Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен
Показване на 31 до 45 от 159
  1. #31

    Exclamation

    аз пък ги слагам в отделни прозрачни малки пликчета,лепя отгорев ценови етикетчета с номера или знака.пликчетата се затварят и така неможе да настане хаос в процеса на работа.пликчетата си подреждам прави в голяма кутия на няколко колонки.лесна и бърза работа!

  2. #32

    Smile

    Здравейте!Аз си съхранявам конците в найлонови малки пликчета,на които залепвам знака на конеца и вътре на самия конец залепвам неговия знак.На всеки конец слагам и отделна игла.Така ,че колкото цветове ,толкова и игли

  3. #33

    Подразбиране моят начин

    здравейте ! аз съхранявам конците по следния начин :взимам картон и отрязвам от него една лента . нарязвам го от двете страни според броя на конците , които ще намотая там. надписвам и ги намотавам. правя още един такъв класьор със същата подредба на цветовете - на него нареждам тези цветове ,на които съм извадила от нишките . така конците от първия класьор не се размотават , а в "работния " , т. е. втория класьор бързо свършват и няма възможност да се загубят или разнищят.

  4. #34

    Подразбиране

    А аз използвам органайзери-с тях идват картончета и лепенки с номерата.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  5. #35

    Подразбиране

    Слагам ги в найлонови пликчета и им лепя знаците отгоре.
    Останалите от гоблените конци слагам в по-големи пликове заедно със схемата /ако я пазя/ и с картинката.
    Сега шия на Ланарте. Техните конци са на дълъг картон, в дупчици и висят надолу. Не знам дали ме разбрахте, но няма как да ги снимам сега. Честно казано - оплитат се много и затова пак действах с метода на найлоновите пликчета.

    А тези кутии ги има в София, в магазинчето за гоблени до Женския пазар, струват 45 лв.

  6. #36

    Подразбиране

    Аз чакам това за работа при бродерия на гоблени.Мисля че със такиви органайзери ще бъде много удобно да се работи.Някой ползвал ли това?


  7. #37

    Smile

    Когато започвам гоблен си правя хартиени пликове на които пиша знака на конеца след това ги съхранявам в чантичка от дамаска която сама си уших според големината на пликовете .Чантата е също като правоъгълните дамски несесери но е по голяма с дръжка и цип така не ми се губят конци и не ми се цапа панамата .

  8. #38

    Подразбиране

    От опита ,който има с различни начини,най практичен си остава найлоновите пликчета със знака залепен върху тях.

  9. #39

    Подразбиране

    Явно кой как си е свикнал . Аз си прявя нещо като азбучник от стара тетрадка на децата . Изрязвам само стъпаловидно по една лентичка от края на всеки лист - за да се вижда знака - става точно като азбучник , но вместо букви - знаци. Конците ги слагам на всеки знак , тетрадката е компактна - много бързо се намират и могат да се слагат остатъци от шиенето , които да се плзват по-късно.Мятам и един ластик за да е стегнато . Толкова ми е лесно така , че чак се чудя дали бих ровила пликчета. Като седна да шия - независимо дали на дивана, на фотъойла или на маса - пред мен има само схема , тетрадка и ножичка.
    Ако сте се загубили в гората, а нямате компас под ръка, изчакайте есента - птиците отлитат на юг.

  10. #40

    Smile

    Аз също си навивам на картончета конците, с които шия, като отбелязвам номера на всеки конец, а отзад пиша за кой гоблен са. Проблемът обаче са другите конци, които са ми страшно много. Целите чилета държа в една голяма торба, конците от разни гоблени, които са навити на картончета, са в друга голяма торба, а от един класьор съм направила нещо като визитник с около 30 страници и в отделенията да визитки съм подредила по цветове по-малките от едно чиле остатъчни конци. И отново съм сложила на всяко отделение номер на конеца. Търсила съм от тези специални пластмасови органайзери с преградки, но за съжаление, не мога да открия. А по ловни-рибарските магазини съм откривала само рибарски преносими кутии, които на горния капак имат не повече от десетина разделения, а вътрешността на самата кутия е цяла, без прегради. Ще продължавам да търся, защото за мен това е най-доброто решение. И имам молба към вас - ако откриете в някой град такова нещо, обадете ми се!

  11. #41

  12. #42

    Подразбиране

    марджи, а провери ли тук?
    http://www.goblenite.com/index.htm?s...&id=314&c_id=0
    изглежда удобно, а цената е повече от приемлива
    поздрави

    света, извинявай, още имам проблем с обновяването на страниците и не видях, че е отговорено



    st_dobri@abv.bg


    Моят свят в бод и цвят!
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2023 - готовите

  13. #43

    Подразбиране

    Преди си изрязвах картончета. Ако са малко конците на един картон, ако са повече на отделни картончета. Но след като веднъж сбърках знака сега правя следното. Първо си отделям малко коконец за мостра лепя ги едно картонче и пиша знака. След това докато шия ги слагам в найлонови пликчета а когато завърша гоблена всичко за този гоблен слагам в голям найлонов плик. Така коплектовани гоблените ги поставям в един по голям плик.

  14. #44

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetta Виж мнение
    Благодаря ви сърдечно, момичета, St_dobri, на тебе също! На момента се отзовавате, за да помогнете. За съжаление обаче този органайзер е прекалено малък и ще трябва да купя поне 10-тина, за да си събера конците /навремето често ходех в чужбина на турнета и от там се запасявах с много конци, защото тук определени цветове трудно се намипраха/. А това ще ми излезе доста скъпо. Затова още веднъж ще потърся из рибарските магазини. Доколкото разбрах имало там кутии с доста по-голяма вместимост на цена 6,50 лв. В краен случай може да си поръчам едно шкафче с разграфения - от тези, в които в някои магазини за гоблени съхраняват конците. Казаха ми че ги имало при дистрибуторите на конци.

  15. #45

    Wink

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от tina1970 Виж мнение
    аз пък ги слагам в отделни прозрачни малки пликчета,лепя отгорев ценови етикетчета с номера или знака.пликчетата се затварят и така неможе да настане хаос в процеса на работа.пликчетата си подреждам прави в голяма кутия на няколко колонки.лесна и бърза работа!
    и аз точно така.

Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •