Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 29 от 29
  1. #16

  2. #17

    Подразбиране

    Мале ама наистина това със тетрадката изби рибата roud:

  3. #18

    Подразбиране


    Това е страхотно. БЕЗ КОМЕНТАР

  4. #19

  5. #20

    Подразбиране

    Този номер с тетрадката съм го виждала, но не съм го ползвала.Една позната като свърши гоблен си запазва схемата и мостра от всеки конец.Лепи го в една тетрадка написва марката на конеца и номера му/ако има такъв/.Така може би е удобно ако решиш да услужиш на някого със схемата и да си подбере цветовете според мострите.Що се отнася до картончетата и малките кончета съгласна съм, че като шиеш с много игли всеки остатък от конец може да си стои на иглата, а тя забодена на картончето, но какво да правим ние дето си шием с една игла
    Който не може да рисува може да се научи да шие гоблени. И при двата случая се създават картини.

  6. #21

    Подразбиране

    Ами аз шия с една игла. Като имам пред вид че в момента имам около 50 картончета с различни цветове, а и искам да събера всичките 480 цвята на DMC, не мога да си и представя какъв "игленик" ще се образува....и особено ако котката се намъкне при тях

  7. #22

    Подразбиране

    Аз ползвам пликчета и вечно си имам известен запас от по-къси конци, за това ми беше чудно като ви потрябва по къс конец как процедирате с картончетата.
    И аз не обичам да спестявам от конеца и редовно си докупувам

  8. #23

    Подразбиране

    Това за котката, мале мале ако се вмъкне при конците направо си представям какво ще стане :twisted:
    Всичко се случва само един път в живота
    http://snimka.bg/album.php?album_id=2903

  9. #24

    Подразбиране

    Да не мислиш че не го е правила Пораженията бяха сравнително малко, ако не смятаме "себе-омотаване в конци" така че да не може да мръдне.

  10. #25

    Подразбиране

    айде със домашните любимци се знае че няма как да разберат от дума, ама какво да правим със малките "гобленарки" моята госпожичка ( на 3 год) все иска да шие - но не на нейният , а на моя гоблен. И какво разбира тя под шиене- хваща ножичката и ако има конец който да стърчи от гоблена го прави на малки пърченца- всеки пъткато я видя и ми омекват капачките на коленете да не би да е кръцнала и гоблена, за сега не сме имали произшествия, но те не се отказва от опитите си, все гледам да крия голена, но тя издебва всеки удобен момент

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Renny
    Ами аз шия с една игла. Като имам пред вид че в момента имам около 50 картончета с различни цветове, а и искам да събера всичките 480 цвята на DMC, не мога да си и представя какъв "игленик" ще се образува....и особено ако котката се намъкне при тях
    Като приключиш с гоблена естествено си прибираш иглите никой няма 480 игли. Аз използвам толкова игли колкото цвята е гоблена. След което иглите на следващия гоблен а конците в шкафа.

  12. #27

    Подразбиране

    аз използват това, много е удобно!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  13. #28

    Подразбиране

    Аз си ги слагам в найлонови пликчета не обичам да ги навивам на картончета защото се накъдрят :twisted: държа си ги както са си на чилета и като ми потрябва от даден цвят просто си режа

  14. #29

    Подразбиране

    Реклама:
    Някъде бяха показали как размотаха всички чилета на еднаква дължина,срязяха ги и всички ги сплетоха на коса. От всеки цвят си вадите конец без проблем. Ако някой може да го покаже!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •