Показване на 1 до 7 от 7
  1. #1

    Подразбиране Брой конци

    Как се определя колко конци ще трябват за даден гоблен ,при положение че не се знае нищо за него - ИМАМ САМО СХЕМАТА...и ключа!!!

  2. #2

    Подразбиране

    Ако е в Рм лесно става.Изпрати ми я!

  3. #3

    Подразбиране

    Аз действам на "око". Гледам от кои знаци има повече в схемата и според площта която заемат и големината на гоблена купувам 2-3 чилета. За тези с по малко площ в схемата по 1 чиле. Като си подготвям пликовете в които си държа конците си пиша на всяко едно от тях знака от схемата, номера и марката на конеца и колко чилета съм си купила. Ако някой не ми достига отивам и си купувам. Като ушия гоблена си правя легенда с конците и номерата и броя на чилетата на едно картонче добавям схема на гоблена и го пращам в "архива".така ако реша да го шия пак, или ако някой ме помоли за схемата съм готова за действие.
    А конците, които остават от въпросният гоблен влизат в употреба в друг или в разни минита, на които сама подбирам цветовете.

  4. #4

    Подразбиране

    Ако схемата не е в РМ,а сканирана,купувам по 1 чиле(ако нямам от останали гоблени) и в процеса на шиене,ако преценя,че някой цвят няма да ми стигне и върви като "топъл хляб",си купувам още.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  5. #5

    Подразбиране

    БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО МОМИЧЕТА,то не било кой знае какво ама като до сега не съм шила по този начин....Все съм си мислела че се правят някакви изчисления!

  6. #6

    Подразбиране

    Може и приблизително да се изчисли. На 10 квадратчета пълнеж отива 1 мулине -гоблен бод 1 на 4,а с 1 м двоен конец се ушиват 50 знака 1 на 4. Като си огледаш схемата ,на око можеш приблизително да си определиш ,а някъде може и да поизброиш Успех нататък!

  7. #7

    Подразбиране Майстора си е майстор!!!

    Реклама:
    Е, това вече е отговор на професионалист!Доволна съм че съм сред вас!!!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •