Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 53
  1. #16

    Подразбиране

    Не е предложение за промяна в регламента, но пак е свързано с игрите. Аз съм страничен наблюдател засега, но много ме радва да гледам хубавите подаръци, които се разменят, и също събирам и негативни впечатления от не толкова хубавите. Мислех си, че няма да е лошо за темите за показване на подаръци да има някаква рейтинг система, всеки (анонимно) да може да постави оценка на даден подарък. Често доброто възпитание не позволява някой да каже "благодаря за подаръка, но не ми харесва рамката" или "моделчето е много хубаво, но изпълнението не е достатъчно изпипано", но вътрешно си го мисли. Анонимната оценка би била начин всеки един да получи отзив за това дали достатъчно се е постарал в играта. Разбира се, най-важна е оценката на другарчето, тя може примерно да бъде с по-голяма тежест. Така по естествен начин може да се получи и "стената на позора". Разбира се, за реализацията на нещо такова трябва да се погрижат админите и интеграцията на такава функционалност ще иска време.

    Иначе на мен ми допада идеята първо да се изработват и показват подаръците и после да се определя кой при кого ще отиде. Вярно, няма да са персонални, но пък със сигурност това е по-малкото зло от това другарчето ти да не ти изработи нищо. За мен, като някой, който трудно може да каже колко време ще му отнеме ушиването на дадено гобленче, това би било доста добър вариант - ще се опитам да спазя срока, но ще имам спокойствието, че ако не успея (поради някакви причини, зависещи или не от мен), няма да оставя разочаровано другарче или да търся с какво да му ушия набързо, че да стане работата. Като други недостатъци ще посоча, че или трябва показването да е публично (което разваля изненадата и може да доведе то мисли от сорта на "това е ужасно, дано да не се падне на мен", "ех как искам това да е за мен", които също развалят духа на играта) или, ако е пред някакво жури, определящо дали е на нужното ниво, то журито ще понесе всичкото недоволство (на хора, чиито неща са отхвърлени, и на хора, които не си харесват подаръците).

    Или пък да се махнат игрите и всеки да праща само на тези, на които иска. В този случай пък е добре да се поддържа у някого един списък с имена и адреси. Когато някой реши, че иска да зарадва даден човек, но не му знае адрес, да се обърне към "пазителя" на адресите за помощ. Само това да не доведе до някакви злоупотреби с личната информация...

    Помня предния дебат за правилата, тогава все пак се реши да се опита отново да се разчита на съвестността на всеки един, но, за съжаления, явно не става така. Дано все пак да се измисли добра алтернатива, а не да се махнат игрите!

    ПС. Май казвам с повечко думи това, което m_rija е казала

  2. #17

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от m_rija Виж мнение
    Смятам, че идеята на Ducky е най добра. Това е основния принцип на игрите в един от любимите ми руски форуми.
    Всички записали се за играта изработват бродерия и я оформят по начин който са решили и я показват като снимка в определена тема, където всички записали се ще имат възможност да коментират. Ако някой от записалите се за играта не е показал снимка в темата - автоматично отпада. Ако нещо не се одобрява от болшинството участници - също отпада и накрая с жребий се разпределя, кой на кого ще си прати произведението за подарък.
    Също не ми се иска да отпадат допълненията към подаръка, но наистина може да не се снима, за да не става състезание или просто допълненията да са само с гобленарска насоченост(не че и така не можем да похарчим камари пари )
    Много добре казано,аз съм "за"
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  3. #18

    Подразбиране

    Аз си мисля,че трябва да имаме простички правила
    1.Определен размер на бродерията,която да е основния подарък;
    2.ако има страничен подарък ,трябва да определим максималната сума която да похарчим за него ,и да е свързан с нашето хоби;
    3.в темата с получените подаръци да се показва само бродерията;
    4 да има краен срок за изпращане на подаръците.
    Аз съм на мнение,че всеки трябва да си има предварително избрано другарче,за да може да си го проучи ,какво харесва и какво неЗа мен така тръпката е по-голяма.Все пак целта на игрите е да си доставяме радост иначе всичко губи смисъл.
    Коледната игра ми беше първата в която взимам участие,аз останах много доволна от моето другарче

  4. #19

    Подразбиране

    Коледната игра ми беше първата в която взимам участие,аз останах много доволна от моето другарче[/quote]
    И за мен беше първата и също съм доволна, надявам се че и другарчето ми е доволно. Ако има още игри - ще участвам и занапред.
    Редактирано от vili val4eva : 28.12.2010 в 19:58.

  5. #20

    Подразбиране

    Момичета не може ли всеки който се записва за играта да публикува два или три гобленчета които би желал да получи ,които да отговарят на регламента.Така всеки ще може да избере кой да ушие,а получателя няма да знае кой ще получи.По този начин тези които нямат възможност за готови комплектовки ще могат да намерят схемите в нета.
    Мисля ,че по този начин ще се избегнат и приказките" това е малко ","този е голям","това не ми е по вкуса" и ще остане само майсторската изработка.
    Колкото до аксесуарите ,всеки по възможностите си и да не се показват.
    Предлагайте и други варианти.

  6. #21

    Подразбиране

    Или пък да се махнат игрите и всеки да праща само на тези, на които иска. В този случай пък е добре да се поддържа у някого един списък с имена и адреси. Когато някой реши, че иска да зарадва даден човек, но не му знае адрес, да се обърне към "пазителя" на адресите за помощ. Само това да не доведе до някакви злоупотреби с личната информация...

    Аз лично мисля, че най-добре ще е да няма игри, всеки да изпраща на човеко, който иска да зарадва. Така няма да има разочаровани, а само усмивки е надявам се да не греша. Весело посрещане на Нова година.

  7. #22

    Подразбиране

    А това е игралният раздел на друг форум
    http://iskusnica.club-podrugi.ru/vie...php?f=99&t=176
    Там са направили график за цялата година.
    http://www.youtube.com/watch?v=UFNV7tcI2ho
    "Рандеву" в Кичука, 13.00 часа


  8. #23

    Подразбиране

    Знаете ли момичета, старите хора са казали "свят като цвят - различен", какъвто и регламент да се измисли, то винаги ще се намери някой който да го наруши или пък нещо да не одобри, а при такива празници е необходимо човек да се почувства малко по-различно, малко по-значим, да почувства че съществува и за други хора, че живее и е уважаван, а за това е достатъчна дори само една картичка изработена с любов и носеща своите позитивни послания.
    В миналогодишните дебати аз бях за гоблен с определени размери, но като чета как се развиха нещата тая година имам усещането, че догодина пък ще има проблем с рамкирането: цвят, профил или пък с вид на стъклото - дали е обикновено или антирефлексно, защо има или няма паспарту и т.н. и има опасност пак да се развали настроението и празника на всички участници във форума, независимо от факта дали участват в игрите или не.
    Ако се реши да има игри, то те могат да бъдат с добре изработени и оформени картички, но щом държите на гоблен ако е възможно да се определи някакъв минимален размер, който би бил приемлив за болшинството, а оформянето да бъде по избор, а не задължително и който не си го хареса да си го оформя допълнително както намери за добре.

  9. #24

    Подразбиране

    Не знам дали ще се включа в следваща игра,но ми дойде нещо на ума за всяка игра да се избират няколко моделчета /с приблизително еднакакъв размер/ и всеки,участващ в играта да си изработи едно от тях като промени цветовете по свое виждане/ИГРА НА ЦВЕТОВЕТЕ/,а така също да го оформи по различен начин-в рамка,като калъф на тефтер/за рецепти например/,фото албум,пано,часовник,калъф за телефон/фотоапарат/,покривчица или каквото му дойде на ума.Така моделите ще са ясни,но никой няма да знае цветовата комбинация и начина на оформление.
    Така също съм съгласна с идеята на Дъки-да изработим нещата а с изпращането на снимката да заявим желанието си за участие в играта.Наистина има тръпка в това да проучваш другарчето си,но ако ще е за сметка на разваленото настроение преди празника няма смисъл.С нетърпение чакам какво ще решите и много вероятно е да участвам в 8 мартенската игра.Колкото за допълнителните неща-предлагам да са в рамките на разумното и да не се показват ,а за тях да си благодарим на лични.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  10. #25

    Подразбиране

    Четох, четох,четох и се чудих.Има ли смисъл от тази тема.С риск да ме пратите наказана в ъгъла на кръглата стая, ще си кажа и аз какво мисля.
    Защо се мислят нови правила, след като игрите си имат ясни такива и те са само двечки:

    "1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
    2- Добавяте към нея-някакво подаръче
    например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне."

    Кое от тези две прости неща остана неразбрано?
    Ооооо, да, и аз искам да получа примерно комплектовка на Рогоблен, Гобленсет, Дименшънс, Кандамар.....Искам всичко, но никой не е длъжен да ми го купи и подари.Не е това условието на играта.Условието не е и да се подари гоблен с размерите на тайната вечеря, за да бъдем задоволени.
    Относно шоколадите и бонбонките - много от вас имат деца.Те дребосъчетата като видят подарък, иди им обясни, че не е за тях.
    Проблемът в игрите идва от това, че някои от хората имат по - големи очаквания, които не се припокриват с подаръка им (говоря по принцип и не визирам конкретни съфорумки).
    И когато се приготвят подаръци за дадена игра, моля , да не се надскачаме кой ще подари по-голям подарък.
    Просто трябва да четем правилата и да се стараем да зарадваме другарчето, без да се престараваме или пък неглижираме играта.
    И НЕДОВОЛНИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА, каквито и правила да се измислят.

  11. #26

    Подразбиране

    И аз смятам, че проблемът не е в сегашния регламент. Той си е ясен, но аз бих го разширила малко:
    - Размер на бродерията - не по-малко от 4х4 плътно ушити квадратчета (или 1600 бода, ако не са плътни).
    - Снима се само бродерията.

    Бива ли?

  12. #27

    Подразбиране

    Знаете ли - дали да има игри или не решават участниците във форума. Каквито и правила да се сложат все ще има доволни и не чак толкова доволни. Но редно ли е когато изразиш мнение в не съвсем хвалебствен стил, да бъдеш обиждан?
    Напълно подкрепям менията, че ръчно изработения предмет е основния подарък в играта и по тази причина е редно да се показва само той във форума /показвам моя/. Оформлението трябва да бъде избор на участника, но напълно приемам и варианта за изпращане на неоформена бродерия, която получателя да оформи съобразно своя стил и възможности.
    Не мога да се съглася обаче, е при обявен срок за изпращане 01.12. е редно изпращане на подаръци след 18 - 20, та дори и на 27.12.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    • Тип на файла: jpg p2.jpg‎ (213.6 KB, 65 показвания)

  13. #28

    Подразбиране

    И аз да се изкажа ако може-
    Аз мисля че не са ни нужни други правила,нашите са си добре,и съм съгласна със сисак и нев.Само ще се добави задължително това което е написала Nev аз съм твърдо ЗА размера,имам предвид минималния размер,да бъде от 1000 бода поне и вече нагоре,кой както иска да си го увеличава За размерите,може да се дискутира,ако искате и по-малко ще ги направим,ако искате повече
    За оформянето му,наистина може да се прати на получателя той да си го оформя както желае,било като гоблен или нещо друго.И в темата с получените подаръци,да си покажем само бродерията.Ако заедно с бродерията има и подарък на гобленарска тема-панама,конци и т.н. също може да се покаже в темата.
    Редактирано от manka : 29.12.2010 в 16:05.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  14. #29

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sissak Виж мнение
    Четох, четох,четох и се чудих.Има ли смисъл от тази тема.С риск да ме пратите наказана в ъгъла на кръглата стая, ще си кажа и аз какво мисля.
    Защо се мислят нови правила, след като игрите си имат ясни такива и те са само двечки:

    "1-Задължително бродерия изработена от вас на тема-Коледа,може да си го оформите,кой както иска,като картичка,гоблен,въобще кой каквото се сети и хареса.Големината и е по ваш избор.
    2- Добавяте към нея-някакво подаръче
    например-сувенир,картичка,календарче,играчка,панама,конци,и гли,или каквото се сетите и имате желание да пратите на другарчето,което ви се падне."

    Кое от тези две прости неща остана неразбрано?
    Ооооо, да, и аз искам да получа примерно комплектовка на Рогоблен, Гобленсет, Дименшънс, Кандамар.....Искам всичко, но никой не е длъжен да ми го купи и подари.Не е това условието на играта.Условието не е и да се подари гоблен с размерите на тайната вечеря, за да бъдем задоволени.
    Относно шоколадите и бонбонките - много от вас имат деца.Те дребосъчетата като видят подарък, иди им обясни, че не е за тях.
    Проблемът в игрите идва от това, че някои от хората имат по - големи очаквания, които не се припокриват с подаръка им (говоря по принцип и не визирам конкретни съфорумки).
    И когато се приготвят подаръци за дадена игра, моля , да не се надскачаме кой ще подари по-голям подарък.
    Просто трябва да четем правилата и да се стараем да зарадваме другарчето, без да се престараваме или пък неглижираме играта.
    И НЕДОВОЛНИ ВИНАГИ ЩЕ ИМА, каквито и правила да се измислят.
    От една седмица и аз като всички чета коментари и мисля, че написаното от sissak е много вярно, винаги ще има недоволни. Но размер на бродерията трябва да се избере или поне минимум на бодовете. Мисля, че трябва да се избере и сума, до която трябва да стигат допълнителните подаръци - не всеки може да си позволи да подари оригинални комплектовки колкото и да са свързани с хобито ни. И последно както си имаме начален срок за изпращане, така да има и крайна дата и този,който изпрати след тази дата, да няма право да участва в следващи игри.

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    съгласна съм с sissak. няма да е лошо да се определи сума. и за дата на изпращане и получаване-също трябва да се определи.
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •