Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 20
  1. #1

    Post Може ли левачка да шие гоблени ?

    На моя приятелка дъщеря и е левачка и тя твърди, че трябва да и нашие и наплете карета , защото е левачка и никога няма да може да плете и шие. Споделете своя опит , защото момиченцето наистина не може и не върши нищо с дясна ръка .А пък аз не искам да помисля дори , че детето трябва да расте с това убеждение, а то е на 12 години.Ще се радвам да ми отговорите... Предварително благодаря...

  2. #2

    Post

    Що за мислене?Чудех се дали да отговоря.И сега се смея.Та аз работя само с лявата -включително и шиенето.Когато човек има желание-всичко постига.НЯМА НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ!!!

  3. #3

    Подразбиране

    Аз също съм левичар - баща ми, дядо ми и пр. също. Всички всичко правим и правеха с лявата ръка - писане, държане на прибори за хранене, работа и др. Когато започнах да се уча да плета на една кука почнах с лявата ръка и бях 7 клас, баба ми беше човека, който ми показа как да плета с дясната ръка, всъщност тя ме научи. Не беше много трудно и не отне много време. След това започнах да се уча да шия гоблени, учех се да шия на гоблена "Щастливото завръщане", започнат от майка ми и моите бодове с лявата ръка ставаха наобратно, т.е. наляво, не на дясто както трябва. След мен мама се ядоса и ми разпори всичко - ревах и се мъчих и накрая се научих. Така че - няма невъзможни неща. Имам познати, които хранят къщите си с левите си ръце. И ако дъщерята на твоята приятелка иска може да се научи на всичко и то с дяната ръка.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз се питам къде е проблема . Аз правя абсолютно всичко с лявата ръка. И иглата държа с лявата ръка . Не мисля че гоблените ми са на обратната страна. Единственото което правя по-различно от всички които шият с дясната ръка е това ,че винаги започвам гоблена от левия долен ъгъл.За удобство разбира се Нека майка му на това прекрасно дете се заеме да го научи да шие няма абсолютно никаква разлика в коя ръка е иглата

  5. #5

    Подразбиране

    Аз, честно казано, не виждам и проблем наклонът да е на другата страна, стига целият гоблен да е така.

  6. #6

    Подразбиране

    Когато човек иска се научава на всичко, малкият ни син се роди с локсация на дясната лакетна става.Много движения ги прави наполовина, трудно му е да борави с прибори, игли, пише с лявата ръка и ние никога не сме го насилвали да пробва с дясната, но и никога не сме го имали за инвалид. Но когато беше ученик лекар му каза да опитва и досега не се отказва, макар че виждаме, че му е трудно. Така че когато е ''наследствено'' може да се научи и с дясната, но и какво като шие или се храни с лявата, това не е дефект.
    ..::Gobelin World::..

  7. #7

    Подразбиране Благодаря на всички .

    Много благодаря на всички които отговориха .Преди да пиша във форума аз лично опитах с лявата си ръка /макар ,че не съм левачка/ и открих ,че може да стане .Потърсих мнението ви за да го прочете и приятелката ми и да се убеди от вас самите , че това е постижимо .Пак ви благодаря!

  8. #8

    Unhappy

    Прочетох темата - позасмях се и затворих. Но после почти се вбесих - тази жена в кой век живее, та тя травмира по този начин собственото си дете - била левичарка. И какво от това? Ами като не е наясно - да вземе да прочете, вече има много инфо за левичарите................. Не е като преди 20-25 години когато вързваха лявата ръка на учениците в клас само и само да се научат да пишат с дясната ръка. Доказано е, че левичарите са абсолютно точно толкова можещи колкото и десничарите. Не мога да повярвам, че 21 век има толкова задръстени хора.

    Извинявам се за тона, но ми дойде малко в повече................... Майка да мисли така за детето си...........

  9. #9

    Подразбиране

    Това изобщо не е проблем.Знам,че притискането непременно да се работи с дясната ръка създава комплекси. Познавам дама ,която в детството си ,за да не я тормозят да пише с дясната ръка я е изгорила и сега има огромен белег . Така се е противопоставила на родителите си ,като се е самонаранила ,за да си пише с лявата ръка.Тогава е било проблем ,защото се пишеше с перодръжка и мастило. А тя и до днес носи белега и пише изключително красиво с лявата ръка.

  10. #10

    Подразбиране

    И аз ато ЛОГОПЕД по професия се вбесих на разсъжденията на тази госпожа! Има толкова много специализирана литература по този въпрос, а и всеки педиатър и невролог може да каже, че това не е проблем или някакъв дефицит при това момиче. При нея водеща е лявата ръка, функционалната организация на мозъчните полукълба е обърната огледално и нищо друго. Напротив това не само, че не я ощетява, но и може да и е дало предразположение да развие до по-висока степен артистичност, абстрактно мислене и други умения.

    С НАЙ-ДОБРИ НАМЕРЕНИЯ ИСКАМ ДА УТОЧНЯ, ЧЕ Е АБСОЛЮТНО НЕЕТИЧНО, НЕПРОФЕСИОНАЛНО И НЕДОПУСТИМО ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ДУМАТА ЛЕВИЧАР! ГОВОРИ СЕ, ЧЕ ПРИ НЯКОИ ХОРА /ДЕЦА/ ВОДЕЩА РЪКА /ОКО, УХО, КРАК/ Е НЕ ДЯСНА А ЛЯВА.

  11. #11

    Подразбиране

    А защо са му въобще на това дете карета и плетки. След 10 години може да не харесва подобни неща и тогава майката пак ще е засегната.
    За пороткола - аз съм левичарка и единственото, което правя с дясната ръка е да пиша. Гоблените ми винаги са шити в оказаната посока.
    fillipova@yahoo.com

  12. #12

    Подразбиране левичар

    И ние сме две левичарки.Гоблените ги шием и с двете ръце,но предпочитаме лявата.Аз бях тормозена навремето да се науча да пиша с дясната ръка.Направих същата грешка с дъщеря си - пишеше страшно грозно.А сега е лесно - с двете на компютъра.Лошото е,че плетенето го научих с дясната ръка,майка ми не можеше да ми обясни различните плетки.Сега дъщерята се учи и да плете,но хваща много интересно бримките и те и излизат обратно.Това да ни е грешката.Иначе в интелектуално равнище е по-добре,защото се развиват и двете полукълба на мозъка еднакво.Но не трябва да се пречи на децата да работят с тази ръка,с която им е по-удобно.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ечо Виж мнение
    На моя приятелка дъщеря и е левачка и тя твърди, че трябва да и нашие и наплете карета , защото е левачка и никога няма да може да плете и шие. Споделете своя опит , защото момиченцето наистина не може и не върши нищо с дясна ръка .А пък аз не искам да помисля дори , че детето трябва да расте с това убеждение, а то е на 12 години.Ще се радвам да ми отговорите... Предварително благодаря...

    Добре,че момичетата в края на темата са изписали правилното-ЛЕВИЧАРКА, А НЕ УПОТРЕБЕНОТО ОТ ВАС-ЛЕВАЧКА,ЧЕ ЗВУЧИ УЖАСНО ГРОЗНО!
    ПОДКРЕПЯМ ИЗЦЯЛО МНЕНИЕТО НА ПИСАЛИТЕ ПРЕДИ МЕН.НЕДОПУСТИМО Е ДА ЛЕПВАШ ТАКЪВ ЕТИКЕТ НА ДЕТЕТО СИ. ВСИЧКИ УМЕНИЯ СЕ РАЗВИВАТ,ДЕТЕТО ЩЕ СЕ НАУЧИ НА АБСОЛЮТНО ВСИЧКО-СТИГА ДА ИМА КОЙ ДА ГО ПОДКРЕПИ!

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от ечо Виж мнение
    На моя приятелка дъщеря и е левачка и тя твърди, че трябва да и нашие и наплете карета , защото е левачка и никога няма да може да плете и шие. Споделете своя опит , защото момиченцето наистина не може и не върши нищо с дясна ръка .А пък аз не искам да помисля дори , че детето трябва да расте с това убеждение, а то е на 12 години.Ще се радвам да ми отговорите... Предварително благодаря...
    Уважаема госпожо аз съма левачка,левак и левичар.пиша с дясната по принуда останало от онова време от образованието когато на сила ни караха да пишем с дясната.Днес пиша с двете,но ям,пия,рисъвам режа,плета и шия с лявата.Дори мъжа си го прегръщам с лявата.Плета на две и пет куки и всичко надявам и започвам от ляво на дясноо.А на вашата позната и предайте моите поздрави и кажете и че левичарите са по-умни от десничарите и по-креативни.И с лявата ръка съм ушила 20 гоблена
    [email]gergana.germanova@abv.bg

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Доста мислих и реших и аз да се включа в дискусията. Това, че правиш нещо с лявата , а не с дясната ръка не те прави непълноценен човек. Познавам стоматоложка, която работеше и с двете ръце, пишеше с лявата ръка толкова хубаво, по-хубаво от много боравещи с дясната ръка. У дома свекървата работи с лявата ръка и като я гледам, че реже с нея имам чувството, че всеки момент ще се пореже, но свикнах и не прави на никого впечатление, дори не се споменава за това. В 21 век е недопустимо да се мисли, че малки отклонения от общоприетото статукво за много неща в живота са неправилни. Хора всякакви - с очила и без, със затруднения в говора и слуха . Да не изброявам повече. У нас битува старото мнение, че едва ли не всички трябва да са еднакви. Както казва Пушкин - " все ровны как на подбор...". А това майка да се опитва така да се държи с детето си - нямам думи. Но трудно се преборва закостенелото мислене. А уменията трябва да се развиват без значение в коя област и това е задължение на родителите най-вече.

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •