Показване на 1 до 5 от 5

Тема: Помощ!

  1. #1

    Подразбиране Помощ!

    Момичета,моля да ми помогнете.Спешно издирвам рецепта за фондан.Необходим ми е за глазура на торта по случай рождения ден на баща ми.
    Редовно гледам "Царят на тортите"по TLC и ми хрумна оттам да глазирам тортата с фондан.
    Ще бъда много благодарна на всякакви идеи.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  2. #2

    Подразбиране

    Продукти:
    1 супена лъжица на желатин на прах
    1/4 чаена чаша студена вода
    1/2 чаена чаша гликоза
    1 супена лъжица глицерин
    2 супени лъжици маргарин
    8-10 чаени чаши пресята пудра захар
    ванилия
    Начин на приготвяне:
    Заливаме желатина със студената вода и го оставяме да набъбне. През това време пресяваме два пъти пудрата захар. Набъбналия желатин разтапяме на водна баня, като внимаваме да НЕ заври. Към разтопения желатин прибавяме гликозата смесена с глицерина. Разбъркваме и добавяме и маслото. Ароматизираме с ванилията. Оставяме сместа да се охлади до приятно топло. Разделяме пресятата два пъти захар на две половини. В едната половина правим кладенче и изсипваме сместа. Замесваме тесто, което поема захарта в купата. Изсипваме върху наръсен с пудра захар плот и месим с останалата захар, докато се получи меко тесто. Ако е много меко прибавяме още захар, а ако стане твърдо прибавяме няколко капки вода. Полученият фондан може да се използва веднага или да се съхрани, завит в домакинско фолио в добре затворен съд в хладилника.
    Дано това свърши работа.

  3. #3

    Подразбиране


    Благодаря!
    Утре ще се пробвам,а днес ще купувам продуктите.Дано намеря глюкоза,че в Хасково някои неща са "екстри"

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  4. #4

    Подразбиране

    Успех и да се похвалиш после

  5. #5

    Подразбиране

    Реклама:
    Значи,цялата смес глътна 1кг.пудра захар.Допускам,че ще бъде повече,защото утре ще го разточвам.Засега е в хладилника,увито във фолио.
    Ама бая зор видях с омесването,понеже не е еластично както хлебното тесто.
    Ароматизирах го и го боядисах с екстракт от ягоди,така че се получи и една леко кисела жилка.
    Ще държа в течение как ще се разточва утре и какво ще ми хрумне да правя с излишъка.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •