Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Как се преминава от 1:4 към 1:1?

    Имам много планове и малко време /и налични конци/- повечето от планираните ми схеми са 1:4, но не ми се отделя толкова време, а и според мен не всички си струва да се ушият толкова големи.
    Въпросът ми е - Мога ли просто вместо четири бодчета за знак да си шия един- ще прецакали това вида на гоблена, освен, че щи го намали наполовина? Сигурно е елементарно питането, ама нали съм "Боли, сърби- Драго ми е!"

  2. #2

    Подразбиране

    Ако нямат детайл няма никакъв проблем да ги шиеш 1:1 дори ще станат по нежни.На мен 1:4 ми стоят на пиксели,повече ми харесват когато се ушият 1:1.

  3. #3

    Подразбиране

    Абсолютно е така.
    Стават супер.Даже имам модели в РМ 1:4,които са доста големи и като ги превърна в 1:1 стават с по-нормални разнери,по-нежни и по-бързо стават.Например,"Коне на водопой"го имам във вариант 1:1 и е много по-приятен за гледане от този 1:4.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Подразбиране

    Здравейте и от мен.Имам Ковачницата 1:4 Мога ли до го ушия 1:1. Няма елементи.

  5. #5

    Подразбиране

    Може,като размери ще е по-малък но ще стане много по -красив,по-изразителен и няма да стой на пиксели
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  6. #6

    Подразбиране

    Здравейте и от мен, а може ли да смятаме ако имаме схема 1:4 и определен брой конци ,че като започнем да го шием 1:1 ще ни трябват половината брой конци приблизително???

  7. #7

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tany80 Виж мнение
    Здравейте и от мен, а може ли да смятаме ако имаме схема 1:4 и определен брой конци ,че като започнем да го шием 1:1 ще ни трябват половината брой конци приблизително???
    Броят на цветовете остава един и същ. Количеството на необходимите за ушиването конци е около 4 пъти по-малко. Вместо 4 бода за един знак, ушиваш един бод.

  8. #8

    Подразбиране

    Благодаря много Nelly L ,а би ли означавало ,че и размера ще намалее 4 пъти???

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от tany80 Виж мнение
    Благодаря много Nelly L ,а би ли означавало ,че и размера ще намалее 4 пъти???
    Само да уточня - да, четири пъти, което е два пъти по дължина и два пъти по височина. Да не помислиш, че ще стане 4 пъти по-малък по двете страни.

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Само да уточня - да, четири пъти, което е два пъти по дължина и два пъти по височина. Да не помислиш, че ще стане 4 пъти по-малък по двете страни.
    Хубаво уточнение, Nev! За мен е очевидно и не се сетих да го кажа.

  11. #11

    Подразбиране

    Да, естествено и размерът на завършения гоблен ще намалее. И още нещо - схемите са едни и същи, ти решаваш дали да шиеш 1:1, 1:4 или кръстче. Това, естествено, ако гобленът не е 1:4 с детайли 1:1.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Да, естествено и размерът на завършения гоблен ще намалее. И още нещо - схемите са едни и същи, ти решаваш дали да шиеш 1:1, 1:4 или кръстче. Това, естествено, ако гобленът не е 1:4 с детайли 1:1.
    Благодаря още веднъж

  13. #13

    Подразбиране

    и аз благодаря,тъкмо да задам въпрос и намерих отговора преди да успея

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря много на Nelly L и на Nev за уточнението. Аз съм зле с математиката и затова станах ветеринарен лекар

  15. #15

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •