Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 22
  1. #1

    Подразбиране Дайте идеи за броколи

    Здравейте,
    днес купих един пакет замразени броколи, но не знам как точно да ги наготвя. :? Ако можете, дайте идеи.

  2. #2

    Подразбиране

    В друг форум четох следното:
    Броколи със сос Бешамел
    Задушаваш броколите, нареждаш в тавичка, заливаш с Бешамела и посипваш с
    настърган кашкавал.Подправки -по избор.
    Дано съм помогнала. :wink:
    Марти 05 02 97
    Криси 25 02 02

  3. #3

    Подразбиране

    Колежката ми наскоро ми даде рецепта за салата с броколи, която ставала много хубава, но аз още не съм я пробвала, сега ше я потърся и ще напиша рецептата.

    Ето я:
    леко сварени броколи
    царевица от кутия
    малко варени моркови
    копър
    сол
    черен пипер
    майонеза

  4. #4

    Подразбиране

    Рецептата на Vancheto съм правила, но към броколите бях добавила и моркови и около 100гр. пушено сирене. Задушаване и след това бешамела, кашкавал и запичане.
    Но моите канибали съответно не одобриха :? нямаше кокал

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря ви много. Рецептата на Vancheto и аз вчера я гледах в един друг сайт. Сигурно става хубаво. Но може би ще направя тази на Djemma днес, защото и без това измислих друго за основно ядене.

  6. #6

    Подразбиране

    1. Броколито се сварява в подсолена вода за около 5-10 минути, отцежда се и се панира - става много хрупкаво.
    2. Сварява се в подсолена вода, отцежда се, подрежда се в чиния и се поръсва с настърган кашкавал, докато е горещо.
    3. Като в номер 2, само че вместо с кашкавал, се полива с разтопено краве масло.

  7. #7

    Подразбиране :)

    сваряваш ги на пара но не го преварявай нека останат леко хрупкави
    и ги заливаш със сос от синьо сиране разтопено в малко масло или зехтин сгъстено с малко нишесте и когато свалиш соса от котлона + смачкан чесън и с това заливаш броколито става готино

  8. #8

    Подразбиране

    Пастет от броколи |
    ---- продукти:
    500гр броколи
    250гр извара
    3 суп. лъжици майонеза
    няколко скилидки чесън
    няколко орехови ядки
    сол и черен пипер
    ----приготвяне:
    Сварявате броколите, изваждате ги и ги оцеждате добре. Прибавяте ореховите ядки, изварата, чесъна и разбивате с пасатор. Прибавяте майонезата, посолявате, поръсвате с черен пипер на вкус, разбърквате и пастетът е готов.
    Много е лесно, но затова пък е много вкусно, особено с препечени филийки

  9. #9

    Подразбиране

    Брокколи с рисом .
    Куринную грудку и лук обжарить в масле, добавить брокколи, кукурузу и рис, специи и тушить на медленном огне до готовности.

    Брокколи с соусом.
    Брокколи 5 минут проварить в подсоленной воде, затем слегка обжарить в масле и залить соусом.

    Соус: 1 с.л. муки обжарить в 1 с.л. сливочн. масла до золотистого цвета, влить 1 стакан горячего молока, тщательно перемешать чтобы не было комков, добавить сметану 200-250 гр., посолить, поперчить, довести до "кипения" и снять. вообще я все на глаз делаю, нужно погуще - побольше муки, пожиже - молока

    Приятного аппетита!

  10. #10

    Подразбиране

    Според мен, най-важно е броколите да са добре сварени, но не разварени. Допускала съм грешка и съм ги оставяла и недоварени и в двата случая стават жилави. Иначи ги приготвям най-често така - заливам ги със сравнително гъст сос от :
    1 суп. лъжица Maggi градински подправки, смесена с 1 ч.л. лека, нелютива горчица, 2-3 суп. лъжици майонеза и лимонов сок. Става наистина пикантно и интересно на вкус.

  11. #11

    Подразбиране :)

    I az gi pravia s Maggi gradinski podpraki
    svariavam gi no da ne sa razvareni. Slagam malko bialo vino, maslo i malko 4eren piper moje da slojite i morkovi

  12. #12

    Подразбиране

    Салата от броколи и домати
    Продукти:
    1/4 ч.чаша стафиди
    1/4 ч.чаша слънчогледови семки
    1 с.л.зехтин
    1/2 ч.чаша накълцан червен лук
    2 ч.л.соев сос
    4 ч.чаши броколи, начупено на цветчета
    8 малки доматчета, разрязани на 4
    1/2 ч.чаша майонеза
    1 с.л.захар
    1 с.л.оцет
    1/2 ч.чаша настърган кашкавал
    Начин на приготвяне:В тиган с незалепващо се дъно запечете семките за 5 минути. Извадете ги и ги оставете да се охладят. В мазнината задушете лука за 5-7 минути. В голяма купа изсипете броколито, доматите и лука и разбъркайте внимателно.
    В друга купичка разбъркайте майонезата, захарта и оцета.
    Добавете майонезената смес към зеленчуковата и разбъркайте леко.Изсипете семките.
    Покрийте съда и охладете за 30 минути.
    Сервирайте салатата с настърган кашкавал.

  13. #13

    Подразбиране

    Броколи със сос бешамел
    ПРОДУКТИ:
    500 г. броколи
    100 г. масло
    2-3 с.л. брашно
    1/2 литър мляко
    200 г. кашкавал
    ПРИГОТВЯНЕ:
    Броколите се накъсват на розички, измиват се и се варят около 10 минути, след което се поставят в намазнена тава. В тиган се стопявя маслото и се запържва брашното. По малко се добавя мляко и се сгъстява. Добавя се сол и черен пипер на вкус. Сосът се излива върху броколите и се поръсват с настърган кашкавал. Запичат се до образуване на коричка.

  14. #14

    Подразбиране Пържено броколи

    Пържено броколи
    Продукти: 170гр. вода, 1 разбит белтък, 500гр броколи, 100 гр. брашно, 2 с.л. брашно, сол, черен пипер и олио за пържене.
    Приготовление: Брашното , олиото , солта и водата се смесват, за да се получи течно тесто. Прибавя се разбития белтък , черния пипер и се разбърква добре. Измитото броколе се накъсва на розички. Те се попарват във вряща подсолена вода и се овалват в тестото. Пържат се в сгорещеното олио около 5 мин. Сервират се с резенчета лимон.
    п.п. Рецептата може да се направи и със карфиол
    Бон Апетй

  15. #15

    Подразбиране А нещо диетично с броколи?

    Реклама:
    Мама е отгледала в градината блоколи.Стовариха ми 2кг. в кухнята на масата,а аз съм на диетаМоля,помогнете с диетична рецептичка

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •