Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 29 от 29
  1. #16

    Подразбиране

    Еии, момичета!
    С тези кошнички ме върнахте в детството...
    Правеха ги основно за сватби- като\"официални и представителни" сладки. А ние- децата, се облизвахме и чакахме някоя да се чупи или самата сватба.Каква идилия!
    Мога лио да използувам вместо "истинските" формички, такива за малки кексчета (муфинс)? Май да?

  2. #17

    Подразбиране

    Къде четох-не помня-но някъде пишеше ,че може вътре в кошничката преди да се изпече да се сложи нещо по средата-фъстъци ли беше или пък фасулчета,за да натиска тестото :? Ако го намеря пак-ще напиша.
    Най-хубавите неща са невидими за очите!!

  3. #18

    Подразбиране

    Ами защо се слага набухвател в тестото? Помня, че майка ми веднъж също беше пробвала да прави и също се надуха, че трябваше да ги издълбава, за да ги напълни. :? След това реши, че рецептата й е сгрешена и не трябва набухвател.

  4. #19

    Подразбиране

    Аз пък мисля , че е нормално да се надува тестото и да се издълбават кошничките като са опечени и nреди пълнене с крема. Така поне сам виждала.

  5. #20

    Подразбиране

    Моята рецепта е без набухвател, аз винаги слагам масленото тесто за няколко часа в хладилника да стегне тогава с него се работи по лесно.

  6. #21

    Подразбиране

    veni_3000, ако може дай и твоята рецепта.

  7. #22

    Подразбиране

    100гр- синска мас
    100гр-масло/маргарин/
    1ч.ч.-пудра захар
    1-яйце
    Брашно колкото поеме тестото да е по твърдо оставя се няколко часа да престои в хладилника и се оформят кошничките да не са много дебели защото се надуват малко докато се пекат.Вадят се внимателно от формичките защото тестото е маслено и се трошат много лесно.Аз ги пълня с течен шоколад защото в къщи всички го обичаме много. :wink:

  8. #23

    Подразбиране

    Мерси! Копирах си и тази.

  9. #24

    Подразбиране

    А моите изглеждат така:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #25

    Подразбиране

    Някакви тънкости при ваденето на кошничките от формичките? :? Трябва ли да са изстинали или докато са топли? С нещо остро ли ги побутвате да излязат?

  11. #26

    Подразбиране

    Аз ги оставям 3-4 мин.след,като ги извадя от фурната,да вземат въздух и тогава ги вадя,като обръщам формата надолу и я удрям в тавата и кошничката сама си излиза.

  12. #27

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Скарлет
    Ето и рецептата(изпитана хилядократно)

    2яйца
    1 1/2 ч.ч захар
    500мл мас(разтопена)
    2 суп.лъжици кисело мляко
    1 кафяна лъжица сода Бикарбонат
    1 ванилия
    1,5 кг брашно
    За крема
    По желание-ванилия,шоколад.....
    За розичките
    2п.масло(оставено на стайна температура)
    500гр.пудра захар
    боя засладки в различни цветове

    Омесва се тесто.Да е меко.Във форми за малки тарталети се оформя,но трябва тестото да е тънко по стените,защото при печенето се подува от содата и ако е оставенопо-дебело няма да има място за крема.Изпичат се формичките и се изваждат кошничките.Забравих да спомена,че е необходимо преди да се оформи тестото,тарталетките трябва с едно чисто парче,напоено в олио хубаво да се намажат.
    Готов крем по желание.Сварява се и се пълнят кошничките.
    Маслото се омесва с пудрата захар.Разделя се на толкова части,колкото цвята бои имате и всяка част се боядисва.Слага се този маслен крем в шприц и се шприцоват отгоре върху крема(изстинал) розички.
    По средата поръсвате по желание кокос,шоколадови или цветни пръчици.
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДА ПРЕСТОЯТ ПОНЕ ЕДНА НОЩ,ЗА ДА ОМЕКНАТ И НА ДРУГИЯ ДЕН НЕ СИ СЕРВИРАТЕ В ЧИНИЙКА,А СИ ВЗИМАТЕ НАПРАВО ЦЯЛАТА ТАБЛИЧКА И С КЕФ СИ Я ИЗЛАПВАТЕ!!!
    Сега ще се опитам да пусна снимката с кошничките от моята абитуриентска,за да видите каква красота са.
    Скарлет, направих бисквитки (няма кой да прави кошнички, пък и формички никога не съм си купувала) по рецептата ти - благодаря за което. Станаха много на брой и много вкусни. Мислех си, че може да станат много мазни или нещо такова, но като пишеш, че е изпробвана многократно, реших да се доверя. Ами станаха много вкусни, хрупкави, абе изобщо супер! За кафе или чай са трепач!
    Но сега си мисля, че няма да е лошо да разбера и за кремчетата, с които се пълнят кошничките. Пишеш, че използваш готови кремчета. А кои по-точно?

  13. #28

    Подразбиране

    Ами,които са ти по вкуса.Аз обичам повече шоколадовия вкус,затова ги пъня със шоколадово нишесте,а може и пудингите на д-р Йоткер.

  14. #29

    Подразбиране

    Реклама:
    Намислила съм да пробвам мини бисквитена торта с малко нишестено кремче - само така, за проба, за да видя какъв е вкусът .

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •