Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 159
  1. #16

    Подразбиране как си съхранявате конците, докато шиете гоблена?

    Аз си правя нещо като азбучник, /от дебела тетрадка голям формат или списание/ на който вместо букви си написвам знаците и при всеки знак слагам част от съответния конец. Така като отворя този "азбучник" много бързо намирам нужния конец. Не знам дали обясних ясно.

  2. #17

    Подразбиране

    много е удобно конците с които шия да ги сахранявам ж класьор за дискове те са прозрачни ие много удобно за барзо намиране на нужния цвят

  3. #18

    Подразбиране

    Момичета, страхотни идеи давате! Да ви кажа какво видях в един магазин за гоблени в Бургас-пластмасов органайзер, разделен на кутийки /мисля че беше на ДМЦ/ . Имаше и картончета, подобни на тези, които вие си правите и една макара, с която се навива чилето на картончетата. Видя ми се добро, но не можах да разбера колко струва, нямаха още ценоразпис. Като мина пак от там ще питам и ще ви кажа. Някой ползва ли такова нещо да каже мнението си? :?

  4. #19

    Подразбиране

    Аз имползвам нещо подобно на специалните органайзери. Купувам си кутии от ловно-рибарските магазини и си правя картончета според килийките. В една кутия се събират по 80-90 чилета. Много е удобно. Кутиите, които си купувам са по 6,50.

  5. #20

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от staars
    Аз имползвам нещо подобно на специалните органайзери. Купувам си кутии от ловно-рибарските магазини и си правя картончета според килийките. В една кутия се събират по 80-90 чилета. Много е удобно. Кутиите, които си купувам са по 6,50.
    Благодаря ти за идеята!
    Аз съм се чудила от къде мога да си купя подобна кутия....

  6. #21

    Подразбиране

    Моите съм ги наслагала в малки найлонови пликчета, които се затварят отгоре. Всяко си е с етикетче за марката и номера на конеца. Така бързо си ги откривам .
    Когато бродирам нещо - отделям нужните конци и им добавям етикетчета със съответния знак от схемата.
    "И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

  7. #22

    Подразбиране

    При мен конците с които шия са в наилонова торбичка. Отбелязвам знака на самото чиле и като почна да шия запомням кои знак на какъв цвят отговаря. Ако от някой цвят имам повече чилета го слагам в отделна торбичка. Така с един поглед намирам цвета който ми трябва. А самия конец който остава при срязването го подпъхвам през средата на чилето.

  8. #23

    Подразбиране

    Аз използвам пликчетата за дискове (не хартиените, а наилоновите). Слагам си вътре картонче с № на DMC конеца и ги подреждам по № в органайзер за визитки (от тези на който можеш да добавяш джобове).
    А знака си го лепя на пликчето с такова за цени.

  9. #24

    Подразбиране

    Мойте конци са в пликове за писма, от горе си надписвам номерата. Много ми е удобно.
    :?

  10. #25

    Подразбиране здравейте

    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  11. #26

    Подразбиране здравейте

    е това е само идея ,

  12. #27

    Подразбиране

    Аз сама си правя малки хартиени пликчета. От страни ги залепям с тиксо или ги забождам с телбот.От двете страни (на гърба и върху какпака) написвам знака от схемата и номера на конеца.Всички пликчета за съответния гоблен държа в обикновена найлонова торбичка.Когат търся някои конец, проста хващам десетина пликчета в едната ръка и с другата ги разлиствам.Става бързо и лесно.
    Нямам много стари конци, но тях ги държа на чилета в един общ плик.Внимавам всеки конец да е с номер.

  13. #28

    Подразбиране

    Такава пластмасова кутия с макара видях в Бургас само на едно място, но не можаха в момента да ми кажат цената, ще питам пак, изглежда удобно и практично

  14. #29

    Подразбиране

    Аз също като marta7 си правя малки хартиени пликове и надписвам номерчето и знака от схемата.
    Незнам дали е най-удобният вариант, но така съм свикнала и на мен ми е много лесно.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравейте момичета,


    Да споделя и моя опит:
    Аз си навивам конците с които ще шия даден гоблен на ролки от тоалетна хартия. На самото руло си написвам знака. Понеже рулото е по-голямо и лесно се навива и развива конеца.Имам навик да шия с много игли- колкото цвята- толкова игли- тях пък ги забождам с остатъка от конеца на една кутия в/у която е залепен част от календар. На всяка дата съответства и номера на конеца , с който шия. Така не вдявам и не раздявам конеца непрекъснато защото се разнищва.

Страница 2 от 11 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •