Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Показване на 1 до 15 от 31
  1. #1

    Подразбиране ROSACE-китайското DMC

    Здравейте дами
    Надявам се, че нямате нищо против към вас да се присъедини един мъж..!
    Като начало смятам да ви бъда полезен с този линк, където ще видите пълния конвертор на ROSACE, DMC И ANCHOR! Не съм шил досега с Rosace, но ще ги пробвам, защото DMC-то в БГ е далече от оригинала
    Ето и линка:
    http://www.threadrosace.com/conversi...ace-dmc-anchor

  2. #2

    Подразбиране

    mnogope4en, добре дошъл!!! Мнооооого се радвам на мъжете тук, а и на мъже-гобленари, които не са във форума.
    Що се отнася до темата, ако трябва модераторите ще я преместят или изтрият. На мен, обаче, ми е интересно защо смяташ, че DMC-то в България е далеч от оригинала. Аз шия само с DMC или Anchor, ако е готов комплект и купувам от приятелка, която зарежда от официален вносител. Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.

  3. #3

    Подразбиране

    Еее... язък.. Ми не съм я видял, ама нищо де.. Дай линк и тази я затварям!?

  4. #4

    Подразбиране

    Като цвят няма разлика, но ментето се размъхва! Това го установих, когато си купих DMC в Испания преди 5г. и онова стои по-лъскаво
    И да добавя личното си мнение, а именно че полската Ариадна например по нищо не отстъпва на DMC-то като качество... Но това си е лично мое мнение!!!

  5. #5

    Подразбиране

    Аз си гледам етикетите. Оригинални са. И, според мен, а и според специалисти в химическата и текстилната промишленост, зависи от цвета на конеца. При багренето, за да се постигне някой цвят, се подхожда доста агресивно към памука. Да, има разлика в самата нишка между различните цветове. На мен, обаче, не ми се размъхва.

  6. #6

    Подразбиране

    .... размъхване може да се получи, например, ако при организацията на шиене имаш навика да навиваш конеца от чилето на картонена бобина...
    .... някои казват, че ако шият с дълъг конец, също им се размъхва... аз шия с 1.5 м конец и пак не ми се размъхва...
    .... много зависи и е много индивидуално...
    .... все пак не ми се шие с Росаче...

  7. #7

    Подразбиране

    Розачето не са лоши по качество.Много малко № цветове се различават мъничко от "оригиналното" ДМС.Цената им е поносима.Аз лично съм много доволна.

  8. #8

    Подразбиране

    Вече трети /не малък/ гоблен шия с Розаче. Поръчала съм по Интернет почти половината им каталог. В момента си комплектовам три гоблена на Dimensions с конци Розаче. Даже днес се каня отново да си поръчам. Мога да кажа, че съм много доволна. Както казва Tooth, само няколко цвята се разминават съвсем мъничко с тези на DMC. Пране, гладене на гоблена след това и не са мръднали, нито боица са пуснали. Струва си да се опита с тях.

  9. #9

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Ще е любопитно да покажеш например едно оригинално и едно, според теб "менте" чиленца, за да видим разликата.
    За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена

  10. #10

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от maya_the_bee Виж мнение
    За съжаление, не мога да покажа в момента поради липса на техника, но наскоро имах силно разочарование от чилета на ДМС, уж с "оригинални" етикети, с един и същ номер, но купени по различно време, и разликата в цвета беше толкова драстична, че и лаик можеше да я забележи. Добре, че не трябваше да довършвам някое по-голямо петно с този цвят, че иначе щях да сътворя нов вариант на гоблена
    А, това го има! И на мен ми се е случвало. За това, ако ще шия по-голямо пространство с един цвят, си купувам необходимото количество чилета наведнъж. Според мен, обаче, не това определя "оригиналността". В южна България на доста места се продава DMC, произведено в Гърция. Етикетът е абсолютно идентичен на тези, произведени във Франция. Има разлика в една думичка. Предполагам, че е твърде вероятно да се получи и разлика в цвета.

  11. #11

    Подразбиране

    Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.

  12. #12

    Подразбиране

    Аз също шия с конци Rosace и съм много доволна. Не се размъхва, нямала съм проблеми при прането и гладенето. На поносима цена са, имат богата цветова гама. Който не е пробвал му препоръчвам да пробва.

  13. #13

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от Nelly_L Виж мнение
    Tooth, steffanni, като цвят сигурно е докарано Росачето. Интересно ми е да споделите впечатленията си за качеството на самия конец. Например плътен ли е, пресукан ли е... Аз преди време пробвах един гоблен с Венус. Тайвански конци, ако не бъркам и също на по-приемлива цена от DMC-то. Общо-взето съм доволна от тях. Цветовата им гама също е доста богата, но бяха доста пресукани.
    До сега се "блещих" да сравнявам DMC и Розаче, кой колко е пресукан. Честно казано, не открих разлика. Относно шиенето с по-дълъг конец: аз шия с дълги конци, около 1.5 м . Конецът не ми се разделя и не се размъхва в края, както примерно става при Ариадна. Но /мое мнение/ при Розаче, както и при DMC, тъмните цветове не са толкова плътни. Сякаш конецът е мааалко по-тънък.
    Това е изцяло с Розаче и си личи за какво става дума като казвам, че тъмните конци не са толкова плътни.
    Редактирано от steffanni : 13.04.2011 в 10:06.

  14. #14

    Подразбиране

    Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.

  15. #15

    Подразбиране

    Реклама:
    Цитат Първоначално написано от Nev Виж мнение
    Аз пък седя и се "блещя" в конвертора от първия пост. Номерата на конците Rosace не се ли образуваха по друг начин от номерата на DMC? Тук са добавени само две нули.
    Да, наистина! Аз по друг начин съм преобразувала номерата на конците и честно казано не вярвам на тая таблица и не бих я ползвала.

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •