Резултати от анкета: Кои гоблени от мъниста на вас повече харесва

Гласували
138. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Ягоди

    13 9.42%
  • Цветя

    42 30.43%
  • Икони

    68 49.28%
  • Пейзажи

    15 10.87%
Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследенПоследен
Показване на 376 до 390 от 423
  1. #376

    Подразбиране

    Не се притеснявай - то мъниста са такива - не обичат да снимат се

    Чудесна икона си направила. Я сега признавай се - син ли имаш, или за къща я шила?

  2. #377

    Подразбиране

    Това е последната мънистена икона, която завърших миналия месец - с китайски мъниста по мой подбор:
    http://radikal.ru/F/i061.radikal.ru/...92289.jpg.html

  3. #378

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vishenka Виж мнение
    Не се притеснявай - то мъниста са такива - не обичат да снимат се

    Чудесна икона си направила. Я сега признавай се - син ли имаш, или за къща я шила?
    Признавам си, имам три дъщери Иконата е подарък за леля ми.

    marji, иконата ти е станала прекрасна. Поздравления
    Красотата ни прави по-силни и по-добри.


  4. #379

    Подразбиране

    Поздравления за прекрасната икона marji

  5. #380

  6. #381

    Подразбиране

    Здравейте момичета,може ли да питам нещо?Понеже за първи път ще шия мъниста интересува ме как започвате и завършвате,в смисъл с възелчета ли,за самите мъниста знам как но за началото и края сори за тъпия въпрос ,но не ми е ясно

  7. #382

    Подразбиране

    В указанията към самите щампи или готови комплектовки пише: започва се с възелче, а завършването е с промушване като при гоблените, но аз се подсигурявам и с възелче.

  8. #383

    Подразбиране

    Благодаря за бързия отговор

  9. #384

    Подразбиране

    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=10329 - всички любители на мъниста - да заповядат!

  10. #385

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от marji Виж мнение
    В указанията към самите щампи или готови комплектовки пише: започва се с възелче, а завършването е с промушване като при гоблените, но аз се подсигурявам и с възелче.
    Маржи, май грешиш
    В опитване пише - пъро мънисто - с няколко пъти промушване (три пъти трябва мине нишка през мънисто), а последна - извеждаш на задната част и правиш под мъниста 2-3 шева, при последният промушваш игла в бримка

  11. #386

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от vishenka Виж мнение
    Маржи, май грешиш
    В опитване пише - пъро мънисто - с няколко пъти промушване (три пъти трябва мине нишка през мънисто), а последна - извеждаш на задната част и правиш под мъниста 2-3 шева, при последният промушваш игла в бримка
    Не греша, Оля, погледни указанията за техниката на шиене. Аз току-що пак ги погледнах, за да съм сигурна - започва се с възелче и никъде не пише, че няколко пъти се промушва през първото мънисто. Показано е и графично - конецът минава само веднъж през първото, както и през останалите мъниста. А завършването е точно така, както и ти, и аз съм го писала - затягане на конеца след промушване през няколко шева. Може би при гоблените на другите фирми има друг начин на започване, но в щампите на Нова Свобода така е описано.

  12. #387

    Подразбиране

    Такаааа,ето го и моя първи опит с мъниста


    дали е добре или зле ще кажат по-опитните,приемам критики всякакви: Flowerlove:

  13. #388

    Подразбиране

    Дори за "не първият" опит много добре!
    Поздравления! Справила се чудесно!

    п.с. Да шиеш "строчный шев" доста по-трудно отколко "в ред"

  14. #389

  15. #390

    Подразбиране а

    Реклама:
    И аз да споделя. В указанието на Ч Miть пише,че първото и последно мънисто на реда се шият два пъти.От опит знам, че ако това не се спази колкото и стегнато да се шие/ това не е препоръчително, защото се набира основата/ незашитите два пъти мъниста се усещат "свободни" и се разчита на рамката да ги прибере и подреди
    Що се отнася до началото-възелче. Когато свърша конеца го прекарвам с няколко бода отзад в реда под мънистата в двете посоки и отново възелче в/у конец от бодче -за сигурност
    КЕЛЕБЕК

Страница 26 от 29 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •