Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 19
  1. #1

    Подразбиране схема пуловер, помагайте!


    Момичета, попаднах на тази снимка и пуловера ми взе ума посто.някой може ли да ми каже как се плете това?ако някой може да помогне ще съм изключително благодарна.
    предварително голямо Мерси

  2. #2

    Подразбиране

    Това са плетеници.Просто трябва да следиш накъде да ги прехвърлиш и да им схванеш реда на прехвърляне всичко е плетеници.Дано можеш да ме разбереш май не ме бива в обясненията.

  3. #3

    Подразбиране

    Като гледам плетениците са от 4или 5 бримки.На точните места въпросните бримки2 по 4/5/ бримки им се разменят местата и тогава се изплитат.Трябва да внимаваш кои бримки да са отпред и кои отзад.И аз обяснявам зле,но ако си до мен за да ти покажа нагледно ще ме разбереш-не е сложно/щом като уъченичка още съм го правила/.
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  4. #4

    Подразбиране

    Ето как изглежда нагледно. След като е изплетен ластик, който аз почти съм пропуснала, бримките се групират на 3Х4 или 3Х5 бримки( в моя случай 3Х4), изплитат се няколко реда- 4 или 6 и следва първото прехвърляне. От първите две четворки- осморка наляво, след това 4 изплетени, пак осморка, пак 4. Да уточня, че всички прехвърляния ги правя от лицевата стратна, отзад всичко се плете опаково.
    [IMG][/IMG]
    Изплитат се определен брой редове(4.6.8)- винаги един и същ. Аз съм плеле по 4, но по-добре да са повече. И следва второто прехвърляне.Първите 4 се изплитат, от следващите 8 осморка надясно, пак 4, пак осморка,
    [IMG][/IMG]
    Отново няколко реда и третото прехвърляне- като първото, четвъртото е като второто.
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]

  5. #5

    Подразбиране

    Това го плетох преди 20 г за съпруга ми от една Верена . Скоро търсих списанието , но явно съм го дала на някой и той е забравил да го върне По късно ще покажа снимка на пуловера . Мисля че плетеницата беше върху 12 бр , но когато го открия ще ги прочета .

  6. #6

    Подразбиране

    Опредлено са плетеници и Вени много добре го е показала нагледно.
    Според мен обаче наклона на превърлянето е различен. Ако на първата плитка прехвърлянето е отпред на съседната е отзад и се редуват в тази последователност докато приключи редът. Тогава ще се получава релефа от снимката.
    Просто трябва да се внимава в броя бримки на плитките и да се пресметне правилно широчината на блузата.

  7. #7

    Подразбиране

    Страхотни сте, момичета..
    сега ще провам това което сте ми казали.Благодаря ви.Огромно благодаря.много искам да направя този пуловер.Вени, неверояна си..толкова добре си ми показала
    Юра, как така едното прехвърляне е отпред а другото отзад?
    Благодаря на всички ви

  8. #8

    Подразбиране

    Редактирано от did_tag : 07.01.2011 в 07:13.

  9. #9

    Подразбиране

    Росинда, страхотен е..
    как точно ги плете плетениците? ако си спомняш, разбира са..щом си го плела преди толков време..н наистина е много хубав

  10. #10

    Подразбиране

    Сега може да те объркам но след празниците ще го заплета и ще ти пиша на лични . Обещавам ! Мисля че си припомних но искам да съм сигурна .
    Може ли да махнем снимката че много разпънах темата ?

  11. #11

    Подразбиране

    rosinda, много е красив пуловера. И при мен се получава същата плетка, само че аз съм повтаряла фигурите през 4 реда, за да стане по-бързо. Аз исках само да покажа принципа, а винаги могат да се направят изменения.

  12. #12

    Подразбиране

    Мисля че ги разменях на 8-ия или на 10 -я ред Много е стар пуловера и малко се е свил Много ме е яд за списанието а искам пак да го оплета но за един от синовете - за 185 см

    Вени мисля че се започваше с1 кр бр,, 12 за плетеницата - 6 отпред на доп игла ... и после пак 6 л бр , плетеницата и така до края . На 8-ия или 10-ия ред 1 кр б , 6 л бр и 12 за плетеницата но този път серазменят и пак 6 л бр и така до края ...... Ако ти се плете и се получи нещо кажи как става
    Редактирано от did_tag : 06.01.2011 в 06:47.

  13. #13

    Подразбиране

    Тук има доста обяснения/снимков материал/ за тези които знаят руски http://www.liveinternet.ru/users/335...ubric/1541216/
    http://www.muralesmaravillosos.es/productos2141784.html
    rumi_rangelova1980@abv.bg
    http://www.facebook.com/album.php?id...5970&aid=25237 АЛБУМА с всичките ми неща накуп
    НА ИСКАНИЯ БЕЗ СНИМКИ НЯМА ДА ОТГОВАРЯМ!
    Не помня дълго и няма всеки път да ровя като луда ,за да видя кой какво му трябва.

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rukspin Виж мнение
    Страхотни сте, момичета..
    сега ще провам това което сте ми казали.Благодаря ви.Огромно благодаря.много искам да направя този пуловер.Вени, неверояна си..толкова добре си ми показала
    Юра, как така едното прехвърляне е отпред а другото отзад?
    Благодаря на всички ви
    Ще се опитам да ти обясня прехвърлянето - приемам че всяка плитка е от 8 бримки :
    - отпред - 4 бримки се нанизват на спомагателна игла и се оставят пред плетивото, изплиташ 4 лицеви бримки и после тези от спомагателната игла ;
    -отзад - 4 бримки се нанизват на спомагателна игла и се поставят отзад плетивото, изплиташ 4 лицеви бримки и после тези от спомагателнта игла;

    Ако плитката ти е с повече бримки разделяш по равно за прехвърлянето.
    Надявам се съм обяснила правилно и си разбрала

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Ще се опитам да ти обясня прехвърлянето - приемам че всяка плитка е от 8 бримки :
    - отпред - 4 бримки се нанизват на спомагателна игла и се оставят пред плетивото, изплиташ 4 лицеви бримки и после тези от спомагателната игла ;
    -отзад - 4 бримки се нанизват на спомагателна игла и се поставят отзад плетивото, изплиташ 4 лицеви бримки и после тези от спомагателнта игла;

    Ако плитката ти е с повече бримки разделяш по равно за прехвърлянето.
    Надявам се съм обяснила правилно и си разбрала
    Обясни го повече от ясно. а на реда се редуват така ли..една плитка се премята отпред а следващата отзад. и като дойде следващия ред с премятане си сменя местата. ако съм разбрала правилно.
    Много ти благодаря, наистина ми обясни много добре..
    Благодаря ти

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •