Показване на 1 до 10 от 10

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране пиле с кока-кола

    Да споделя 1 изпитана диетична рецепта (става въпрос за Дюканската диета) но стават толкова вкусно че спокойно може да си замълчите Идеята е от нета

    Около килограм пилешки бутчета се обелват от кожата и се накисват за около 30мин. във соев сос 5-6 супени лъжици и подправки каквито използвате и обичате (аз слагам чесън на прах и червен лют пипер)
    Всичко слагам в йенска тенджера и се изсипва 1 чаена чаша кока –кола.
    Пече се 20мин с капак и 20 без за да има коричка на 180 градуса

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Еха трябва да се пробва

  4. #4

    Подразбиране

    През февруари вкусих нещо толкова вкусно че думи нямам да го опиша Пещерска татлияДнес донесоха пак в офиса наши клиенти и споделиха рецептата:
    500 гр. масло
    1 кг. брашно
    за сиропа
    .1 кг. захар
    0.500 мл.вода
    Маслото омекнало на стайна температура се меси с брашното докато се омеси хубаво.Взима се малка топка и се прави продълговато (като кебапче) и се огъва съвсем леко да се пука (по този начин се проверява дали тестото е готово) после се оформят на елипси и се слагат в тава плътно една до друга-Пекът се в умерена фурна и докато са топли се заливат с студения сироп престояват 24 ч.

  5. #5

    Подразбиране чипс

    У дома правим различни варианти на този "чипс"с чесън кашкавал,босилек и какво ли още не.Споделям ако за някой представлява интерес.

    Тази рецепта съществува в безброй много варианти Вкусът и зависи от подправките Може да не слагате сирене, а сухи зеленчуци .Чипса е диетичен(ако може така да се каже) защото няма никаква мазнина.
    продукти:
    арменски хляб (става и със арабските питки)
    сметана
    1 яйце
    подправки(различни смеси )
    сирене или кашкавал
    чесън
    сол
    приготвяне:
    Сметаната се смесва с яйцето, солта и подправките. Добавете чесъна - минат през пресичка. Хлябат се намазва с получената смес; отгоре се настъргва сиренето на най- ситното на рендето. Редът сирене трябва да е съвсем тънък. Нарязвате на формички, каквито ви харесват. Слагате го в тавичка. Не е необходима никъква мазнина. Печете във фурната 5-10 мин на 190 градуса,

    идеята е от тук

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от abi1004 Виж мнение
    Да споделя 1 изпитана диетична рецепта (става въпрос за Дюканската диета) но стават толкова вкусно че спокойно може да си замълчите Идеята е от нета

    Около килограм пилешки бутчета се обелват от кожата и се накисват за около 30мин. във соев сос 5-6 супени лъжици и подправки каквито използвате и обичате (аз слагам чесън на прах и червен лют пипер)
    Всичко слагам в йенска тенджера и се изсипва 1 чаена чаша кока –кола.
    Пече се 20мин с капак и 20 без за да има коричка на 180 градуса
    Аз не обичам кола, но тази рецепта ми звучи доста интересна. Ще я пробвам още тази вечер. А дали ще стане с пилешки филенца вместо бутчета?

  7. #7

    Подразбиране

    Пробвах я тази рецепта и наистина се оказа вкусно. Браво не очаквах да е чак така

  8. #8

    Подразбиране

    Нямам търпение да дойдат почивните дни, защото ще ходим с приятелки на хижа. Откога се каня да изляза малко от тоя град и навалицата, и шума и всичката мръсотия!
    Редактирано от Rozzza : 03.11.2020 в 17:22.

  9. #9

    Подразбиране

    Колкото и да планира човек нещата си, винаги нещо ще излезе в последния момент. При мен се случи ангажимент с почистване на септични ями. Добре, че един приятел ми помогна да си намеря фирма, която се справи перфектно.
    Редактирано от galinmm : 21.01.2021 в 18:06.

  10. #10

    Подразбиране

    Като фен на пица с ананас, не ми звучи добре

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •