Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен
Показване на 16 до 30 от 150
  1. #16

    Подразбиране

    Браво! И аз шия икона на Солария -Серафимо- дивеевско умиление. Как шиеш с тези метализирани конци ? Режа си къси кончета на два ката и ги натърквам със сапун и въпреки това се съсипва конеца много бързо .Моето ламе е с оригиналната комплектовка и предполагам е ДМС . А схемата според мен не е много хубава , с тези еднакви знаци в тъмни кутийки направо ми съсипаха очите , но пък резултата е прекрасен .Ето до къде съм я докарала :
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Редактирано от Svetlana Lazarova : 07.04.2011 в 09:51.

  2. #17

    Подразбиране

    Здравейте момичета, Mamani, твоята икона е станала много хубава! Браво! И аз съм решила следващата да е Богородица Умиление, заради същия бордюр, а и ми харесва много. Аз реших в книгата да не слагам допълнително ламе, но при ореола и рамката - да.(по дрехата има достатъчно) На твоята снимка като че ли рамката и в долната част е по-светла или на мен така ми изглежда?!Иначе като разглеждам схемата надолу е с по-тъмни конци. Сподели опит,моля те.

  3. #18

    Подразбиране

    Светлана, прекрасно начинание! Моя приятелка е шила точно тази икона и казва, че станала разкошотия!(аз не съм я виждала на живо,за съжаление,а само на снимка) И аз шия с ламе ДМЦ,но единствено което правя е да шия с малко по-къси конци от обикновенно, не ползвам сапун или нещо друго. Много добре се шие и с ламето на Рефлекта, с него дори си позволявам и по-дълъг конец. Стискам ти палци и успех. Показвай етапи!

  4. #19

    Подразбиране

    Може би така ви се струва,че е по-светла сигурно от снимката .Правена е с телефон. Първо уших целият гоблен и после слагах ламето.
    Ламето го ших на три ката с много къси конци ДМЦ. Не съм ги мазала с нищо. Имах проблеми с рамкирането.При опъването на места леко се вижда края на плата.Не че се забелязва но аз си го знам.
    v_atanasova.133@abv.bg
    http://mamani55.snimka.bg

  5. #20

    Подразбиране

    ovne, стискам палци и с нетърпение ще чакам следващия етап. Иконата ще стане прекрасна, както и всички други на Солария!

  6. #21

    Подразбиране

    Eто следващ етап. Много трудно стигнах до него, да ви се оплача - контузих се ( така паднах в дъжда!) и почти нямам възможност да шия. Но надявам се до два-три дни да се оправя съвсем и да продължа. Пожелавам на всички вас здраве, че без него нищо не става!

  7. #22

  8. #23

    Подразбиране

    Невероятен е!А и с повече ламе е станал още по-красив!
    Държа на ПРИЯТЕЛИТЕ си и мога да го докажа! А Вие?
    toni_mal4eva@mail.bg
    http://www.goblenite.org/showthread.php?t=7987

  9. #24
    Verche_98
    Guest

    Подразбиране

    onve,иконата е страхотна.По принцип не обичам икони,но твоята много ми хареса ще следя етапите с голям интерес.

  10. #25

    Подразбиране

    Представям ви следващия етап, постигнат с много "стискане на зъби".Ако не бях се контузила щеше да е по-голям, но здраве да е!

  11. #26

    Подразбиране

    ето етапче точно два месеца от началото и за да ви развеселя ще ви покажа кой ми помага: и вече уморен да ме чака

  12. #27

    Подразбиране

    мили приятели, показвам последен етап от Христос Вседържител, след два-три дни ще го кача при готовите Ще направя малко почивка за разнообразие - имам комплектовани едни магнолии на черна панама и започвам следващата икона - Богородица Умиление.

  13. #28

    Подразбиране

    Исус е прекрасен , а Богородица Умиление , много ще си пасне с него , и аз го уших Богородицата тази година ,
    Страхотен избор , и двата гоблена са страхотни

  14. #29

    Подразбиране

    Поздравления за завършеният гоблен.Станал е много хубав.
    v_atanasova.133@abv.bg
    http://mamani55.snimka.bg

  15. #30

    Подразбиране

    Реклама:
    ; Ето това съм започнала сега, ще се пробвам да шия и двата едновременно, че да видя докъде ще я докарам, от днес слагам началото.

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •