци, с които шия А за съхранение на старите използвам албумче за снимки
    И аз също...така е най-удобно , подреждам ги по гами на цветовете....

  11. #11

    Подразбиране

    Слагам си ги на картончета, с надпис или в отделни торбички, но винаги нещо ми се губи или заплита. По горе начина за съхраняване на конците много ми допада.

  12. #12

    Подразбиране Re: от къде

    Цитат Първоначално написано от AVIANA
    това последното е много хитро. какво представлява и от къде може да си го купи човек
    Клечките, както аз ги наричам, са в пакет по 10 бр. и струват 1,90 лв.
    И джоба също струва 1,90, но аз съм го сканирала само половината, защото не се събира на скенера. Иначе се събират 15 чилета. Сгъва се на 2 и може да се държи в папка А4 формат. Има и други джобчета - по 5 чилета отпред и 5 отзад, те са по удобни когато от даден цвят са необходими повече от 1 чиле. Продават се по 3 в комплект, но не си спомням цената.
    Това са продукти на ДМЦ и съм си ги купила от магазин Мистър Гоблен.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте майсторки

    Надявам се да ви бъда полезна с "моя" си начин на подреждане на конците, защото е много удобен и прилежен.
    Научих се да шия гоблени като малка през летните ваканции. Майка ми и нейните приятелки си купуваха нормални, при това вилерови гоблени и след като ги ушиеха, аз ушивах същите, но в размер 1/4 от оригинала. Беше ми много приятно да се занимавам. Така съм направила двата японски модела - тънките и дълги пейзажи, два гоблена с кораби, една пролет и една есен - всичко това на Вилер (обаче не им помня имената на гоблените ). Имам и няколко малки гоблена от Бурда моден.

    Но ето за какво всъщност става въпрос: изрязват се ленти от картони, на които тематични се подбират и се намотават по няколко цвята. И за да ме разберете напълно, прилагам снимка на конци, с които почнах да шия едно нещо през бременността си, но сега съм го зарязала:

    http://www.bgphoto.net/photos/2105/o...0477968750.jpg

    Приятно подреждане на конците

  14. #14

    Подразбиране как си съхранявате конците ,докото си шиете гоблена?

    :wink: За всеки един цвят режа картончета,изрязвам отгоре и отдолу по средата картончето,намотавам в улея конеца.Поставям всяко едно в малко пликче,като в горния десен ъгъл с флумастер записвам знака.Конците на целия гоблен държа в плетен панер,а тези с които шия за определените квадратчета в едно по малко. Шия с няколко игли(за гоблен) ,които забождам но коркова тапа.Местото, с което обозначавам къде съм е кърфица с по-голямо топче.
    Конците които,са останали от други гоблени са също в плик и в кутиите от сладолед-по-големите.
    Малко сложно,но на мен ми доставя удоволствие!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Lyubka
    а сега ползвам това
    този метод ми се вижда доста удобен, когато идвам към София ще трябва да обиколя и вашите магазини


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

Страница 1 от 11 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •