Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 22
  1. #1

    Подразбиране Как се шие щампиран гоблен

    Много ви моля ако някой има снимки и нещо с което да ми помогне, защото днес си купих щампиран гоблен на Роял Париж и продавачката ме увери че много лесно се шиел.Но аз гледам и не мога да разбера коя нижка да гледам за да разбера с кой цвят да го ушия
    а в сама комплетовка няма нищо друго освен конците.Нито упътване нито нищо

  2. #2

    Подразбиране

    Нагласяш както ти хареса. Много често има разминаване на щампираното и основата, затова трябва да се наглася. А дали е на кръстче или гобленов бод и с колко нишки - както ти е по приятно да шиеш. Опитай отстрани за да имаш представа как става с единия и другия бод.

  3. #3

    Подразбиране

    Е как така си го нагласям ....все пак има кон на сминката, а ако накрая излезе магаре

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetoslav_c Виж мнение
    Е как така си го нагласям ....все пак има кон на сминката, а ако накрая излезе магаре

    моля те ще падна от смях, но принципно nasysy е абсолютно права понеже ти се разминава щампата от бродерията и понякога се налага малко да понагласяш нещата. в смисъл ако имаш 4 квадрата оцветени от 1 цвят бродираш 4 бода това е -дори ако малко има отклонение върху щампата.........ох ама и аз как го обясних дано да си ме разбрала....

  5. #5

    Smile

    Налагай конците по щампата, сравнявай и така ще разбереш, кой цвят къде да използваш.

    http://www.facebook.com/media/set/?s...9555361&type=3 Албум с изработени от мен неща ♥


    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от svetoslav_c Виж мнение
    Е как така си го нагласям ....все пак има кон на снимката, а ако накрая излезе магаре
    Ами по тая логика аз като си имам щампирана маргаритка , да не излезе накрая лайкучка!
    Харесах си я тая маргаритка и я купих.Тогава ТДК ме посъветва да я шия с мъниста .
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  7. #7

    Подразбиране

    Аз си купих Коне на водопой щампиран гоблен с голяма мъка стигнах до половината и така си стои в шкафа Втори път няма да направя тази грешка по хубаво от обикновенния гоблен няма но ще трябва да го зашия някой ден

  8. #8

    Подразбиране

    Щампата е идеална за хора с влошено зрение и "върви" доста по-бързо от обикновения гоблен , но това разминаване на печата е влудяващо - трябва наистина да си малко художник и ти да дооформяш по твое осмотрение контурите на образите.Утехата е , че се разшива по-лесно ако не ти хареса и че можеш да си съчетаеш цветовете по-лесно и по твой вкус.Успех !

  9. #9

    Подразбиране

    А моя приятелка се е влюбила в щампите и ги шие само с мъниста.Сега шие Коне на водопой и става доста интересно,а водата наистина блести!

  10. #10

    Подразбиране

    Това с разминаването на щампите е абсолютно вярно ! Един такъв започнах и аз - ших до там, където е ясна границата ,а другото си стои Успех, ако все пак прродължиш !

  11. #11

    Подразбиране щампа

    Здравейте, шила съм вече три щамповани гоблена, и на трите отстрани на щампата има легенда с цветовете и мн лесно се ориентирам.
    Шила съм с кръстат и с обикновен гобленов бод, повече ми харесва как се получава с обикновенния гобленов бод. Разминаване винаги има, но то е в рамките на 1 ред и не се забелязва, когато гоблена е готов, досега не съм се разочаловала от резултата получен от шиенето на щампования гоблен. Но предпочитам да шия стандартните гоблени, тръпката е по-голяма.

  12. #12

    Подразбиране

    Благодаря Ви момичета, но аз като гледам как едната нижка е един цвят другата друг...ми се струва че разминаването ще е доста.
    Така че малко съм разочарована от тези щампи и наистина истинския гоблен си е със схема : ) така че се отказвам от щампите

  13. #13

    Подразбиране

    Не се отказвай. Шии смело - ще се получи добре.
    Не е сложно нагласянето.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от lari Виж мнение
    А моя приятелка се е влюбила в щампите и ги шие само с мъниста.Сега шие Коне на водопой и става доста интересно,а водата наистина блести!
    Аз също шия доста щампи но само с мъниста, един Щастливи коне започнах да шия с конци и става много грубо и определено реших че не е за мене, но с мъниста е много лесно, красиво и приятно.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Аз до сега съм ушила 3 щампирани гоблени и 1 имам започнат.Поне на мен са ми много лесни за шиене.Действително има малко разминаване и трябва малко фантазия.Но аз ги шия с гобленов бод с 4 ката конец,като при започване на конеца мушкам в една малка и една голяма дупка(или обратното-зависи) и завръзвам конеца,и полсе започвам да редувам дупките-голяма с голяма,малка с малка.И така самото нагаждане на цвета е по лесно.Успех!
    rossyemilova@mail.bg
    "Остави на времето да уреди нещата, които искаш."
    http://rosicaemilova.snimka.bg/tapes...gobleni.534348

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •