Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 27 от 27
  1. #16

    Подразбиране

    keika e straxoten na vkus izqdoxmego po4ti za 4as.Edinsveneto ne6ti koeto ne se polu4i be6e 4e nqma6e tolkova razlika mezdu dvata vida testo no be6e mnogo vkusen.Milinka mersi za xubavata rezepta

  2. #17

    Подразбиране

    Vanesa79,
    радвам се че ви е харесал.
    за да има разлика между двата вида тесто трябва каламелат да бъде по-тъмен. допълнително нали се разрежда със сметаната и яцата, така че после изсветлява.

  3. #18

    Подразбиране

    Да се отчета и аз.
    Кейка е страхотен - много се хареса на всички, които пробваха. Става мекичък и е нещо по различно от традиционните кексове. Сърдечни благодарности
    Милинка с какви размери е формата, в която печеш кейка - моята е 25см дължина и 6см височина, но тестото ми дойде в повечко, та поизлезна от формата

  4. #19

    Подразбиране

    Много се радвам че и на вас кейкат е харесал. Действително става мек и накак сочен и не изсъхва следващите дни (ако остане).

    Пробвала сам да замения сметаната със съответното количество мляко и масло (мойта сметана е 30% масленост, 200мл - заменям с 60г масло + 140мл мляко но тогава става обикновен кекс).
    Тази кексова смес със сметаната също я използвам да правя и обикновен кекс или заменям част от брашното с какао (напр. 30-40g и става шоколадов кекс.

    Мойта форма е - дано 21/9 см и височина 8 см. Щом тестото ти е дошло повече може следващия път да направиш с 3 яйца като запазиш пропорциите. Важнотоe , че тестото е излязло само от формата, а не и от фурната.

  5. #20

    Подразбиране

    Milinka страхотна рецепта ...благодарности и от мен !Ето и резултата...
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  6. #21

    Подразбиране

    Яни,много хубав резултат....

  7. #22

    Подразбиране

    Qni,

    Много хубав е станал кейкат ти



  8. #23

  9. #24

    Подразбиране

    Поздравления!Много е вкусен!

  10. #25

    Подразбиране

    Кейка наистина изглежда страхотно,но аз имам въпросче: Ваниловата смес вари ли се или продуктите само се смесват? Благодаря предварително-като разбера със сигурност ще го пробвам

  11. #26

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Pandora
    Кейка наистина изглежда страхотно,но аз имам въпросче: Ваниловата смес вари ли се или продуктите само се смесват? Благодаря предварително-като разбера със сигурност ще го пробвам
    не, ваниловата смес не се вари
    това е кексово тесто
    изсипваш във формата за печене малко ванилова сме, после малко карамелова, пак ванилова, пак карамелова и така докато се свършат , за да се нашари кекса

  12. #27

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря много за пояснението Вероятно ще го пробвам още този уикенд

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •