Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране

    Една любима рецепта у дома. Днес пак ще я приготвям:


    КРЕМ ПИТА

    половин пакет готови кори
    100 гр.краве масло

    Корите се начупват и се порасват с парченца масло и се се запичат във фурната .

    Крем ванилия:

    1 л. пресно мляко,
    8 суп.лъжици брашно (безцветно нишесте)
    4 желтъка,
    1 1/2 ванилии,
    1 чаена чаша захар

    Сварява се крем ванилия.
    Белтъците се разбиват като за целувки (2-4ц.л.захар на 1 белтък) + ½ ванилия

    Към изпечените кори с маслото се прибавя крем-ванилията (всичко може да бъде горещо). Пече се на слаба фурна – 125оЦ , като за целувки, до леко розов цвят.

    И да ви споделя : после се изяжда мнооооооооооого бързо :wink:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Milinka,крем-питата изглежда страхотно.Хубаво е кагото е нова рецептата, да се пуска като отделна тема,за да е по-прегледно,а и да могат всички да я видят.

  3. #3

    Подразбиране

    Привет ! Нещо съм разсеяна днес , но какво става с разбитите белтъци ?
    А после как го извади от тавата и го сервира така красиво ?

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от nestinarka
    Привет ! Нещо съм разсеяна днес , но какво става с разбитите белтъци ?
    А после как го извади от тавата и го сервира така красиво ?

    Mай аз съм още по-разсеяна.

    Кремат се изсипва върxу изпечените кори и върху него се изсипват белтъците, заглаждат се и с опакото на една лъжица се потупва и се оформят хълмчетата. Пече се.
    като истине се реже на парчета.
    като белтъкат които е залепен за тавичката се отделя предварително с нож.
    реже се с остър нож за хляб, от тези с вълничките, за да не се начупи белтъкаt
    парчетатa се вадят от тавата със шпатула за торта

  5. #5

    Подразбиране vmesto kori

    Моля да ми предложите заместител на точените кори. Тук няма кори (като нашите , кyпешките), а да точа- няма да се получи (въпреки че съм гледала от баба и мама ). Чyвала сам за вариант с юфка, но положението е същото... Ако взема може би мнoгoлистно тестo... или макарони (то ще стане макарони на фyрна, а ?...

  6. #6

    Подразбиране Re: vmesto kori

    Цитат Първоначално написано от galina_vasi
    Моля да ми предложите заместител на точените кори. Тук няма кори (като нашите , кyпешките), а да точа- няма да се получи (въпреки че съм гледала от баба и мама ). Чyвала сам за вариант с юфка, но положението е същото... Ако взема може би мнoгoлистно тестo... или макарони (то ще стане макарони на фyрна, а ?...
    Здравей Galina,

    Може да използваш мнoгoлистно тесто но става по- жилаво. Трибва да го накъсаш на парченца и като се опече да го поначупиш.
    Ако си в чуйнина (аз също сам) - кори като българските има в турските магазини, има и в супермаркетите, там където продават мнoгoлистното тесто. Огледай малко по-одбре.

  7. #7

    Подразбиране Hi!

    Благодаря за съвета- това за тyрските магазини е страхотна идея! Даже вече се сещам че съм виждала там нещо подобно (еее, малко по-дебели от нормалкo, но ако аз заточа- няма и до там да го докарам /защото не съм се захванала /.
    Та, ще пробвам, защото добих такъв апетит за крем-пита....
    Благодаря!

  8. #8

    Подразбиране

    Галина,
    не пишеш къде си, но в повечето супермаркети в Европа във фризерите при многолистното тесто има т.нар. phyllo pastry - това са точно точени кори за нашенска баница. Питай персонала, защото понякога са толкова забутани, че трудно се открива.

  9. #9

    Подразбиране

    ОК- благодаря! Тръгвам към супера!
    До скоро!

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от galina_vasi
    ОК- благодаря! Тръгвам към супера!
    До скоро!
    Galina,

    В турските магазини има два типа кори- едните са точно за баници и баклави и са много тънки, по-тънки дори от нашите тънки кори. Може д апиташ за кори за баклава. Другите кори са по-дебели (може би тях си виждала) и се използват за wraps - нещо като дюнeри.
    А в суперите се нарича Filo + тестото на съответния език

  11. #11

    Подразбиране

    Ето още един вариант за оформяне
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  12. #12

    Подразбиране

    Еии, Здрасти!
    Днес ми е все още хубаво от крем-питата вчера.
    Е, не се хавлjа особено- бе повече за "устата", а не за "окото" ,т.е. стана вкусна (почти я докарах на вкус, но вида...). В крайна сметка я направих
    с...фиде. Комшулука (турчина) в магазина си ми предложи някави \"Ючкен Юфка\", но не ми вдахнаха доверие и след това нещо mejdy къдраво фиде и кадаиф- та взех него. Това се казва "нашенска вкуснотия"!!!Благодаря!

  13. #13

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от galina_vasi
    Еии, Здрасти!
    Днес ми е все още хубаво от крем-питата вчера.
    Е, не се хавлjа особено- бе повече за "устата", а не за "окото" ,т.е. стана вкусна (почти я докарах на вкус, но вида...). В крайна сметка я направих
    с...фиде. Комшулука (турчина) в магазина си ми предложи някави \"Ючкен Юфка\", но не ми вдахнаха доверие и след това нещо mejdy къдраво фиде и кадаиф- та взех него. Това се казва "нашенска вкуснотия"!!!Благодаря!

    Аз правих също вчера (снимките по-горе) и мойто домачадие я излапа още не сасвем изстинала


Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •