Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 27
  1. #1

    Lightbulb За сърцатите гобленарки и дечицата с аутизъм

    Скъпи съфорумки,

    Както вече разбрахте, на Третата национална среща на форума проведохме благотворителна акция за набиране на средства и материали (гоблени, картички и пр.) в помощ на Дневния център за лица с аутистични проблеми.

    Целта на този център е да подпомогне преди всичко на деца, които имат трудности с интегрирането в детска градина или в училище. Обикновено това са деца в много тежко състояние, които не могат да се обслужват и изискват непрекъснати грижи.

    На родителите също ще се оказва помощ, те ще бъдат консултирани, обучавани и включвани в групи за взаимна помощ. Другата съществена помощ за нас е, че обикновено единият родител на такова дете не работи, за да се грижи за него; като поверяваме децата за няколко часа на ден на Центъра, ние ще имаме възможност за работа и социални контакти.

    Подобен център има в Добрич и аз лично се уверих, че моделът работи. Благодаря на нашата съфорумка Даниел4и за оказаното съдействие!

    Сега малко за финансовата част на въпроса: Столична община ни даде сграда, една къща в квартал Подуяне. Къщата е в много лошо състояние и ще се наложи да направим основен ремонт.

    На самата среща събрахме 155 лв и един кашон с много красиви неща, изработени от вас. Искам да благодаря на всички, които се включиха в инициативата.

    Във вестник "Всичко за семейството" обявихме краен срок на акцията 1 декември, затова ако има още желаещи да ни подкрепят, можете да се включите.

    Средства могат да се превеждат по сметката на Асоциация аутизъм в Банка ДСК ООД, клон Батенберг, ул. "Батенберг" 6
    Банков код (BIC): STSABGSF
    Номер на банковата сметка в лева (IBAN) BG59STSA93000004098345
    като посочвате основание ГОБЛЕНИТЕ.ОРГ Моля, преди да преведете пари, попитайте за таксата!

    ...

    Благодаря на всички за щедростта и големите ви сърца!

    P.S. Самата аз съм майка на дете с аутизъм и съм безкрайно признателна на всички, които отделиха от времето и средствата си за каузата. Или пък дори само да прочетат това дълго съобщение.
    Ще се радвам и ако само промените мнението си за нашите деца.

    Благодаря!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от biskvitka_ : 18.05.2011 в 21:10.

  2. #2

    Подразбиране

    Ще чакам да ни уведомиш за датата и мястото на благотворителния базар.

  3. #3

  4. #4

    Подразбиране

    Бисквитке моя, дай повече инфо за този базар - къде, какво и как. А за съфорумки от други градове, които желаят да си закупят нещо - пусни снимки някъде, ние от Добрич бихме се включили.

  5. #5

    Подразбиране

    Даниелчи, мила, базарът ще е между 10 и 20 декември.

    Снимките ми са ужасни - като фотограф не съм дори и нула, а някъде доста по-надолу...

    Ще постна тези засега:

    Ако не възразявате, на всяко изделие ще залепя малко етикетче, на който ще пише: "Изработено от гоблените.орг в подкрепа на дневния център за лица с аутизъм"

  6. #6

    Подразбиране

    Мили момичета,
    както Малвинка е написала - добре е всеки, който ще вземе участие в благотворителния базар да си изпрати подаръците до 1 декември!

    Аз от събота започвам да действам!
    Много закъснях, но по-добре късно, отколкото ....

  7. #7

    Подразбиране

    Искам да благодаря на всички, които ми писаха на лични, момичета, вие сте прекрасни хора!

  8. #8

  9. #9

    Подразбиране

    Късно ли е да се включа и аз? Но ще мога да изпрата каквото натворя чак на 7 декември, че отивам на санаториум две седмици и мисля там да боцна малко картички. До 10 ще пристигнат със сигурност.

  10. #10

  11. #11

  12. #12

    Подразбиране

    Малвинка, нали не е късно в неделя да ти предам нещата, които съм приготвила за вашия базар?

  13. #13

    Подразбиране

    Момичета, не се притеснявайте изобщо, за базара има две дати: на 11 декември от 18 до 20 часа и на 18 декември от 11 часа. Адресът е бул. "Стамболийски" № 168, до метростанция "Константин Величков".

    А сега поредният отчет: огромни благодарности на Walentina, Мамануши i tazzzz:

  14. #14

    Подразбиране

    Имаме едно рамо и от Ansy от руския форум осинка:

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от biskvitka_ Виж мнение
    Имаме едно рамо и от Ansy от руския форум осинка:
    Браво на нея, засрамвам се, тя от Русия е изпратила нещата, а ние в БГ още се мотаме. Обещавам в неделя да ти предам моите неща

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •