Показване на 1 до 7 от 7
  1. #1

    Подразбиране Бонбони "Рафаело"

    По рецепта на natalyna

    Фалшиви бонбони "Рафаело"

    Продукти:
    2 вафлени кори(дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос;
    125г масло или твърд маргарин;
    150г пудра захар;
    100г сухо мляко(пълномаслено);
    топла вода - за да стане не много лепливо тесто

    100г обелени цели бадеми;
    Стърган кокос за овалване;

    Приготвяне:

    Разтрошаваме вафлените кори с точилка или нещо подобно(на малки късчета) и ги слагаме в дълбока купа. Прибавяме разтопеното масло, пудрата захар,сухото мляко и постепенно доливаме топла вода, докато се получи мека маса(ако много лепи я слагаме за половин-един час в хладилника.

    От сместа правиме топчета(с големината на бонбоните "Рафаело" и слагаме по един бадем вътре. Готовото топче овалваме в настърганият кокос.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Тъй,като не можах да намеря вафлени кори,натроших една цяла обикновенна вафла.Водата трябва да е много малко и да се сипва по малко,за да не стане рядка сместа.Аз сложих и какао и така станаха какаови Рафаело.

  3. #3

    Подразбиране

    Обожавам бонбони рафаело още тази вечер ще ги пробвам Супре
    БЛАГОДАРЯ за рецептата Скарлет

  4. #4

    Подразбиране

    Благодаря, Скарлет

  5. #5

    Подразбиране eto ja obeshtanata rezepta

    Hi!

    Ето и любимата ми торта. Наричам я рафаело, защото има вкуса на т.нар. бонбони.
    Препоръчвам да удвоите долъпосочените дози-продъкти, за да станат блатовете по-дебелички (иначе са мн. мн.тънки)

    ПРОДУКТИ:
    2 белтъка
    12 с.л. захар
    3 пакета кокосови стърготини (по 20 гр.)
    150г смлени обелени бадеми
    малко сладко от ягоди или боровинки
    около 500 гр. течна сметана за разбиване
    за украса-шоколадови пръчици,кокосови стърготини и други
    ПРИГОТВЯНЕ:
    1 белтък се разбива с миксер около 5 минути.Прибавят се 6 супени лъжици захар и се разбива до получаване на хомогенен твърд сняг.Прибавя се и 1 пакет кокосови стърготини и се разбърква лекичко.Сместа се пече в предварително загрята на 150 градуса фурна десет минути, след което фурната се изключва, а блатът се оставя във фурната до изстиването и.По същия начин се приготвя и втория блат от второто яйце с 6 лъжици захар и кокос. Когато блатовете са готови тортата се подрежда по следният начин: -слага се първият блат -отгоре се намазва със сладко и се поръсва с кокосови стърготини,а върху тях се маже разбитата сметана -поставя се втория блат и отново се намазва със сметана -отгоре се намазва цялата торта със сметана и се украсява със шоколадови пръчици и кокосови стърготини.
    ...и ще ме споменавате, еиии!

  6. #6

    Подразбиране

    здравей Скарлет много ми харесват тези бонбонки и след като сподели че си използвала обикновенни вафли веднага се сетих за вафлите НАЯ с кокос дали ще станат незнам дали е добра тази идея но на мен така ми хрумна как мислите

  7. #7

    Подразбиране

    Реклама:
    Мисля,че ще се получи добре!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •