Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Показване на 31 до 37 от 37
  1. #31

    Подразбиране

    Моите впечатления от тях не бяха нито добри, нито лоши. След като пробвах да ги прекарвам през кърпичка с омекотител обаче, останах очарована от резултата. Конците станаха плътни, меки и лъскави. Покриват много добре и резултатът е впечатляващ. Чак не можах да повярвам! Явно хитринката за омекотителя важи основно за тях. Трябва да спомена, че за осмомартенската игра шия гобленчетата с DMC и при тях омекотителят няма почти никакъв ефект... Много странно, но е факт. Поне при мен...
    - Това е невъзможно - казала Причината.
    - Това е безразсъдство! - отбелязъл Опитът.
    - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
    - Опитай... - прошепнала Мечтата.

  2. #32

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от stas Виж мнение
    Моите впечатления от тях не бяха нито добри, нито лоши. След като пробвах да ги прекарвам през кърпичка с омекотител обаче, останах очарована от резултата. Конците станаха плътни, меки и лъскави. Покриват много добре и резултатът е впечатляващ. Чак не можах да повярвам! Явно хитринката за омекотителя важи основно за тях. Трябва да спомена, че за осмомартенската игра шия гобленчетата с DMC и при тях омекотителят няма почти никакъв ефект... Много странно, но е факт. Поне при мен...
    Това с омекотителя не ми е ясно, какъв е и как се прави, питам, защото и аз шия с ариадна и съм доволна?

  3. #33

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Maria.Ruse Виж мнение
    Всички връзки тук за сравнителни таблици не работят. Знае ли някой действаща връзка?
    http://www.abakan.pl/index.php?Page=...verter&Lang=pl
    Виж тази таблица тук - дава съответствието между цветовете в проценти. В първото поле пишеш от какви конци ще конвертираш, във второто номера на конеца а в третото в какви конци конвертираш. Аз съм превръщала от ДМЦ в Ариадна, но при два различни номера ДМЦ ми се получи един и същи Ариадна / разбира се съответствието в % беше различно/. А моето мнение за конците е, че не са лоши, шила съм с тях и не съм съгласна с крайните мнения, че са боклук. Въпрос на избор.

  4. #34

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sardela Виж мнение
    Има ли някой сравнителна таблица на конците Ариадна с някои от другите известни конци. Къде мога да ги сравня.
    http://www.rucniprace.cz/kv-dmc-ariadna.php виж тук има таблици дано ти свършат работа

  5. #35

    Подразбиране

    И аз имам неуспешен опит със същата приравнителна таблица. Понеже в Габрово не се продаван Ариадна, когато започнах Етъра, конците ги приравних в ДМЦ с ABAKAN, купих ги и започнах да шия, но резултатът се оказа отчайващ, затова се наложи да ги нагаждам по снимката. Така,че внимателно с тази приравнителна таблица. Уж показва,че приближава до 100%, но по-важен е крайният резултат. Може да ти показва, че е някакъв цвят, а като го съпоставиш с останалите цветове, да се окаже, че е в друг нюанс. При мен така стана със зелените цветове- зелено-син вместо зелено-кафяв, а иначе по таблицата са на 100%. В крайна сметка всеки сам решава, а това е само мое мнение.

  6. #36

    Подразбиране

    Привет отново! Относно таблицата , която посочих за конвертиране, казах че при мен на два различни цвята ДМЦ ми се получи един и същи Ариадна. Напълно съгласна съм, че е не е много точна.
    По принцип избягвам да конвертирам от едни конци в други, то е ясно, че няма да се получи толкова добре, колкото с конците с които е даден да се шие гоблена. Но все пак въпрос на избор.

  7. #37

    Подразбиране

    Реклама:
    [QUOTE=Zlateva13;252023]Привет отново! Относно таблицата , която посочих за конвертиране, казах че при мен на два различни цвята ДМЦ ми се получи един и същи Ариадна. Напълно съгласна съм, че е не е много точна.


    Ариадна имат 200 цвята, ДМЦ 500. Естествено че на 1 цвят Ариадна ще отговарят 2, че и 3 номера ДМЦ.
    Пъпетс имат 270 цвята и много повече лицеви цветове в сравнение с Ариадна.

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •