Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 29
  1. #1

    Подразбиране Да обсъдим контурния бод

    Бихте ли споделили, кога прилагате контурен бод, при модели с кръстчета

    Ако е след изпиране, после основата се понамачква ....
    Ако е преди, то не е ли опасно да се свие на места
    Ще ми се да повече за да си изясня


    All smart things begin with griddlers

    rodich@abv.bg

  2. #2

    Подразбиране

    Аз правя контура след като ушия всичко,и след това пера при мен не се разваля,поне така го виждам аз.

    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35692 -моите творби

    Всеки край е едно ново начало!
    Човек е толкова голям, колкотo са големи мечтите му!

  3. #3

    Подразбиране

    В процеса на шиене на гоблена там, където бих могла да положа контура( шито е и от четирите страни )полагам контура, защото харесвам да завършвам нещата в процеса на шиене и да виждам резултата.Не ми се е случвало да се набръчква след изпиране, като разбира се го пристягам добре .Това- ако контура е един кат нишка.A ако е два ката или е бод Coutching-подобен на контура ,но с прихващане на горния кат конец-тогава препоръчвам да се прави след изпиране ,защото се набръчква-това го казвам от опит.Наложи се веднъж да го правя после повторно.Това е моето мнение от моя опит.Дано съм била полезна.
    Редактирано от sianie35 : 27.01.2011 в 21:20.

  4. #4

    Подразбиране

    И аз като Манка шия контура накрая и после пера и не ми се е случвало да се набръчка или нещо такова.

  5. #5

    Подразбиране

    Sanie е права, че като е върху друг бод, няма проблем, но иначе се отпуска, аз лично съм шила върху гобленов бод и след това изпрах и стана добре, не ми се отпусна

  6. #6

    Подразбиране

    и аз по време на етап шия контура и пера накрая готов

  7. #7

    Подразбиране

    В повечето случаи го шия след като е готово всичко, но понякога (рядко) и е процеса, като всичко наоколо е готово.Нямам проблеми при прането.Може да се получи при Coutching ако не е достатъчно опънат.
    ------------------------------------------------------
    swetla_wp@abv.bg
    http://swetlapetrowa.snimka.bg/tapes...20586.24997050

  8. #8

    Подразбиране

    Аз нямам търпение да видя как изглежда и го правя след като ушия определеният етап , а някои сле като ги ушия ,зависи от настроението ми . Имала съм проблеми след изпирането с някой гоблени където се налага по дълъг контур , ако се изразявам правилно , но по - време на гладенето го дърпам от опаковата страна.
    Единствено на този гоблен по-време на рамкирането са ми изкривили контура , но освен аз никой не го забелязва.
    http://rosiko.snimka.bg/tapestries/u...10412.20355448

  9. #9

    Подразбиране

    Аз също шия контура накрая и след това изпирам.За сега съм нямала проблеми
    Редактирано от matcata : 31.01.2011 в 15:02.

  10. #10

    Post

    Аз до сега не бях шила кръстат бод,но за този гоблен, който шия сега ми се наложи да се науча. Видях трудност с постоянно усукващите се конци, а и те са по три. Намесих се в темата, защото гоблена има и контурен бод, а и него никога не съм шила.Има и френски възел, а за него не бях и чула. Шия гоблени от скоро и ще имам нужда от вашите съвети...

  11. #11

    Подразбиране

    Не си единствената.То и аз като се набутах в този форум взех да откривам и да пробвам различни видове бодове

  12. #12

    Подразбиране

    Първо ушивам целия гоблен,после правя контура,след това френски възел ако има.Когато е готов гоблена пера и гладя.Не съм забелязала да се изкривява контура,да се набръчква или други дефекти.Френския възел също остава непокътнат

    П.С.И аз преди форума не бях чувала ни за кръстчета,ни за контур,да не споменавам френския възел и лейзи-дейзи.Добре че е форума да се образовам така да се каже
    Довери се на този, който може да види три неща в теб: Тъгата зад усмивката ти! Любовта зад гнева ти! И смисъла зад мълчанието ти...!!
    Трия дирекно ЛС без посочен @ и изображение на исканото...

  13. #13

    Подразбиране

    момичета шия един гоблен но имам проблем защото лицата и ръцете са оконтурени с черни линии върху самите знаци и си нямам идея как ще се направи някой може ли да ми помогне ще взема да снимам схемата за да ви покажа за какво става дума май?

  14. #14

    Подразбиране

    Предполагам първо ушиваш гоблена или поне там ,където ще има контур -така, че около контура да няма повече за шиене,и после вече полагаш контура около детайлите по гоблена ,ръководейки се от схемата-където е дадено ,върху ушитите вече символи.Дай пак схемата за по-сигурно,дано не те бъркам.....надявам се ,че обясних добре.

  15. #15

    Подразбиране здравей

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от sianie35 Виж мнение
    Предполагам първо ушиваш гоблена или поне там ,където ще има контур -така, че около контура да няма повече за шиене,и после вече полагаш контура около детайлите по гоблена ,ръководейки се от схемата-където е дадено ,върху ушитите вече символи.Дай пак схемата за по-сигурно,дано не те бъркам.....надявам се ,че обясних добре.
    Сега ще прикача схемата за да я видиш да доста добре обясни
    http://media.snimka.bg/8413/023080704-special.jpg?r=0

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •