Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 87

Hybrid View

  1. #1

    Wink Бърза закуска"рошави топки"

    "РОШАВИ ТОПКИ"
    1 кофичка кисело мляко
    3 пълни чаши брашно
    1ч.л. сода
    250рг.сирене
    щипка сол
    В дълбок съд се изсипват горните продукти и се разбъркват добре.Взема се с лъжица тесто и се слага като рошава топка в намазана с масло тава.Върху всяка топка се слага малка бучка краве масло така,че да влезе в тестото.Пече се в предварително загрята фурна до порозовяване.

    Да Ви е сладко
    Редактирано от jivi : 08.12.2010 в 21:34.

  2. #2

    Подразбиране

    Много ми е турдно всеки ден да измислям различна закуска за децата
    Всеки който има желание може да предлага идеи

  3. #3

    Подразбиране

    Една идейка -под всяка топка може да сложиш парче колбас ,ако обичате разбира се
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  4. #4

    Подразбиране

    Страхотни са! В неделя ги направих за моите мъже иииии...какво да ви кажа....вкарах си авто-гол ...ми те сега искат всяка седмица да ги правя..... благодаря ти jivi

  5. #5

    Подразбиране

    Много се радвам ,че са се харесали.Много са лесни и бързи.
    Тези дни смятам да правя рогчета с сирене,моите мъже много ги харесват.

  6. #6

    Подразбиране

    Давай ги тези рогчета.....ще врътна и тях в събота....че да ми е мирна главата

  7. #7

    Подразбиране

    РОГЧЕТА
    Пускам рецептата,а снимки очаквай когато ги направя.
    250мл.-хладка вода
    1 суха мая
    1с.л захар
    Тези продукти се разбъркват и се оставят около 10мин.Аз слагам и 1 лъжица брашно.
    След това се прибавя:
    1с.л. сол
    4с.л. кисело мляко
    4 с.л. маргарин -аз слагам олио пак става
    брашно колкото поеме,около 1/2"меко тесто"
    извара или сирене
    След като се омеси тестото се оставя да втаса,след това се разделя на равни топки.Всяка се разточва на правоъгълник с дебелина оклоло 0,5см-1 смПоставя се плънката по дължина и се навива.Нарежда се в намаслена тава,оставя се малко да втаса,намазва се с яйце и се пече.
    Ами това е много вкусни стават,а и не са трудоемки
    Редактирано от jivi : 15.12.2010 в 14:48.

  8. #8

    Подразбиране

    олееее jivi...аз не мога да меся.....дали ще се справя...

  9. #9

    Smile

    jivi Тези РОШАВИ ТОПКИ ние вкъщи ги знаем като добруджанки,Децата ми си умират за тях,vessi_s запрятай ръкавите,месенето е лесно,а и приятно,Аз вчера си прекарах деня в кухнята заради приготвянето на един коледен щолен,Извинете,че се отплеснах от темата ,Аз бих ви предложила рецепта за бърза "Бъркана баница"Друга любима закуска на моето семейство,А и е лесна за изпълнение , Бъркана баница Продукти, 3 яйца 5с,л,олио 200гр,сирене 1ч,ч кисело мляко 1 ч,л,хлебна сода 15 с,л,брашно, Всичко се разбърква добре,изсипва се в намаслена тавичка и се пече,Аз го пека на 180гр,но зависи от фурната,Дано ви хареса,

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от d78152 Виж мнение
    jivi Тези РОШАВИ ТОПКИ ние вкъщи ги знаем като добруджанки,Децата ми си умират за тях,vessi_s запрятай ръкавите,месенето е лесно,а и приятно,Аз вчера си прекарах деня в кухнята заради приготвянето на един коледен щолен,Извинете,че се отплеснах от темата ,Аз бих ви предложила рецепта за бърза "Бъркана баница"Друга любима закуска на моето семейство,А и е лесна за изпълнение , Бъркана баница Продукти, 3 яйца 5с,л,олио 200гр,сирене 1ч,ч кисело мляко 1 ч,л,хлебна сода 15 с,л,брашно, Всичко се разбърква добре,изсипва се в намаслена тавичка и се пече,Аз го пека на 180гр,но зависи от фурната,Дано ви хареса,
    Всеки който има идея за вкусна и бърза закуска нека да сподели.
    А товята Бъркана баница я правя много често.Рецептата е от бабата на моя мъж

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vessi_s Виж мнение
    олееее jivi...аз не мога да меся.....дали ще се справя...
    Опитай не е трудно,нали и това трябва да опиташ
    След "Тайната вечеря" тези рогчета ли ще ти се опрат

  12. #12

    Подразбиране

    Рошавите топки ги знам като Добруджанки и скоро не съм правила.Веси,моите обичат много качамак/от грис ,а не царевично брашно/.Казвам ти го като вариант,защото не се меси.Аз го правя с повечко мсълце и сирене и съвсем малко сол.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  13. #13

    Подразбиране

    ANIMONI...знаем го това с качамака и го прави съпруга ми...негов специалитет е!
    d78152- опитах 5-6 пъти да меся....и олееее провал. Как ли не го месих...и свекървами ме гледаше, за да види къде греша...и всичко правя както трябва и...нищооооо...подметкааааа
    А как искам да омеся аз една питка за коледа...ама не мога....не ми се получава.
    ...няма да се отказвам....пак ще пробвам....такъв инат съм

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vessi_s Виж мнение
    ANIMONI...знаем го това с качамака и го прави съпруга ми...негов специалитет е!
    d78152- опитах 5-6 пъти да меся....и олееее провал. Как ли не го месих...и свекървами ме гледаше, за да види къде греша...и всичко правя както трябва и...нищооооо...подметкааааа
    А как искам да омеся аз една питка за коледа...ама не мога....не ми се получава.
    ...няма да се отказвам....пак ще пробвам....такъв инат съм
    Не се тревожи - и на най-големите майстори някой път не им става питката!
    Аз само съвет мога да дам: преди да започнеш месенето се скарваш с идеята че няма да се получи, предствяш си впечатляващ краен резултат
    А! и намираш весела песничка да си припяваш или ако някой е край тебе да си разказвате весели истории или вицове
    После ще е чудо и приказ и ще те питат за рецептата


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Веси,понеже надали тук е мястото след това ще си изтрия поста,но ето как процедирам аз-в купа смесвам течните съставки и след това добавям брашно ,бъркайки с голяма лъжица,докато стане доста гъсто .след това сипвам брашно на плота/масата/и го доизмесвам с ръце.На два пъти ми се случва в тава в купчина брашно с кладенче да добавям останалите съставки и да ми стане прекалено твърдо тесто,което става само за казана,затова процедирам по първия начин.И НИКАКВО ОТКАЗВАНЕ-ЧЕ СЛЕД ВРЕМЕ ДА НЕ ТИ СЕ СМЕЕ СНАХАТА.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •