Показване на 1 до 12 от 12
  1. #1

    Подразбиране въпрос за китайските схеми

    Момичета , шил ли е някой от тези китайските гоблени , схемите са много хубави , картинките примамливи , но нямам представа дали си заслужават трудът


  2. #2

    Подразбиране

    Хм,при китайците има схеми и схеми.Много от тях са си чисти прогони(в смисъл ужасни),но се намират и някои приемливи.Характерно за що-годе нормалните схеми е,че обикновено са в огромни размери и цветове.
    Дразни ме факта,че на обложката дават самата картинка,а не скрин или отшив на гоблена.А този факт често подвежда.
    Другите колеги може да имат различно от моето мнение.Изччакай и те да споделят.

    toniedobreva@gmail.com



    Открито заявявам какво мисля и не позволявам да ме заплашват за това,което мисля!Живея в демократична държава и не позволявам да ми упражняват тоталитарни методи!

  3. #3

    Подразбиране

    Роси, и аз се канех да задам същият въпрос.Наистина има страхотни картинки ,но дали някой е шил и резултатът е същият? Май ще трябва да питаме колежките рускини,те може да имат повече опит.
    Тони ,а как ги разпознаваш техните прогони,че нещо не съм наясно

  4. #4

    Подразбиране

    Роси,

    ето какво шия от китайска схема
    URL=http://radikal.ru/F/s002.radikal.ru/i200/1103/af/daa6905100f7.jpg.html][/URL]
    получава се това


    знаците по схемата са в четири цвята, много четлива, в началото ми беше много трудно с достата единични бодчета, но тъкмо свикнах и го зарязах да ушия Жеравна и сега лека -полека пак го подновявам. След 210-те цвята на Жеравна, тези 75 са песен. Шия го с гобленов бод на обикновенна българска разграфена панама, защото незнам какво пише в указанието.Доволна съм от това, което се получава. Този гоблен го има вече и разработка на една руска фирма с 35 цвята, но се получава като, че ли не толкова добре, гледах го в някакъв руски форум. Имам заплануван и един друг при него бих сменила само панамата с Аида меджик 18. Ако с нещо друго мога да съм ти полезна пиши.
    Редактирано от d0nka : 25.03.2011 в 16:19.

  5. #5

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от rositsa Виж мнение
    Момичета , шил ли е някой от тези китайските гоблени , схемите са много хубави , картинките примамливи , но нямам представа дали си заслужават трудът

    Малко късно забелязвам поста, но да се включа защото в момента шия китайски есенен мост. Уверявам те, че усилието си заслужава - нескромно е да го кажа, но наистина е много хубав. Много е труден, твърде много единични бодове. Просто си представи 81 пликчета с конци - търсиш цвят за един бод, мушиш и подбождаш отзад. Разбира се гърба не е идеален и няма как да бъде. Каня се да го кача в "Етапите", но все не ми остава време. И пак казвам - заслужава си. Сега търся друг равностоен.

  6. #6

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от atina Виж мнение
    Малко късно забелязвам поста, но да се включа защото в момента шия китайски есенен мост. Уверявам те, че усилието си заслужава - нескромно е да го кажа, но наистина е много хубав. Много е труден, твърде много единични бодове. Просто си представи 81 пликчета с конци - търсиш цвят за един бод, мушиш и подбождаш отзад. Разбира се гърба не е идеален и няма как да бъде. Каня се да го кача в "Етапите", но все не ми остава време. И пак казвам - заслужава си. Сега търся друг равностоен.
    Благодаря , ще ми е интересно да видя етап на това което шиеш

  7. #7

    Подразбиране

    Много отдавна и аз направих много смел експеримент с китайски схеми!

    Сложното беше докато разгадая, че ключа се отнася за номера на конци на ДМЦ!
    Цялото начинание си беше огромен риск, но резултатът много ми хареса!

    А това е резултатът - http://www.goblenite.org/showthread.php?t=2997

  8. #8

    Подразбиране

    Роси, това е моята работа. Не съм добър фотограф и мисля, че на "живо" е по-добре, но все пак е достатъчно за да се добие представа.
    ТДК, гледах твоите неща и изпращам моите поздравления!!! Малеее, 250 цвята! А аз се чудя дали да започна един 183 цвята.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  9. #9

    Smile

    Показа се и замъка.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения

  10. #10

    Подразбиране

    Приказно се получава. Моите поздравления.

  11. #11

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от atina Виж мнение
    Показа се и замъка.
    atina , прекрасен е , заслужава си мъката , а на ТDK.......... одавна въздишам по красотите и .
    Ще довърша някои започнати и живот и здраве започвам и аз , много ме изкушават .

  12. #12

    Подразбиране

    Реклама:
    Благодаря, момичета! Бързам да го довърша, защото съм харесала нов гоблен на Хаед. Роси, напоследък гледам гоблените на Голдън Кайт и колкото повече гледам, толкова повече се влюбвам в тях. Много са детайлни!

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •