Показване на 1 до 10 от 10

Тема: два цвята

  1. #1

    Подразбиране два цвята

    В много от гоблените ни се налага да ползваме конци от два цвята:дали е редно да ги осукваме като мартеница за да изглеждат по-равномерно върху избродираната панама?

  2. #2

    Подразбиране

    :? не ми е много ясно как би станало това усукване, в смисъл че при шиене или издърпване на конеца пак ще се разсуче..При мен двата цвята си лягат равномерно (тоест има го ефекта) без да го правя.

  3. #3

    Подразбиране Re: два цвята

    Според мен те ще си се наместят сами и няма нужда да се усукват предварително


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  4. #4

    Подразбиране

    Аз не съм шила по този начин, но мисля че няма нужда от усукване, би трябвало двата цвята да се наместят

  5. #5

    Подразбиране Конци

    :? Не мога да разбера за какво става въпрос Какви са тези гоблени шити с два цвята Аз, поне за сега не съм виждала такива. Може ли да покажете

  6. #6

    Подразбиране

    За да се постигне определен нюанс се слага нешка от един цвят и нишка от друг. Често се прави при лица и телесни части.Казва се мартеница, но не се пресуква, а се шие нормално.

  7. #7

    Подразбиране

    Шила съм така и просто си слагам двете нишки една до друга и шия. Ефектът се получава от самосебе си.

  8. #8

    Подразбиране ДВА ЦВЯТА

    Ако гоблена се шие с кръстат бод и има меланжирани цветове / два цвята /,а аз шия гоблена с гобленов бод 1:4 на стандартната гобленова панама,какъв ще е ефекта? Ще има ли проблем и ще бъде ли хубаво или не?Или е по-добре да шия с кръстат бод?

  9. #9

    Подразбиране Re: ДВА ЦВЯТА

    Цитат Първоначално написано от ABLE
    Ако гоблена се шие с кръстат бод и има меланжирани цветове / два цвята /,а аз шия гоблена с гобленов бод 1:4 на стандартната гобленова панама,какъв ще е ефекта? Ще има ли проблем и ще бъде ли хубаво или не?Или е по-добре да шия с кръстат бод?
    Мисля,че пак ще стане добре.А защо не искаш да шиеш кръстат бод? Знаеш ли колко е приятен за шиене!Пък и оригиналната комплектовка щом е кръстат бод, може би идеалния вариант е да го шиеш по този начин.Аз бих пробвала на едно парче плат, за да разбера как ще стои единия и как другия бод.

  10. #10

    Подразбиране

    Реклама:
    ай, не съм те виждала от 100 г., Диана. аз ших на дименшън един и 80% от конците бяха на мартеница. сигурно си го видяла моя multiply. не съм ги усуквала, но гледах да внимавам 1ия от цветовете да е винаги от дясно. от по-далече на се личи, но от близо като го гледаш се вижда, когато двата конеца от единия цвят са един до друг и се получава като дупцчица-не е равномерно. така че ми отнема много време с тези мартеници. на Х-чета обаче не се личи.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •