Показване на 1 до 13 от 13
  1. #1

    Подразбиране Само схема...

    Момичета моля ви включете се като специалистки,много съм се запалила по гоблените обаче имайте напредвид че досега не съм шила.Всичките ми колежки започнаха...аз пък си изтеглих готова схема от http://alitadesigns.com,обаче много неща не мога да разбера...размерите са във инчове,даватнякакви-267х200бр.бодове,а пък изобщо не се споменава за брой чилета от определените цветове.Тези размери заедно със рамката ли са???ПОМАГАЙТЕ МОЛЯ ВИ

  2. #2

    Подразбиране

    267/200 бода - това са 13.5/10 квадратчета разграфена панама 22 - ри каунт. Това е, което се шие. Отделно трябва да предвидиш по 2 квадратчета от всички страни за рамкиране. С една дума, цялото парче панама трябва да е 18/14 квадратчета.

  3. #3

    Подразбиране

    нЕЛКА,МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!

  4. #4

    Подразбиране

    А видя ли размерите в см.,за тия бодове и инчове които са дадени-30,83х23,09см.?

  5. #5

    Подразбиране

    Покажи гоблена. На линка, който си дала е началната страница на сайта. Може да те ориентирам и за конците.
    И да, това е размерът в сантиметри. Около 30/22 см, при условие, че се шие на българската разграфена панама.

  6. #6

  7. #7

    Подразбиране

    Може ли да се включа и аз с едно мнение!При условие че изобщо не си шила до сега и това което си свалила,найстина не е с много цветове ,но според мене ще е най-удачно ако си закупиш готова комплектовка !А такива с пейзажи има достатъчно !Като за начинаещ е най добре да си избереш един пейзаж на Дименшън с лодки,мостчета и всичко което има на това което в момента си си харесала!Проблема е само в това че трябва да си ги изпишеш от ибей!Но и схеми има !Ето поразгледай тука

    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=180

    или пък в темата за пейзажи и ако няма линк към това което си харесаш ,само го покажи и схема все ще открием!

  8. #8

    Подразбиране

    Да,pepen е права.Но аз бих допълнила и следното-Вилер има разработени малки и лесни за шиене пейзажи,тъкмо за начинаещи.Наапример:





    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  9. #9

    Подразбиране

    Аз съм ЗА да започнеш с готова комплектовка от фирма с добри разработки. Наистина на пазара има много пейзажи, малки като размер и с малко цветове, като за начинаещи. Моят съвет, обаче е, първият ти гоблен да не е на Дименшънс. Гоблените им са разкошни, но са с няколко вида бодове и съм виждала как затрудняват и по-опитни гобленарки.

  10. #10

    Подразбиране

    Момичета ,едно ГОЛЯААААААМО БЛАГОДАРЯ!!!Не очаквах да срещна някакво разбиране ,чак ме е срам че съм много боса във Вашите ВОДИ...

  11. #11

    Подразбиране

    В главата ми е кошер,вече страшно се обърках....Харесах си страшно много един гоблен, със два еднорога които излизат от океана - СИЛАТА НА ОКЕАНА ,или нещо подобно.Някой ще помогне ли - "'ще черпя''!

  12. #12

    Подразбиране

    Ако искаш гоблен от нета, това е темата:
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=8902
    Прочети първи пост и действай!

  13. #13

    Подразбиране схема

    Реклама:
    Моля модераторите да изтрият темата.Приключих с нея!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •