За рождения ден на мой приятел мисля да му направя торта, представляваща женски гърди, защото той е известен цицоман. За целта смятам да ползвам за основа тортата на Нелка с готови рула (която е дадена в темата за тортите). Мисля да направя двете полукълба с две средно големи купи и да ги аранжирам по съответния начин.

Проблемът ми е в това, че не зная с какво да покрия отгоре тортата, за да получа трайна и равна бяла глазура. Ще се наложи да направя тортата утре вечер, защото РД е в петък. Така че ще трябва да издържи цяла нощ и пътя до работата ми.

Поради това ме притеснява да я покрия с разбита сметана - освен че може да изсъхне през нощта, може и да се изпързули надолу заради силния наклон на терена (тортата).

Варианта с маршмелоуз също отпада, тъй като имам само един пакет с трицветни бонбони, които като се разтопят, дават доста наситен розов цвят - не става за дамска кожа :?

Това ми е едното чудене.

За ареолата и зърното мисля да използвам шаблон с кръгъл отвор, през който да наръся какао, а в средата да набуча шоколадова стафида или лешник.

Другото ми питане е за розите от маршмулоуз захарно тесто. Като го направя по описания от Джемма начин - разтапям в МВ, добавям пудра захар и замесвам докато стане годно да се моделира, резултатът е едно меко нещо, което не се втвърдява за една нощ. Направените рози трябва да провесвам "с главата надолу", защото иначе гравитацията ги кара да разцъфнат прекалено. Има ли някакъв трик тука? Ако сложа още пудра захар, няма ли да стаен трудно за моделиране?

Ще съм благодарна на всякакви идеи или коментари, още повече, че нямам време за експерименти. Имам право само един опит (поне за този рожден ден) и ми се иска той да е успешен.