Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 22 от 22
  1. #16

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Djemma Виж мнение
    Колежката ми наскоро ми даде рецепта за салата с броколи, която ставала много хубава, но аз още не съм я пробвала, сега ше я потърся и ще напиша рецептата.

    Ето я:
    леко сварени броколи
    царевица от кутия
    малко варени моркови
    копър
    сол
    черен пипер
    майонеза
    ето тази салатка е много хубава ,скоро я ядох.Само майонезата дето не е много диетична,но можеш да потърсиш нискомаслена или диетична сигурно има по големите магазини

  2. #17

  3. #18

    Подразбиране

    rosi_vesko, точно снощи правих крем супа от броколи.

    Сварих 2 маркова, 1 резен целина и 1 глава броколи в подсолена вода!
    След като изстинаха ги пасирах.
    Направих сос Бешамел (можеш да замениш маслото с някаква по-диетична мазнина). Добавих пасираните броколи и разредих със студено прясно мляко.
    Вари се на тих огън, докато "бъкне".
    Поднесох я със ситно нарязан копър и запечени, не запържени, хлебни кубчета!
    В къщи много я харесваме!

  4. #19

    Подразбиране

    Звучи ми вкусно,дали да не метна в тенджерата и малко карфиол?

  5. #20

    Подразбиране

    Аз нареждам плътно в тавичка малки розички от броколите (обикновено купувам от замразените, но може и пресни ,но трябва да се сварят леко и след това хубаво да се оставят да се оцедят)-слагам отгоре топено пушено сирене, обикновено сирене, слагам и готварска сметана-250-300 гр., като се запече и е почти готово го вадя от фурната и настъргвам отгоре и кашкавал.Връщам го пак във фурната докато се разтече кашкавалът.
    Ястието не се соли, защото от сирената си става достатъчно солено...
    По желание вътре може да се сложи и пушено филе или шунка...
    Много си я харесвам тази рецепта,защото яденето е вкусно и когато е вече студено...Правила съм същото и с пресни картофки...стана супер огретен..
    И един последен практически съвет-ако имате възможност направете я в еднократни ,алуминиеви тарелки (продават се в Метро) по-лесно и по-красиво е при сервирането...

  6. #21

    Подразбиране

    Свари си ги на пара и после ги овкуси с малко зехтин и лимон. Според мен това е съвсем диетично, а ако искаш изобщо да няма мазнина - махни зехтина.
    Сега се сетих и за друг вариант - можеш да ги свариш в едно бульонче и да ти стане супа.

  7. #22

    Подразбиране

    Реклама:
    Много благодаря на всички за страхотните рецепти!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •