Показване на 1 до 9 от 9
  1. #1

    Подразбиране Силиконови форми

    Е най после и аз се сдобих сьс силиконови форми за което много благодоря на Джема за координатите на фирмата
    А сега имам вьпрос-преди пьрвата употреба трябва ли нещо по специално-да ги на мажа с нещо или само ги измивам и ползвам с кеф
    Мога ли да ги слагам в гореща фурна и вьобще има ли някакви специални правила за ползването им?
    Моля за отговори защото утре смятам да ги сефтосам.Благодаря предварително

  2. #2

    Подразбиране

    Само си ги измиваш и си ги ползваш с кеф.

    Аз имам силиконови форми от двама различни производители - няма няакакви специални указания, освен неща, близки до акъла - да не се реже върху тяях с остър нож, да не се слагат на котлона - такива неща.

  3. #3

    Подразбиране

    Първият път се мажат с мазнина,от тоам нататък не се мажат.В гореща фурна се слагат вез проблем,това не е стъкло,което да се спука.

  4. #4

    Подразбиране

    До сега нямах нет и не прочетох препорьката ти Джема.

    Вече направих пьрвият си кекс в силиконова форма,ненамазана с мазнина.
    По време на печенето от фурната излизаше странна миризма.Защо?
    Само пьрвият пьт ли е така?Отивам да направя още един да видя пак ли ще мирише.

  5. #5

    Подразбиране

    Ужас !Беше залепнал!
    И сега да мажа ли формата с мазнина?

  6. #6

    Подразбиране

    Аз правих и кекс и козунак в моята силиконена форма (за която благодаря на Сладка хапка ) и не знаех че трябва да се маже с мазнина и не мазах. Станаха си много добре и не залепнаха.
    Пробвай да намажеш следващият път, дано да нямаш вече проблеми.

  7. #7

    Подразбиране

    Ами намажи за всеки случай следващия път. На мен продавачката така ми каза, а и в нета четох така, че само първия път се маже с мазнина, а после не. За миризмата мисля, че е нормално за първи път. От кои форми е твоята кафява ли? Те наистина имат някаква миризма в началото. Другите нямат, не съм забелязала поне.

  8. #8

    Подразбиране

    От кафявите е.Вторият пьт миришеше по-малко,а може би е миришела мьфинската
    ,която сефтосах заедно с втория кекс.

    www.silikomart.com

    Разгледайте ,има много интересни неща.А как да направя линка активен? :?
    Джема, формата сльнчоглед,която си порьчала е много красива.
    О,толкова много формички искам.Добре че асортимента в наличност беше мальк,че не знам как щеше да се отрази на бюджета.

  9. #9

    Подразбиране

    Реклама:
    Слънчогледа го имаше в наличност и си го купих, обаче нямаше Роза, нея поръчах, ама още я няма. А покрай нея си поръчах работна стойка за торта въртяща се) и форма за шоколадов заек 30 см-двустранна. Ама дали ди Великден изобщо ще дойде?

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •