Показване на 1 до 14 от 14

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране

    Задай въпроса си тук: http://www.odit.info/
    Със сигурност ще ти отговорят.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  2. #2

  3. #3

    Подразбиране

    Обърни се към познат счетоводител,служител в НАП или НОИ.Но доколкото знам,мисля че има право

  4. #4

    Подразбиране

    Писах ти на лични. Обади се. Аз минах вече по този трънлив път.

  5. #5

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите момичета Оказа се , че роднина на една приятелка работи в пенсионното . Жената подготви всички документи и ги пусна по реда . Каза , че на мама и се полага пенсия , но първо се определя размера , взависимост от стажа на татко . До 2 седмици ще получим писмо с резултата .

  6. #6

    Подразбиране

    Получихме писмо от пенсионното . Оказа се че липсват някакви данни и печати в трудовите книжки на татко . Някой от тях са от вече несъществуващи заводи . Искат данни от 71-72 год. , 75-76г. . Незнам как ще ги търсим . Дали ще пазят архиви от тогава ? Сега търсих в интернет за заводите , пише само за приватизацията на този в Сопот .

  7. #7

    Подразбиране

    В РУСО трябва да имат данни къде се съхраняват архивите и ведомостите на вече ликвидирани предприятия. Тъй като липсват определени атрибути от заверката по трудовата книжка ще ти се наложи да вадиш Образец - 30 - за трудов стаж / задължително трябва да намериш къде се съхраняват ведомостите и личните досиета/.
    И аз имам такъв случай с познат, само че при него самото РУСО се опита по служебен ред да направи справките, но се оказа, че там където трябва да се съхраняват архивите - изобщо ги няма. И така ти отговарят - няма данни, което е супер гадно от тяхна страна, защото трудов стаж се доказва в съда по определен ред, но изрично трябва РУСО да е упоменало, не че няма данни, а конкретна причина например- изгубен архив, изгорен архив или нещо от сорта.
    НОИ масово се изтарикати да дава в отказите си такива страндартни изрази от рода на "няма данни", защото знаят, че по този начин не можеш да се докажеш посмъртно трудов стаж в съда / не че няма и измами такива/, но трябва да се гледа общото, не изключенията. Но ни е сбъркана държавата за съжаление.
    Направи опит да се свържеш с НОИ-София да видим те дали няма да те насочат къде се съхраняват архивите.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •