Показване на 1 до 4 от 4
  1. #1

    Подразбиране За стъклото

    Другарчета, винаги ли се ползва антирефлексно стъкло?
    Понякога ми се струва, че матиращия му ефект скрива част от блясъка. От друга страна, поръчвам антирефлесно, че да не избеляват цветовете от слънцето
    Има ли особености при другите бродерии - мъниста, с френски възел, с метализирани конци и други?


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране о

    Антирефлексното стъкло не е подходящо, когато е на разстояние от гоблена. Тогава стъклото променя цветовете като ги помътнява.
    КЕЛЕБЕК

  3. #3

    Подразбиране

    Антирефлексното стъкло е много по-тънко и леко от обикновеното. Не съм забелязала да променя цветовете на гоблена, а това, че не отразява светлината е основно предимство! А майстор, който разбира и от гоблени, и от рамкиране, трябва да знае как се процедира при мъниста и френски възел. За щастие, познавам такъв майстор. А ламето и метализирания конец определено не страдат при антирефлексното стъкло. Казвам го от личен опит.

  4. #4

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от i.p.stamenova Виж мнение
    Нели аз обясних че се използват рамки тип - кутия.
    За това става дума.Те са високи и начина на изпълнение е по- различен.
    А аз нямам претенции че съм майстор а само споделям мнение.
    Дааа, права си за рамките! И аз не съм майстор, но споделих мнение! Имах пред вид, че към огромния труд, който полагаме, трябва да се подхожда с уважение и вещина, и че познавам такъв човек! Съжалявам ако е прозвучало по друг начин!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •