Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 29
  1. #1

    Подразбиране относно конците

    Снощи докато си шиех се сетих за нещо и реших да ви попитам.Как обичате да си държите конците на гоблена, който шиете в момента.Аз съм опитвала различни начини - между страниците на списание, в пликчета, навити на картончета, но като че ли най- удобно в пликчета.Ама като се замисля ако гоблена е със 100-тина цвята докато намериш дадения цвят между пликовете.Ще ми е интересно да науча мненията ви по въпроса
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  2. #2

    Подразбиране

    Аз лично винаги съм ги държала навити на картончета с различна игла за всеки цвят. За мен това е най-удобно, защото така съм свикнала, но идеята за пликчета не е лоша. Може да пробвам другия път :?

  3. #3

    Подразбиране

    :? Мисля че я бяхме обсъждали някъде тази тема, но няма значение. Аз лично си ги държа във наелонови пликчета , а върху тях лепя от тази лепенка хартиената и на нея си пиша номера на конеца и знака. Така шия откакто съм започнала и не мога да си представя друг начин, но на всеки си му е удобен неговия начин :wink: пък и така виждам цвета на конеца

  4. #4

    Подразбиране

    Може и аз да съм пропуснала това обсъждане ако е било преди да вляза във форума и да не съм попаднала на него.Mylli, досега ползвах хартиени пликчета за писма и на тях пишех знаците, но за последния ми гоблен свекърва ми ми даде/тя работи в аптека/ едни малки наелонови пликчета, който се щракват отгоре с с една лентичка и лепенки , който по принцип се използват за цените.Наистина така е много по-удобно защото веднага се ориентираш по цвета. А предпочитам пликчета защото дребни кончета,които остават ги прибирам и ги ползвам когато ми потрябват за единични бодове
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Tweety
    Аз лично винаги съм ги държала навити на картончета с различна игла за всеки цвят. За мен това е най-удобно, защото така съм свикнала, но идеята за пликчета не е лоша. Може да пробвам другия път :?
    По абсолютно същия начин процедирам и аз
    Пробвал съм с пликчета но но ме изнервя това ровене из тях особено когато са повече на брой цветове

  6. #6

    Подразбиране

    http://www.coudre-broder-tricoter.co...er/coffret.asp


    Аз използвам това нещо от една седмица и наистина е невероятно лесно и удобно

  7. #7

    Подразбиране

    Аз също ползвам найлонови пликчета, подреждам си пликчетата по точно определен начин и си намирам бързо конците, но това което показва Nadezhda ми изглежда много удобно.

  8. #8

    Подразбиране

    Искам да попитам какво правите с малките конци когато ги навивате на картонче

  9. #9

    Подразбиране

    Не мога нещо да разбера какво значи малки конци. Но ако имаш предвид конци които са принерно само 1 м. в комплекта ги навивам на по малки картончета. А сконеца с който съм шил и остане той си стои на съответната игла забита на картончето.

  10. #10

    Подразбиране

    Аз ги навивам на картончета. От едната страна пиша номера на конеца, от другата (с молив) символа му в схемата която шия в момента. Когато свърша със схемата, изтривам символа.
    За "малките" конци - Ако дължината на конеца е достатъчна за да може да се навие на картончето, го навивам. Ако не - вън Не съм чак "толкова" пестелива.

  11. #11

    Подразбиране

    Е никой чак толкова как ще съхраниш 3 см. конец

  12. #12

    Подразбиране

    Да де, напомня ми на ония майтапи за габровците, не помня с точност как беше: складирана торба с надпис "Връвчици които не стават за нищо".

  13. #13

    Подразбиране

    Да точно така трябва да се съхраняват конците м/у 3 и 5 см. Но изниква един проблем как ще знаеш кой конец кой номер е

  14. #14

    Подразбиране

    Тетрадка на страниците на която има залепени с тиксо кончета и до тях написани номерата. Това го видях с очите си unk:

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Renny
    Тетрадка на страниците на която има залепени с тиксо кончета и до тях написани номерата. Това го видях с очите си unk:

    Това изби рибата

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •