Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 20 от 20
  1. #16

    Подразбиране

    Пак се намесвам,защото се сетих,че сме имали и преди подобна тема. Ечо, нека приятелката ти да я прочете, ще й бъде доста полезна. Ето линк към нея-

    http://goblenite.org/showthread.php?...EA%F1%F2%FA%F0

  2. #17

    Подразбиране

    Моята дъщеря също е левичар но аз я оставих да се развива така както природата я е създала.Много пъти са ме карали да я уча да пише с дясната ръка но аз не го направих ,казах им те да се научат да пишат с лявата и темата спираше дотук.Е все още не е проявила интерес да шие гоблени но пък рисуда доста добре.И засега това е нейното хоби.Ето нещо нарисувано за дестина минути както тя казва.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  3. #18

    Подразбиране

    Не мисля ,че има значение кой с коя ръка върши нещо ,стига да има желание всеки може да се научи.Аз лично с освен да се храня с нож и вилица почти нищо не мога с лявата и се възхищавам на всички ,които си служат и с двете ръце еднакво добре.Имах прадядо ,който беше левичар и не можеше да се бръсне сам ,но как остреше моливи -невероятни ги правеше дълги и равни-така че няма почти нищо невъзможно
    Мълчанието невинаги доказва наличието на ум, но доказва липсата на глупост.

    Код за 5$ отстъпка в www.iherb.com :ROV994

  4. #19

    Post

    Мога да споделя опита си като майка на момче левичар, което вече е голям мъж...никога не ме е упреквал за това, но много късно разбрах, че не съм постъпила правилно...в първи клас го измъчих, докато се научи да пише с дясната ръка защото"трябва да бъде като другите" - така каза учителката...сега пише еднакво грозно и с двете ръце...може би заслугата е моя...така, че бих посъветвала майките да не насилват децата си...оставете ги да се развиват така, както е заложено у тях...а момиченцето, ако има желание да се научи да бродира и плете, нека майка му да го направи така, както е удобно за детето...да не го насилва, за да не се почувства така, както аз всеки път когато гледам как пише сина ми...моето лично успокоение е, че за всичко останало не настоях ''да бъде като другите"...
    А за думата"левачка" в м. р. "левак" не смея да твърдя защото не съм проверила , но на жаргон означава некадърен човек...ако е така е неуместно да се използва за хората, които боравят с лявата ръка...

  5. #20

    Подразбиране Вилер е бил левичар

    Реклама:
    Вилер, този дето направил "вилеровите гоблени", е бил левичар.
    От него идва посоката на конеца в "гобленарския бод".
    Смятам, че левичарите имат "естествено предимство" при бродирането на класически гоблени.
    Всичко останало е предразсъдъци и оправдания.
    ако даваш, ще получаваш

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •