Не е предложение за промяна в регламента, но пак е свързано с игрите. Аз съм страничен наблюдател засега, но много ме радва да гледам хубавите подаръци, които се разменят, и също събирам и негативни впечатления от не толкова хубавите. Мислех си, че няма да е лошо за темите за показване на подаръци да има някаква рейтинг система, всеки (анонимно) да може да постави оценка на даден подарък. Често доброто възпитание не позволява някой да каже "благодаря за подаръка, но не ми харесва рамката" или "моделчето е много хубаво, но изпълнението не е достатъчно изпипано", но вътрешно си го мисли. Анонимната оценка би била начин всеки един да получи отзив за това дали достатъчно се е постарал в играта. Разбира се, най-важна е оценката на другарчето, тя може примерно да бъде с по-голяма тежест. Така по естествен начин може да се получи и "стената на позора". Разбира се, за реализацията на нещо такова трябва да се погрижат админите и интеграцията на такава функционалност ще иска време.

Иначе на мен ми допада идеята първо да се изработват и показват подаръците и после да се определя кой при кого ще отиде. Вярно, няма да са персонални, но пък със сигурност това е по-малкото зло от това другарчето ти да не ти изработи нищо. За мен, като някой, който трудно може да каже колко време ще му отнеме ушиването на дадено гобленче, това би било доста добър вариант - ще се опитам да спазя срока, но ще имам спокойствието, че ако не успея (поради някакви причини, зависещи или не от мен), няма да оставя разочаровано другарче или да търся с какво да му ушия набързо, че да стане работата. Като други недостатъци ще посоча, че или трябва показването да е публично (което разваля изненадата и може да доведе то мисли от сорта на "това е ужасно, дано да не се падне на мен", "ех как искам това да е за мен", които също развалят духа на играта) или, ако е пред някакво жури, определящо дали е на нужното ниво, то журито ще понесе всичкото недоволство (на хора, чиито неща са отхвърлени, и на хора, които не си харесват подаръците).

Или пък да се махнат игрите и всеки да праща само на тези, на които иска. В този случай пък е добре да се поддържа у някого един списък с имена и адреси. Когато някой реши, че иска да зарадва даден човек, но не му знае адрес, да се обърне към "пазителя" на адресите за помощ. Само това да не доведе до някакви злоупотреби с личната информация...

Помня предния дебат за правилата, тогава все пак се реши да се опита отново да се разчита на съвестността на всеки един, но, за съжаления, явно не става така. Дано все пак да се измисли добра алтернатива, а не да се махнат игрите!

ПС. Май казвам с повечко думи това, което m_rija е казала