Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 23
  1. #1

    Подразбиране Още чешки рецепти

    Това е обещаният щрудел по рецепта на бабата на мъжа ми Най-вкусният който съм опитвала!

    ЩРУДЕЛ

    За тестото:
    300г брашно
    125г твърд маргарин или масло(аз го правя с маргарин)
    50г пудра захар
    2 яйца
    4 с.л. прясно мляко
    2/3 пакетче бакпулвер(питах не може ли цяло - не нямало да е същото, така че сложих 2/3 )
    щипка сол

    От продуктите се замесва не много твърдо тесто, но да става за разточване. тестото се разделя на 2 и се разтокват 2 кори с големината на тавичката за печене(дозата е точно за тавичка от печката(дълбоката)). Тавичката се намазва с мазнина и се слага първата кора, върху която се слага плънката.

    Плънка:

    1 кг ябълки
    5-6 супени лъжици кристална захар(всъщност може да сложите на вкус)
    1 ч. ч. смлени орехи(може и без тях)
    По желание може да сложите и стафиди
    4-5 с.л галета или ситно надробен сух хляб(за да поеме водата от ябълките)
    канела за посипване

    Най-напред се слагат ябълките нарязани на тънки резенчета, посипват се със захарта, канелата, орехите и накрая галетата.
    Отгоре се слага втората кора тесто, леко се примачква отгоре, за да се изкара въздуха и краищата се притискат с пръсти, за да се слепят двете кори. Тестото се набодва с вилица и щрудела е готов за печене. Пече се в умерена фурна, до зачервяване. След изтиване се реже на парчета и се поръсва с пудра захар.

    Добър апетит!

    А ето и снимките:
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  2. #2

    Подразбиране

    Продължавам

    След като изстине, ще го снимам и нарязан.
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  3. #3

    Подразбиране

    Дотук изглежда много добре

  4. #4

    Подразбиране

    Готовият щрудел или това което остана от него
    Прикрепени изображения Прикрепени изображения
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  5. #5

    Подразбиране

    Ухааааааааааа
    Много е готин! Записвам си веднага рецептата!

  6. #6

    Подразбиране

    щруделат изглежда страхотно и преполагам че е много вкуснен

    чехите имат вкусна кухня.
    майката на една моя приятвлка беше учила в чехия и все приготвяше разни чешки вкусотии. имаше едни коледни меденки, ах,............. но за съжеление те много ревниво си пазеха рецептите


  7. #7

    Подразбиране

    natalyna изглежда много добре щрудела и аз ще си копна рецептата .
    Очаквам следващите ти изкушения ...нещо ми подсказва ,че има още

  8. #8

    Подразбиране

    Момичета щрудела наистина е страхотен, аз съм го правила и с настъргана тиква(обаче трябва да се изтиска водата) - стана също върха!

    Да, чехите имат много вкусни неща, като повечето десерти са по-скоро сухи, с втасване отколкото сиропирани и не са толкова сладки(те дори не сиропират блатовете за торти)! когато правя баклава си я изяждаме ние с мъжа ми, защото на другите им е сладка(добре, че той поне обожава сиропирани сладкиши)! Много рядко например правят кексове и ако правят то той е от по-тежкият вид с масло!

    Смятам да пусна още рецепта за така наречените тук бухти, които всъщност са по-скоро сладък вариант на тутманик! Има още неща, но постепенно, за да мога да давам и снимков материал!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  9. #9

    Подразбиране

    Наталина, благодаря ти много.
    Рецептата ми изглежда много добра, а и снимките са изкусителни. Освен това съм се уверила, че твоите неща винаги стават. Само българската мая понякога се излага, но като няма чешка

  10. #10

    Подразбиране

    И а си копирах рецептата.
    Аз сан в NL и тук също правят едни тлъсти кексове с много масло, чак пръстите ти стават мазни и аз хич не ги обичам. Правя си кексове по български - с малко масло, да са пухкави и леки.
    Чакам с нетърпение още чешки рецепти

  11. #11

    Подразбиране

    Хапчице, дано тази да ти стане от пръв път, че няма мая!
    Иначе и аз като видя някои от вашите имена - ти, Djemma, Скарлет и няколко мами от бг-мамма, директно записвам и дори не давам отчет - та да не си помислите, че не ви опитвам рецептите :wink:
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  12. #12

    Подразбиране

    Наталина, а имаш ли рецепта за чеснова супа. Когато бяхме в Чехия ходихме на разходка в етнографския комплекс в Рожнов и там ядохме такава, беше много вкусна. Моля те, дай рецептата!

  13. #13

    Подразбиране

    Страхотна рецепта!
    Опитвала сам щрудели с мнoгoлистно тесто и не ми харесаха.Ще опитам тази рецепта.Благодаря!
    Както вече писах,приветствам всяка идея за сладкиш с пресни плодоиве (или варианта им със сладка) и си мисля дали тази не може да се направи и с други плодове (освен с тиква, за което не бих се сетила-чесно казаноно- което си е оригинално,но може би със сливи напр?).Опитвали ли сте нещо друго подобно?

  14. #14

    Подразбиране

    Не знам дали може да стане с други плодове, защото не съм опитвала! Тестото става с много приятен бисквитен вкус, така че мисля, че няма да има проблем. Само че, сложи задължително галета, за да поеме водата(сливите имат повечко). Мисля, че би могло да се сложи и сладко между корите - май пак ще стане.

    А да, за тиквата, ако някой иска да опита - като се настърже, водата се изтисква, посолява се(за да не е блудкава) и я омесвам със захарта + 2 лъжици олио, като за тиквеник!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Соледад, чесновата супа е в отделна тема.
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •