Показване на 1 до 15 от 37

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    И аз имам неуспешен опит със същата приравнителна таблица. Понеже в Габрово не се продаван Ариадна, когато започнах Етъра, конците ги приравних в ДМЦ с ABAKAN, купих ги и започнах да шия, но резултатът се оказа отчайващ, затова се наложи да ги нагаждам по снимката. Така,че внимателно с тази приравнителна таблица. Уж показва,че приближава до 100%, но по-важен е крайният резултат. Може да ти показва, че е някакъв цвят, а като го съпоставиш с останалите цветове, да се окаже, че е в друг нюанс. При мен така стана със зелените цветове- зелено-син вместо зелено-кафяв, а иначе по таблицата са на 100%. В крайна сметка всеки сам решава, а това е само мое мнение.

  2. #2

    Подразбиране

    Привет отново! Относно таблицата , която посочих за конвертиране, казах че при мен на два различни цвята ДМЦ ми се получи един и същи Ариадна. Напълно съгласна съм, че е не е много точна.
    По принцип избягвам да конвертирам от едни конци в други, то е ясно, че няма да се получи толкова добре, колкото с конците с които е даден да се шие гоблена. Но все пак въпрос на избор.

  3. #3

    Подразбиране

    [QUOTE=Zlateva13;252023]Привет отново! Относно таблицата , която посочих за конвертиране, казах че при мен на два различни цвята ДМЦ ми се получи един и същи Ариадна. Напълно съгласна съм, че е не е много точна.


    Ариадна имат 200 цвята, ДМЦ 500. Естествено че на 1 цвят Ариадна ще отговарят 2, че и 3 номера ДМЦ.
    Пъпетс имат 270 цвята и много повече лицеви цветове в сравнение с Ариадна.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •