Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 31

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране ROSACE-китайското DMC

    Здравейте дами
    Надявам се, че нямате нищо против към вас да се присъедини един мъж..!
    Като начало смятам да ви бъда полезен с този линк, където ще видите пълния конвертор на ROSACE, DMC И ANCHOR! Не съм шил досега с Rosace, но ще ги пробвам, защото DMC-то в БГ е далече от оригинала
    Ето и линка:
    http://www.threadrosace.com/conversi...ace-dmc-anchor

  2. #2

    Подразбиране

    mnogope4en, добре дошъл!!! Мнооооого се радвам на мъжете тук, а и на мъже-гобленари, които не са във форума.
    Що се отнася до темата, ако трябва модераторите ще я преместят или изтрият. На мен, обаче, ми е интересно защо смяташ, че DMC-то в България е далеч от оригинала. Аз шия само с DMC или Anchor, ако е готов комплект и купувам от приятелка, която зарежда от официален вносител. Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.

  3. #3

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.
    За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена

  4. #4

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maya_the_bee Виж мнение
    За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена
    А, това го има! И на мен ми се е случвало. За това, ако ще шия по-голямо пространство с един цвят, си купувам необходимото количество чилета наведнъж. Според мен, обаче, не това определя "оригиналността". В южна България на доста места се продава DMC, произведено в Гърция. Етикетът е абсолютно идентичен на тези, произведени във Франция. Има разлика в една думичка. Предполагам, че е твърде вероятно да се получи и разлика в цвета.

  5. #5

    Подразбиране

    Еее... язък.. Ми не съм я видял, ама нищо де.. Дай линк и тази я затварям!?

  6. #6

    Подразбиране

    Като цвят няма разлика, но ментето се размъхва! Това го установих, когато си купих DMC в Испания преди 5г. и онова стои по-лъскаво
    И да добавя личното си мнение, а именно че полската Ариадна например по нищо не отстъпва на DMC-то като качество... Но това си е лично мое мнение!!!

  7. #7

    Подразбиране

    Аз си гледам етикетите. Оригинални са. И, според мен, а и според специалисти в химическата и текстилната промишленост, зависи от цвета на конеца. При багренето, за да се постигне някой цвят, се подхожда доста агресивно към памука. Да, има разлика в самата нишка между различните цветове. На мен, обаче, не ми се размъхва.

  8. #8

    Подразбиране

    .... размъхване може да се получи, например, ако при организацията на шиене имаш навика да навиваш конеца от чилето на картонена бобина...
    .... някои казват, че ако шият с дълъг конец, също им се размъхва... аз шия с 1.5 м конец и пак не ми се размъхва...
    .... много зависи и е много индивидуално...
    .... все пак не ми се шие с Росаче...

  9. #9

    Подразбиране

    Розачето не са лоши по качество.Много малко № цветове се различават мъничко от "оригиналното" ДМС.Цената им е поносима.Аз лично съм много доволна.

  10. #10

    Подразбиране

    Вече трети /не малък/ гоблен шия с Розаче. Поръчала съм по Интернет почти половината им каталог. В момента си комплектовам три гоблена на Dimensions с конци Розаче. Даже днес се каня отново да си поръчам. Мога да кажа, че съм много доволна. Както казва Tooth, само няколко цвята се разминават съвсем мъничко с тези на DMC. Пране, гладене на гоблена след това и не са мръднали, нито боица са пуснали. Струва си да се опита с тях.

  11. #11

    Подразбиране

    Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.

  12. #12

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.
    До сега се "блещих" да сравнявам DMC и Розаче, кой колко е пресукан. Честно казано, не открих разлика. Относно шиенето с по-дълъг конец: аз шия с дълги конци, около 1.5 м . Конецът не ми се разделя и не се размъхва в края, както примерно става при Ариадна. Но /мое мнение/ при Розаче, както и при DMC, тъмните цветове не са толкова плътни. Сякаш конецът е мааалко по-тънък.
    Това е изцяло с Розаче и си личи за какво става дума като казвам, че тъмните конци не са толкова плътни.
    Редактирано от steffanni : 13.04.2011 в 10:06.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от steffanni Виж мнение
    До сега се "блещих" да сравнявам DMC и Розаче, кой колко е пресукан. Честно казано, не открих разлика. Относно шиенето с по-дълъг конец: аз шия с дълги конци, около 1.5 м . Конецът не ми се разделя и не се размъхва в края, както примерно става при Ариадна. Но /мое мнение/ при Розаче, както и при DMC, тъмните цветове не са толкова плътни. Сякаш конецът е мааалко по-тънък.
    Това е изцяло с Розаче и си личи за какво става дума като казвам, че тъмните конци не са толкова плътни.
    Добре изглеждат, май и блясък си имат, доколкото се вижда на снимката...

  14. #14

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Добре изглеждат, май и блясък си имат, доколкото се вижда на снимката...
    Имат и блясък, да.
    Ехааа, голяма реклама им направих , но наистина съм доволна! И от цената, на която ги купувам също

  15. #15

    Подразбиране

    Значи този линк го открих съвсем случайно и реших да го побликувам точно поради тази причина, а именно защото от писаниците тук разбрах, че едните се умножават по две, а във въпросния сайт има само по две нули отпред! Намерих връзка с производителя и мисля да си поръчам направо от Китай!

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •