Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 18
  1. #1

    Подразбиране Схеми с меланжирани конци

    Момичета,
    Знаете ли дали има схеми за бродиране с меланжирани конци?Но да са от типа на ушити картини,подобни на гоблените?Изобщо съществуват ли такива разработки?
    Sorry за тъпия въпрос,но онзи ден в магазина ги разглеждах и ми хрумна да ушия нещо с тях.Ама като съм си и ....
    Редактирано от tdm13 : 05.11.2010 в 16:26.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #2

    Подразбиране

    Слънчогледа на ata е такъв
    Е, не цялата схема, на места, но така се постига ефекта на светлосянката .....


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране

    rodich, доколкото разбрах въпроса е за конците ,които постепенно преливат от светло към по тъмно,поне аз съм виждала само ДМЦ такива,а не за меланжа който си правим смесвайки по една нишка от 2 различни цвята,слънчогледа е шит с такъв меланж от по 1 нишка от цвят.

    В колона 19 и 20 са дадени меланжираните конци на ДМЦ.
    На мен лично също ми е интересно какво може да се ушие с тези преливащи конци.
    Редактирано от ata : 04.11.2010 в 22:39.

  4. #4

    Подразбиране


    а-аа, ясно
    сега като казваш, какво ли може да се ушие ......... някоя абстракция, струва ми се особено, ако 1дно мулине не съответства на друго


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Тук има един дизайн, ушит с различни цветове меланжиhttp://www.inkcircles.com/html/Cercles%20Gallery.html

    Ето и малко снимки:

    С меланж може да се ушие монохромен дизайн (т.е. предвиден за един цвят), а може и да се подчертае детайл от цветна схема.

  6. #6

    Подразбиране

    http://www.dmc-usa.com/majic/pageSer...ee-charts.html - това са предложения на ДМС от техния сайт - безплатните схеми.

  7. #7

    Подразбиране

    Ей,страхотни сте!
    Благодаря ви от сърце!

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  8. #8

    Подразбиране

    Аз в момента шия една серия цветя, които по принцип са едноцветни, но тъй като съм фен (направо съм като наркоман ) на ebay и си накупих един куп конци (без конкретно предназначение), между които има и маланжирани, реших да шия цветята с тях .
    До сега съм ушила две и стават много хубави, за съжаление не мога да покажа снимки, тъй като фотоапарата лекичко така се счупи , но за коледа ще има нов и ще пусна една темичка с моите скромни произведенийца.
    Идеята ми е, че ако намериш някоя едноцветна схемичка можеш да я освежиш с шаренки конци, но си е доста субективно и въпрос на личен вкус дали ще ти хареса.
    А моето бабче обичаше да бродира цветенца по разни покривчици с такива конци и също ставаше много красиво.
    Успех и дано си намериш нещо подходящо

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря,сВиНи!
    Имам планиран един пейзаж,където в небето мога да си позволя да експериментирам с меланж.Иначе и моята баба,лека й пръст,много използваше меланж, го прилагаше при плетенето на 1 кука и при "рококо" цветенцата.

    keissi,единия линк ми даде страхотна идея.
    Редактирано от tdm13 : 06.11.2010 в 19:20.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  10. #10

    Подразбиране

    Ето още нещо:
    http://www.krestom.ru/more/variegated.html
    Ето и тук, парола 123456
    http://photofile.ru/users/grunja/115014582/?page=2
    ..::Gobelin World::..

  11. #11

    Подразбиране

    Обръщам се към съфорумките от Стара Загора. От къде могат да се купят меланжирани конци в Стара Загора?

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Mima_stz Виж мнение
    Обръщам се към съфорумките от Стара Загора. От къде могат да се купят меланжирани конци в Стара Загора?
    то в СТЗ има два магазина за конци и в двата се продават меланжирани , в магазина на В. Левски има и от ариадна и от дмс на Гурко има дмс със сигурност но ариадна меланж май не съм виждала

  13. #13

    Подразбиране

    keissi,много благодаря!Спаси ме!
    :

  14. #14

    Подразбиране

    Благодаря Zhak, вчера ходих в магазина на Гурко и като попитах за меланжирани конци собственичката ме изгледа така, сякаш за първи път чува. С една дума - няма.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Mima_stz Виж мнение
    Благодаря Zhak, вчера ходих в магазина на Гурко и като попитах за меланжирани конци собственичката ме изгледа така, сякаш за първи път чува. С една дума - няма.
    лично аз съм си купувала от магазинчето на В.Левски ариадна има и дмс със сигурност , учудва ме че на Гурко няма отдавна не съм ходила там

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •