Страница 1 от 10 123 ... ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 150
  1. #1

    Подразбиране Моите икони

    Здравейте, отдавна шия гоблени, обичам да бродирам цветя, любима ми е и морската тематика, но има периоди, когато имам нужда да ушия икона. Досега съм ушила три и то винаги след дълго премисляне и вътрешна потребност. Най-новия ми проект е "Вседържител", разработка на Солария. Нейните икони са много красиви, истинско предизвикателство. Искам да ви покажа как аз реших да претворя тази схема. Започнах я на 05.03.2011г. Работата ме увлича и ето днес докъде съм стигнала. Това, което добавям от мен към схемата е повече ламе, отколкото при оригиналния ключ - дано се вижда на снимките.

  2. #2

    Подразбиране

    ето новият етап - доста бавно напредвам,но ми харесва много, с нетърпение чакам да изляза от бордюра. По мое мнение той дава много от красотата на самата икона.

  3. #3

    Подразбиране

    резултатът от добавката на повече ламе е наистина страхотен! Ще следя етапите с интерес-

  4. #4

    Подразбиране

    И аз мисля като marji. Ще те следя из късо . Много са хубави разработките на Солария, но и доста сложни, а ти си доусложнила ситуацията с ламето, нооооооооооооо крайният резултат ще е неземна красота

  5. #5

    Подразбиране

    Много красиво се получава,а и ти бързо напредваш!С какво ламе шиеш?

  6. #6

    Подразбиране

    И аз ще следя с интерес, ефектът е много интересен.

  7. #7

    Подразбиране

    Привет на всички, към оригиналния ключ цветове в рамката и ореола прибавих Reflecta 300, доста трудно става, защото цветовете са много близки и с ламето се преливат още повече. Но става наистина много красиво! А иначе шия с ДМЦ и в ключа има три нюанса златен конец,но той се среща повече в дрехата на Исус. За сега съм доволна от резултата, дано и при лицето да няма изненади. Схемата ми е от нета и се надявам ключът да е наред.

  8. #8

    Подразбиране

    Ако имаш възможност, вместо DMC ламе използвай ламе Kreinik в 3 златни нюанса, става доста по-хубаво... Всъщност първоначалният вариант беше точно с Kreinik.

  9. #9

    Подразбиране

    Ето едно междинно етапче

  10. #10

    Подразбиране

    ovne много хубаво се получава с добавеното ламе .Аз имам 4 икони на Солария и съм много доволна от резултата сега съм си харесала и още една но първо ще завърша гоблените на малкия син че вече ми се сърди че не са готови .Ще следя с интерес етапите ти .

  11. #11

    Подразбиране

    Браво за ламето, страхотно се получава

  12. #12

    Подразбиране

    Момичета, много добре се получава, радвам се,че открих тази разработка. Ето ви следващ етап.С нетърпение очаквам вече дрехата на Христос. Струва ми се, че в следващите страници на схемата ще върви по-бързо, особенно там където е книгата - дано! Стискайте ми палци!

  13. #13

    Подразбиране

    Здравейте! Става много красиво. Бързо напредвате .Наистина иконата е много хубава и се шие приятно нищо ,че рамката е малко сложна .Ших я преди година за подарък на една църква и затова сложих доста ламе. По ореола,шевицата на дрехата и страниците на книгата.Сега се каня да шия и Богородица със същата рамка. Лека работа!
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от mamani : 07.04.2011 в 00:26.
    v_atanasova.133@abv.bg
    http://mamani55.snimka.bg

  14. #14
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Прелестна икона както всички на Солария а и бързо напредваш

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Великолепно се получава!!!

Страница 1 от 10 123 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •