Резултати от анкета: Кои гоблени от мъниста на вас повече харесва

Гласували
138. Нямате право да гласувате за тази анкета
  • Ягоди

    13 9.42%
  • Цветя

    42 30.43%
  • Икони

    68 49.28%
  • Пейзажи

    15 10.87%
Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследенПоследен
Показване на 406 до 420 от 423
  1. #406

    Подразбиране

    Здравейте. Искам да попитам от къде мога да си закупя от тези гоблени с мъниста ,но целият гоблен да се ушива с тях ,а не само определени детайли. Благодаря предварително.

  2. #407

  3. #408

    Подразбиране

    Тук ги разгледах,но няма изцяло с мъниста.

  4. #409

    Подразбиране

    Мисля, че по принцип няма изцяло с мъниста, винаги има и малко бродерия
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

  5. #410

    Подразбиране

    Иконите от сайта се шият изцяло с мъниста.

  6. #411

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
    Иконите от сайта се шият изцяло с мъниста.
    Лицата не са ли бродерия?
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

  7. #412

    Подразбиране

    Не, те си остават така, не се шият. Това е единствения участък, който не се шие - лице и ръце.

  8. #413

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Jully Виж мнение
    Не, те си остават така, не се шият. Това е единствения участък, който не се шие - лице и ръце.
    Аз не съм се изразила правилно. В крайна сметка пак остават участъци без мъниста, това ми беше мисълта.
    Весело посрещане на новата година на всички!
    Знанието и Опитът не говорят непременно на един и същ език!

  9. #414

    Подразбиране

    Има доста гоблени кои шият се изцяло с мъниста - няма празно място (също няма и конци)

  10. #415

    Подразбиране

    Да ето например моят Архангел Гавраил,който Оля ми комплектова е целият с мъниста и става добре.

  11. #416

    Подразбиране

    Хайде и аз с гоблен с мъниста....питането ми е как се започва и как се завършва-четох, че се правят възли в началото и в края,но аз все пак да попитам по-опитните от мен.Ако може и снимки,ще съм много благодарна....
    Не притежаваш ли нищо,от нищо няма да си притежаван!
    snespa_vratsa@abv.bg

  12. #417

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от sneji Виж мнение
    Хайде и аз с гоблен с мъниста....питането ми е как се започва и как се завършва-четох, че се правят възли в началото и в края,но аз все пак да попитам по-опитните от мен.Ако може и снимки,ще съм много благодарна....
    При първият ми и единствен опит с мъниста , прочетох някъде, че първото и последно мънисто просто се пришиват два пъти, и аз така правих, като конеца си го закрепвах както при др. гоблени.Не съм правила възли, но ших на панама смесена техника , а наистина на тези гоблени , които са щампирани на плат е по-добре с възелче в началото, виж това може да ти е от полза: http://www.youtube.com/watch?v=UK12LI56ADs
    Редактирано от ata : 02.02.2013 в 22:32.

  13. #418

    Подразбиране

    Това също може да ти е от полза, взех го от страничката във ФБ на Оля

  14. #419

    Подразбиране

    http://www.facebook.com/pages/%D0%91...9808773&type=3 ето ти и цялото албумче - тука всички етапи дадени в картинки.
    Започваш с възел, свършваш с 2 малки бодчета от задната страна и възел, или можеш да прошиеш последното мънистенце 2-3 пъти.

    Ако шиеш на панама - започваш с възел, само че бодеш от задната страна посредата на клетчица, после през дупка въвеждаш нишка пак отзад и после вече чрез дупка я връщаш отпред, свършваш с 2-3 мини бодчета отзад в средата на последна клетчица - това не е гоблени с конци, номер в промушване на конец под ушити нишки не става - ако последните мъниста ще висят расшлехани не казвайте, че аз не ви предупредих

  15. #420

    Подразбиране

    Реклама:
    Поредното бижу,с което се сдобих благодарение на Оля.

Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •