Показване на 1 до 5 от 5
  1. #1

    Подразбиране Лондонски сладкиш

    Лондонски сладкиш

    5 яйца
    1 чч захар
    1 пакетче 125 гр. масло
    1 чч прясно мляко
    2 чч брашно
    1 бакпулвер
    1 ванилия;
    още 1 чч захар.

    Приготовление:
    5-те жълтка се бият със захарта, прибавя се маслото, след това прясното мляко, брашното смесено с бакпулвера и ванилията. Пече се в намаслена и набрашнета тава, тестото не бухва много, става леко маслено.
    След като се изпече тестото се покрива са малки парченца локум, оваляни в брашно или някакъв конфитюр/сладко. Пече се още малко, някъде до 10 минути.
    След изпичане се покрива с белтъците, разбити на сняг с 1 ч захар, поръсва се с едро нарязани орехи и отново се запича до порозовяване. Нарязва се след изстиване.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  2. #2

    Подразбиране

    Благодаря, че ме подсети за този сладкиш. Беше ми любим, но го бях забравила. Не съм го правила от мнооого години. Още утре ще го забъркам. Аз го знаех като английски сладкиш /все същото/, само че не слагах локум върху блата, а само намазвах с някакъв мармалад и пак белтъци.

  3. #3

    Подразбиране

    За мен пък рецептата е нова (и като заглавие- също). Преписах си я сутринта и ще я направя довечера или утре вечер.Ако стане сполучлив сладкиша, ще го предложа в събота към кафето при празнуването на рожденния ден нa дащеричката ми.Стискам си палци
    PS- и ще го направя със сладко отгоре- нали става и без локум?
    Не вярвам "оригиналната английска" рецепта да е с локум.Или пък напротив

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от galina_vasi
    Не вярвам "оригиналната английска" рецепта да е с локум.Или пък напротив
    Понеже чувствам рецептата като своя бих те посъветвала да го направиш с конфитюр от ягоди, или касис - за немския вкус, а може и вишни.
    Определено по-добре е с конфитюр отколкото с локум

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •