Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Показване на 16 до 23 от 23
  1. #16

    Подразбиране

    Да се отчета: Щруделът е страхотен.
    Като една пълна кукувица отлагах сума ти време да го направя, защото нямах галета. Днес си купих галета, спретнах сладкиша и забравих да сложа от нея.

    Но и без това стана супер. Семейството го нападна още горещ, после го пробваха топъл, а преди малко - и студен. Почти свърши. Голямо благодаря и за тая рецепта

  2. #17

    Подразбиране

    Да, май трябваше да предупредя, че е по-добре да се правят 2 дози, защото свършва за отрицателно време! :wink:

    Хапке, новият ти аватар е просто приказка!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  3. #18

    Подразбиране

    отдавна не бях влизала тук, защото бях затрупана с работа и не ми остана време за кулинарни подвизи, но туку-що направих този щрудел и такъв аромат се носи, че бремелинскато ми стомахче се свива, нямам търпение да се изпече, а и мъжа ми се прибра за малко и от вратата, само "Ауууууууу, ще се прибера по-рано от работа, да не сте го изяли до тогава!"

    Благодаря ти, Наталина!

  4. #19

    Подразбиране

    А на мен не ми стигна тестото за тавата на фурната И стана прекалено сух, понеже ябълките останаха открити и не се задушиха. Нали правилно разбрах, че размера на тавата е този :?

  5. #20

    Подразбиране

    Здравейте момичета!

    Аномалия, незнам защо не ти се е получило достатъчно тестото, да не би да си го отавила по-дебело? Трябва да е 1-2 милиметра дебело, при печенето си бухва. Да в дълбоката тавичка на фурната, то на снимката се вижда.

    Michel, дано ви допадне на вкус!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  6. #21

    Подразбиране

    Ами освен да се явя на поправка

  7. #22

    Подразбиране

    Това е чудна рецепта, natalyna
    Разкошен сладкиш се получи Правя го за втори път вече Резултата всеки път ме очарова
    Но аз замених ябълковата плънка с черешова, нали сега има толкова много череши, а аз толкова много ги обичам А блата наистина има вкус на бисквитки, чудесен е
    За плънката използвах : 2кг почистени тъмни череши, 7бр. необикновени бисквити (вместо галета), 5-6 с.л. кафява захар
    Или още по-просто, който иска да опита щтрудела на natalyna с черешова плънка да замести ябълките от рецептата с череши, а всички останали продукти са същите
    Продуктите се объркват добре, по желание сместа може да за загрее за 5-10 мин на котлона, но да се внимава да не загори Но аз си мисля, че и без предварителна термична обработка черешките ще се опекат добре във фурната
    Не успях да разточа кора колкото тавата на фурната, но една 30 см кръгла тавичка напълних с вкусен сладкиш
    Имам въпрос към теб, natalyna, скарана съм с точенето и с тестата С 300 г. брашно при мен се получава тесто, което е меко да се точи, и докато разточвам корите поема още около 200г. брашно, това така ли трябва да бъде или чашата с която меря е неточна
    Благодаря за страхотната рецепта natalyna,
    Ще опитам и с ябълки

  8. #23

    Подразбиране

    Реклама:
    Здравей DEn

    Радвам се, че щрудела ти харесва и е чудесно, че си импровизирала!
    За тестото - не знам защо не успяваш да го разточиш - просто посипваш добре дъската и самото тесто отгоре с брашно, ама може би зависи и от брашното. Лепи ли ти тестото, когато е вече омесено. Ако те притеснява, че се къса при точене, това не е проблем, просто го настави или запълни с тесто от другаде! А ако ви харесва и с поизмененото от теб тесто(с повече брашно), ами прави си го така! Чудя се само дали не ти става по-твърдо тестото и после бисквита? А и още нещо, ако ти се струва много меко, може да го оставиш за половин час да се стегне в хладилника. това също може да помогне! :?

    Истината е, че за месенето и точенето е нужна просто практика - като го нацелиш веднъж, вече си става! Може би ще ти е от полза да знаеш едно златно правило при точене(ти може и да си го знаеш, ама аз да кажа :wink - постоянно посипване с брашно, отгоре и отдолу на кората(то и така отива доста, ама не съм го смятала)! По този начин може да разточиш много тънка кора. В случая, ти е нужна около 1-1,5 мм тънка кора за отдолу и такава за отгоре!

    Ами това е, ако има нещо, пиши!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •