Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 53
  1. #1

    Подразбиране Алтернатива

    Чета по тия теми за получени/неполучени подаръци и си мисля, че нашите приятелки от един руски форум са го измислили.
    Като си пратиш подаръка и пращаш копие или баркода на модератора на съответната игра.
    Ето тук http://www.cross-stitch-club.ru/foru...?showforum=125
    момичетата са си сътворили цял раздел "Душевен порив"
    Абсолютно спонтанно и с чисто сърце ако някой иска да се раздели с някакъв предмет - пуска го в тема, със съотв. описание и снимка.
    Всички които проявят интерес към този предмет пишат открито в темата.
    Печелившия се избира на лотариен принцип.Лотарията може да се разиграе и на нашите срещи по градове.
    Печелившият отговаря с нова тема.Може да не е точно с гобленарска насоченост предмета, който предлага печелившия.
    Разбира се, подаръци от игрите не може да се предлагат...
    Това е само една идея.Снощи го споделих и с Главнокомандващия на игрите.
    Пускам темата за размисъл.Влезте през линка, дано се отвори, и вижте за какво става въпрос.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  2. #2

    Подразбиране

    Малекс,в някои от руските форуми игрите се разиграват също на лотариен принцип. Всеки си изпраща подаръка до организатора(има строг регламента, какво може да се изпрати). Показват се снимки на всички неща и след това на лотарииен принцип всеки подарък се изпраща на човека на който се е паднал.

  3. #3

    Подразбиране

    Да, така е. Там има железни правила...
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  4. #4

    Подразбиране

    Само от нас зависи да въведем и тук такива.

  5. #5

    Talking

    Майка ми е диабетичка, брат ми яде само бисквитена торта, мъжът ми яде само Милка шоколади, детето ми пък въобще не яде шоколади, кучето ми има много претенциозен вкус за лакомства, а аз обичам само Сникърс
    Не е нужно да се изпращат подаръци за цялата рода ..................

    Аз продължавам да настоявам, че ако "ограничим" играта само до ГОБЛЕН (все пак сме гобленарски форум ), няма да има измъкване!!!
    Единственият безкористен приятел на човека в този себичен свят и единственият, който няма да го изостави и няма да се прояви като предател е неговото Куче"
    den_gad@abv.bg

  6. #6

    Подразбиране

    Трябва да отпадне допълнението към подаръка. Подкрепям това мнение, но е добре и преди подаръка да стигне до притежателя си, да може някой друг да го види и прецени, струва ли си да бъде изпратен?! Разбирам,че се отваря много работа на организатора на играта и е почти неосъществимо, но още едно мнение за подаръка никога не е излишно.

  7. #7

    Подразбиране алтернатива

    Съгласна съм,че трябва да се променят правилата.Може би на срещите,които си уреждаме,ще показваме изработеното от нас за играта.Иначе,ще стане много сложно или не-просто ще пращаме снимка на изработения модел и поне двама "независими"оценители ще решават.
    Горките орг анизатори! Какво ли ще им се стовари на главата?Ако реша да участвам - само извън играта.Моля Ви успокойте се,нищо не можете да направите вече.Не си късайте нервите.Следих писанията от самото начало.Не си вгорчавайте празника.Гоблените на кроти си ги свалих,защото са много красиви
    Обичам ви!
    Masha

  8. #8

    Подразбиране

    Трудно осъществимо е за момичетата които са от градове или села, където съфорумките не се събират.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от кроти Виж мнение
    Трябва да отпадне допълнението към подаръка. Подкрепям това мнение, но е добре и преди подаръка да стигне до притежателя си, да може някой друг да го види и прецени, струва ли си да бъде изпратен?! Разбирам,че се отваря много работа на организатора на играта и е почти неосъществимо, но още едно мнение за подаръка никога не е излишно.
    Кроти, как ще се гарантира, че този някой, който го види и прецени дали си струва да бъде изпратен подаръкът, ще е сигурен във вкуса на получателя Ами то цяла комисия може да го гледа, ама кога не ми допада даденото нещо, иди че ме убеждавай, че Драган или Петкан са го одобрили? Толкова игри съм видяла да има във форума, и едва ли някой ще ме убеди че винаги са минавали по мед и масло!!!??? Изказано открито мнение, ОК, но това тука стана по-сериозно и от войната в Близкия Изток?! Или пък да ми изпратят само нещо ушито нали се сещате, че всяка от нас може да си ушие каквото и да било или да иде в магазина и да си купи шоколади, покривки или свещници! Мисля, че идеята на играта беше съвсем друга, но сме си българи и я опорочихме както всичко в нашата мила родна страна! Благодаря за вниманието
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  10. #10

    Подразбиране

    Аз пък мисля, че не е нужно да се ограничават съпътстващите "гобленарския подарък" неща. Нека, който, каквото иска да праща, но да не се показва при снимките. Иначе играта се превръща в "кой е изпратил или получил повече и по-хубави неща" А какъв е смисъла.. да се състезаваме кой има по-големи финансови възможности ли? Ето тук може да е ролята на Манка, просто да маха снимки съдържащи нещо друго освен ръчно изработени неща или гобленарски аксесоари, копмплектовки или каквото и да е свързано с хобитата ни!

    А що се отнася до игрите и задължителните ръчно приготвени подаръци, може наистина да се поучим от рускините. Да, няма да го има елемента на изненадата, но ще има друг поддържащ тръпката... надеждата да ти се падне нещо, което харесваш! Доколкото разбирам техните правила идеята е, че се записват за играта, след това в някакъв срок изработват нещо, или няколко неща, снима се и се показва. Ако се прецени от участващите в играта, че нещо не отговаря изискванията, просто изработилия го се изключва ... После на лотария (Манче, мила, няма да се оттървеш от "тегленето на тиража") се разпределят подаръците, кой на кого - и пак не се обявява и се започва изпращането и надеждите, какво ли ми се е паднало от тея красоти... Просто и удобно. Така и сроковете ще се спазват...Който не успее да си приготви бродерията или каквото и да е друго навреме, се изключва. И срока за изпращане ще е по-малък, така в рамките на 3-4 дни всички ще си получат подарците и ще се радват без да има фрапиращи разочарования...
    Редактирано от Ducky : 27.12.2010 в 16:49.

  11. #11

    Подразбиране

    Съгласна съм с Деница,миналата година дискутирахме игрите и регламента им,но до никъде не стигнахме.Аз лично бях разочарована миналата година и затова тази не участвах в новогодишната игра.Тръпката от играта е невероятна,но горчилката от разочарованието я убива.Ако регламента се промени мисля че бих рискувала да участвам пак.Весели празници момичета
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета, аз от един час разглеждам линка, който пусна Малекс и да си призная много ми допадна техния начин на размяна на подаръци. В една от Новогодишните игри имаше показани готови модели, които явно са се разиграли на лотариен принцип. Имаше доста внушителни гоблени, но имаше и малки но страхотни гобленчет В една от другите им теми Писмо до дядо Мраз всяка една дама беше показала на какво би се зарадвала най-много, което на мене също ми хареса, но не знам как ще го направим, понеже това, което видях бяха модели на Ланатре, Дим и др. фирми, които ние живеещите в провинцията доста трудно ще намерим. А в третата тема, която разгледах ми беше най-забавна, там записалите се купуват картички колкото е броя на участниците в играта и изпращат на всяка една от тях и там интересните са пожеланията съдържащи се в картичките. Хората се забавляват, а ние..... разгледайте и нека да променим условията на игрите, за да се ЗАБАВЛЯВАМЕ преди празници, а не да се убиждаме и натъжаваме.

  13. #13

    Подразбиране

    Щом искате друг регламент дами-няма проблем.Вие го измислете,ама добре го оформете,а аз от там нататък поемам нещата,така съм съгласна,иначе се отказвам Ще огранизирам игрите,за мен това не е проблем,като виждате до сега се справях,но да мисля регламент,това го оставям на вас,вие сами да го направите.ако искате даже,като се направи,мога да го сложа и за гласуване,абе с две думи мислетеееее,че ей го на идва осми март

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от wylchin Виж мнение
    Малекс пусна линк за най-добрия (според мен) форум за рукоделие. Аз отдавна се подвизавам предимно там.
    Разгледайте и тук:
    http://www.cross-stitch-club.ru/foru...?showforum=135
    http://www.cross-stitch-club.ru/foru...p?showforum=33
    http://www.cross-stitch-club.ru/foru...howtopic=11841
    Ако знаем какво иска другарчето ни, това много би ни помогнало.
    Права си, дори си имаме такава тема, но кой да пише в нея
    Май на някои хора повече им допада интригата, отколкото да напишат на какво биха се зарадвали и на какво - не
    Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Смятам, че идеята на Ducky е най добра. Това е основния принцип на игрите в един от любимите ми руски форуми.
    Всички записали се за играта изработват бродерия и я оформят по начин който са решили и я показват като снимка в определена тема, където всички записали се ще имат възможност да коментират. Ако някой от записалите се за играта не е показал снимка в темата - автоматично отпада. Ако нещо не се одобрява от болшинството участници - също отпада и накрая с жребий се разпределя, кой на кого ще си прати произведението за подарък.
    Също не ми се иска да отпадат допълненията към подаръка, но наистина може да не се снима, за да не става състезание или просто допълненията да са само с гобленарска насоченост(не че и така не можем да похарчим камари пари )

Страница 1 от 4 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •