Резултати от анкета: Кои гоблени от мъниста на вас повече харесва

Гласували
138. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Ягоди

    13 9.42%
  • Цветя

    42 30.43%
  • Икони

    68 49.28%
  • Пейзажи

    15 10.87%
Страница 6 от 29 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен
Показване на 76 до 90 от 423
  1. #76

  2. #77

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от RUSINOVA65 Виж мнение
    Интересува ме самия шев-как се захваща мънистата с конеца и как се пришива.Но ще разгледам инструкцията първо-дано се ориентирам
    В комплекта трябва да има лист с инструкции придружен със снимков материал. Шие се с тънък конец - като полукръстче.През отвора на мънистото се промушва иглата с конеца.

  3. #78

    Подразбиране

    И аз така си го представям-значи е най-удобно да се шие на редове/точно както не шия другите гоблени/
    rusinova@mail.bg

  4. #79

    Подразбиране

    Полудях с тази икона и мънистата Два дни спира водата и без утризения бода ли бода.Мънистата ми е комплект от Оля - чешка ли е каква ли - не зная. Но едрината на зърната е еднаква и имат страхотна лъскавина. Като шпалир се подреждат. Няколко броя има китайски - определено си личи , добре че е само за ефект като цвят. Ще покажа до къде съм стигнала

    шия по фигури бих казала - залъгвам се че така ще изплува по-лесно

    На мен много ми харесва , съчетанието е перфектно - Оля ме спечели определено за мънистените чудеса . За нея

  5. #80

    Подразбиране

    Да, за "диадема" кафяви муниста е китайски, но без такъв нюанс губит се красота (а в чешски няма такъв отенок), предполагам че ти не прикалено много загубях время избра от те "поеднакови".
    А всички други чешски - Пресиора. Снимка на те давах на предната страница.

    Радвам се че ти останах доволна. Това е наи-голема благодарноста для мен
    Редактирано от vishenka : 19.03.2011 в 15:47.

  6. #81

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Юра Виж мнение
    Полудях с тази икона и мънистата Два дни спира водата и без утризения бода ли бода.Мънистата ми е комплект от Оля - чешка ли е каква ли - не зная. Но едрината на зърната е еднаква и имат страхотна лъскавина. Като шпалир се подреждат. Няколко броя има китайски - определено си личи , добре че е само за ефект като цвят. Ще покажа до къде съм стигнала

    шия по фигури бих казала - залъгвам се че така ще изплува по-лесно

    На мен много ми харесва , съчетанието е перфектно - Оля ме спечели определено за мънистените чудеса . За нея
    Юра, у вас водата спира, у нас - тока. Снощи тъкмо бях набрала скорост с моите мъниста, ама цял час нямахме ток. Питаш ли как се шият мъниста на свещ

  7. #82

    Подразбиране

    Малееееееееее, хора, а аз мислях че аз съм луда - шия в влак, автобус, по път в очакването ))))))))))))

  8. #83

    Подразбиране

    Оля, всички сме луди, аз и моята колежки шием и в обедната почивка

  9. #84

    Подразбиране


    Дай да поясня на този снимка какво къде о защо обозначява
    Първият знак - 018 - цвят, 31 - някакъв техен вътрешен код, (4) - количество торби по 10 грамм - значи общо трябва от този цвят 40 грам, в дясно - как това изглежда на схема.
    Редактирано от vishenka : 23.03.2011 в 17:36.

  10. #85

    Подразбиране

    Ясно-това е количеството торби по 10 гр.И на мен ми беше нелогично 4 гр.
    rusinova@mail.bg

  11. #86

    Подразбиране

    обърнете внимание какво пише в указанието под иконата - цифрата под съответния цвят показва колко грама от манистата са нужни, а в скобите е броя на пакетчетата по 10 гр.

  12. #87

    Подразбиране


    Дори аз това не забелязвах, защото никога не исползвах точен грамаж и сменях цветове сама - на един цвят различни оттеници на детали

  13. #88

    Подразбиране

    Хех,ами то си го пише най-отдолу,но кой да го види
    rusinova@mail.bg

  14. #89

    Подразбиране

    Здравейте, момичета, да покажа и тук етапче от красотата, с която ме зарадва Оля https://picasaweb.google.com/dmaleev...46563763500578

  15. #90

    Подразбиране

    Реклама:
    Юра,така ли ми се вижда или наклона на жълтия цвят е надясно ,а на белия наляво.Това от формата на бисера ли се получава?Доколкото разгледах упътването-шие се отдолу ляво-горе дясно
    rusinova@mail.bg

Страница 6 от 29 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •