Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011
Показване на 151 до 159 от 159
  1. #151

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Пухче Виж мнение
    Този път наистина съпругът ми ще ме изгони ако последвам примера на колежката и набуча конци по стените.И без това едва ми понася орхидеите
    и моят
    Аз затова минах на хибискуси...орхидеите "ограничих" до 3 броя,които обмислям догодина да висят от корниза, по пердето...защото като му подхвърлих за стена на орхидеите, отговорът му беше,цитирам.."луди хора"...А ако накача и конци...леле майко...ще ме пратят да се преглеждам вече

  2. #152

    Подразбиране

    за мен най лесния начин за съхранение е като още в самото начало, преди да започна да сия си изрязвам от кутия за бонбони картончета на които намотавам конеца. от горната дясна страна пиша номера на цвета, а от лявата пиша знака на които отговаря в панамата. така не се разбъркват и са подредени.
    дано да съм ви била полезна

  3. #153

    Подразбиране

    Преди да почна гоблен разпределям конците в тетрадка или тефтер каквото имам под ръка и на всяка страница пиша номера и знака на който отговаря конеца каквото остане като приключа с даден цвят го връщам откъдето съм го взела, така ми е най-удобно а панамата, схемите и тетрадката с конците си държа в картонена кутия.
    Обаче тези органайзери дето сте ги показали много ми харесаха, бих си купила за да съхранявам конците които остават след приключването на гоблена-да не става джунгла

  4. #154

    Подразбиране

    Ето какво си измайсторих аз. Направих си саморъчен органайзери съм много доволна от себе си. Хваща цялата гама на ДМС, и ми струваше само 10 лв. Това са джобове за визитки, в книжарницата ме изгледаха доста странно като купих толкова много наведнъж. Всъщност тук са 23, като използвам и двете страни разделени с картончета. А номерата са подред, не поцветове, така по-лесно ги намирам. И на всеки джоб съм си написала от кой номер до кой е. Някъде имам по 2 или три чилета, хващат се спокойно.




  5. #155

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от mucho Виж мнение
    В София може да се купят органайзери от Практикер и от Мосю Бриколаж.Също и от някой магазин за рибарски принадлежнасти има един на площад Възраждане.
    Тези органйзери от рибарските магазини като какво се водят там?

  6. #156

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от теодора Виж мнение
    Тези органйзери от рибарските магазини като какво се водят там?
    Като куфар за риболов. Има различни размери, в зависимост от това с колко отделения са отгоре. Аз имам един такъв - с две отделения отгоре и преди 2 години струваше 20 лева. В него съхранявам бъдещите проекти. Отгоре са по старите ми конци, които не са в органайзерната кутия. В нея съхранявам на картончета конците, а текущия гоблен е пак в такава кутия, но купена от практикер или метро - вече нямам спомен. Те също са много удобни и се водят кутия за болтчета и гайки. В рибарските магазини също продават удобни кутии - нещо подобно на тези, които Оля предлага за мънистата. Но нямам спомен вече.

  7. #157

    Подразбиране

    Това е моята кутия за конци
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #158

    Подразбиране

    На мен мама ми направи такава папка и съм много доволна,е,зависи колко цвята е гоблена де...

  9. #159

    Question

    Реклама:
    Здравейте,знам,че въпросът ми не е за тук,но не открих подходяща тема.
    Ако има такава ще съм благодарна да ме насочите(опитах с търсачката и наред с отрицателните отговори имаше и няколко недоразумения).
    Та проблема ми е,че шия с ДМЦ,но забелязах,че 1-2 от конците се разрошват.Гоблена съм го почнала 2007 и чак сега продължавам.Проблем с първите конци нямам ,а само с някои от наскоро шитите.
    Съхранявам си конците в албум или отделни пликчета с “цип„.
    Мия си ръцете като маниак преди и по време на шиене и много се старая да шия внимателно.Чудя се къде е проблема?
    Остава ми 1/3 от гоблена и не мога да си представя на какво ще приличат като го ушия.
    Ще съм благодарна за всякакви предложения.

    Да допълня,че понякога шия с много дълъг конец.

    И да кажа нещо по темата..
    Едва ли откривам топлата вода,но мисля,че ако конците се намотаят на макарички биха се ползвали по-лесно.Най-малкото няма все да се завързват в най-неподходящия момент.
    Имах едни доста фалшиви конци купени за 1-2 лв с пластмасови макари.Ще пробвам с тях и ако не е много зле ще снимам и покажа.
    Редактирано от peppinka : 31.01.2012 в 15:33. Причина: допълнение

Страница 11 от 11 ПърваПърва ... 91011

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •