Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 24
  1. #1

    Подразбиране мързелива пица

    В напрегнатото ежедневие ми се налага да правя и комбинирам най-различни бързо приготвящи се неща. Предлагам ви една мързелива пица която е винаги добре дошла на нашата домашна трапеза.


    В намаслена средно голяма тавичка се нареждат филиики ляб. Напояват се с половин разтворен бульон ''маги'' или какъвто имате. Намазваме с кетчуп и поръсваме с настърган колбас (какъвто имате кренвирш салам или шунка) кашкавал и лук. Слагат се подправки чубрица и вегета.Пече се докато хване коричка.

  2. #2

    Подразбиране Re: мързелива пица

    Чакай да те науча на една друга хехе

    Предупреждение: Условието е да си замесиш тестото с любов, а резултата от изпълнение на рецептата е "никви пици по телефона повече"

    20 гр. мая (1/2 пакетче) разтворена в 20-50 гр.вода
    1 яйце
    кофичка кисело мляко, с добавена предварително лъжичка хлебна сода
    лъжичка захар
    лъжичка сол

    Меси се меко тесто, обикновено залепва по ръцете, затова малко след замесването взимам друга купа, слагам малко олио вътре и прехвърлям тестото в нея. Вече се меси по-лесно. Оставям го да втаса за около час. После се разделя в намазнени тави. От тази доза правя 2 тави пици и доста мекици. Така, че гледам да има по малко тесто в тавата. Малко го разстилам, пак втасва, накрая го разстилам до краищата на тавата. Не трябва да става дебел пласт! На места даже ми оставят дупчици, но целта е да стане тънък блат

    за гарниране
    лютеница
    гъби /леко задушени/
    саламче, луканка, суджук - каквото и да е, а може и от всяко по-малко
    царевица
    пипер печен
    кашкавал
    босилек
    риган или чубрица

    Когато станах на 16 започнах всяко лято да работя в една пицария на Дружба. Та там кашкавала го размесвахме с подправките и така го поръсвахме отгоре.


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  3. #3

    Подразбиране ЗА МЕКИЦИТЕ И ПИЦИТЕ ;))))))))))))))

    Чудя се дали пък от това тесто ако се замеси и после си го съхранявам във фризера............потрябва ми и хооооп си вадя (предварително съм го разделила на порции) :wink:
    за мекици ,пици и други неща...

  4. #4

    Подразбиране Re: ЗА МЕКИЦИТЕ И ПИЦИТЕ ;))))))))))))))

    Цитат Първоначално написано от abi1004
    Чудя се дали пък от това тесто ако се замеси и после си го съхранявам във фризера............потрябва ми и хооооп си вадя (предварително съм го разделила на порции) :wink:
    за мекици ,пици и други неща...
    Ако ти се вижда голямо количество намали продуктите наполовина, но във хладилник комбинацията сода, кисело мляко, мая и захар ще ти пръсне плика и ще потече със сигурност!
    Захарта помага на дрождите мая да се увеличават, а на миселото кляко помага содата. Предлагам ти следното: почивен ден, ставаш сутрин и го месиш, после сядаш на PCто или пред тв, а може и да си доспиш дори, като втаса, метваш да пържиш мекици докато ти омръзне и останалто на обед - пица/ци


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  5. #5

    Подразбиране

    Може да се съхранява в хладилнин но в по голяма торба издържа около седмица но аз съхранявам втасали теста и в фризера разделям тестото на топки слагам в найлонов плик ,и когато ми потрябва го размразявам .

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от veni_3000
    Може да се съхранява в хладилнин но в по голяма торба издържа около седмица но аз съхранявам втасали теста и в фризера разделям тестото на топки слагам в найлонов плик ,и когато ми потрябва го размразявам .
    Все пак не ви съветвам точно това тесто да го слагате в хладилник за дълго, че трябва да го завръщате после!


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  7. #7

    Подразбиране

    Ето рецептата за моята домашна пица,която НЕ СЕ МЕСИ.
    1/2(половин)кубче мая
    1 яйце
    250мл.прясно мляко топло,но не горещо (може да се сложи вода ,няма разлика)
    1 ч.л.сол
    1 ч.л. захар
    300гр брашно(аз слагам на око)
    Всичко се обърква с вилица до хомогенна смес.Оставя се на топло да удвои обема си-30 мин.приблизително.Тестото е лепкаво и прилича на квас.Разстила се в предварително намазана с олио и поръсена с брашно тава.За да се разпредели равномерно се използва 1 с.л. олио и с нея се заравнява.Гарнира се по желание.Аз първо слагам домати(според сезона на кръгчета или от консерва),след това колбас нарязан ,гъби ,чушки и каквото още има в хладилника.Най-отгоре настърган кашкавал.Пече се в предварително загрята фурна 200градуса около 20 минути .

    Надявам се да ви хареса.

  8. #8

    Подразбиране

    Здравейте момичета
    доста добри идеи,но се чудя yonka
    не остава ли тестото тестяно и т.н.
    "Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!"

  9. #9

    Подразбиране

    Не остава тестяно,напротив добре втасва и според мен е страхотно тесто.

  10. #10

    Подразбиране

    Благодаряяя ти за бързия отговор.Ще я направя!
    "Не живей в миналото, не мечтай за бъдещето, концентрирай се върху настоящия момент!"

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от yonka Виж мнение
    Ето рецептата за моята домашна пица,която НЕ СЕ МЕСИ.
    1/2(половин)кубче мая
    1 яйце
    250мл.прясно мляко топло,но не горещо (може да се сложи вода ,няма разлика)
    1 ч.л.сол
    1 ч.л. захар
    300гр брашно(аз слагам на око)
    Всичко се обърква с вилица до хомогенна смес.Оставя се на топло да удвои обема си-30 мин.приблизително.Тестото е лепкаво и прилича на квас.Разстила се в предварително намазана с олио и поръсена с брашно тава.За да се разпредели равномерно се използва 1 с.л. олио и с нея се заравнява.Гарнира се по желание.Аз първо слагам домати(според сезона на кръгчета или от консерва),след това колбас нарязан ,гъби ,чушки и каквото още има в хладилника.Най-отгоре настърган кашкавал.Пече се в предварително загрята фурна 200градуса около 20 минути .

    Надявам се да ви хареса.
    Вчера направих пица по тази рецепта и се получи много хубава. Разбърках всичко в кухненския робот (домашната прислужница ), като използвах половин пакетче суха мая (френската).
    Нарязах парченца масло, полях с кетчуп, 150 г задушени гъби с черен пипер, 1 консерва царевица, малко нарязани маслинки, надребних свинско филе и кашкавал и поръсих отгоре. Стана супер! Благодаря за идеята тестото да е бъркано!

  12. #12

    Подразбиране

    Тази рецепта е на майка ми ,тя я прави от много години и продължаваме да я правим и сега ,когато пиците които се предлагат от фирмите са доста хубави.

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте момичета! Да се запиша и аз във форума с моята супер лесна бъркана пица:

    1 кофичка кисело мляко
    1 чаена лъжичка хл. сода
    1 1/2 кофичка /от кис.мляко/ брашно
    щипка сол

    Млякото се разбърква със содата, прибавят се солта и брашното. Изсипва се в намазнена тава /голяма/, заглажда се и нареждат продукти по желание.

    Дано ви хареса!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Мари М Виж мнение
    1 кофичка кисело мляко
    1 чаена лъжичка хл. сода
    1 1/2 кофичка /от кис.мляко/ брашно
    щипка сол
    Дотук добре, ама после печенето е важно. Как печеш (в топла фурна, в студена в началото или...)?

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Съжалявам за пропуска.
    Пече се в предварително загрята фурна.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •