Показване на 1 до 14 от 14

Hybrid View

  1. #1

    Подразбиране Има ли право ...?

    Здравейте момичета , искам да попитам нещо . Баща ми почина преди 9 месеца , на 58 години . Подготвяше документи за пенсия , но си отиде за 40 дни от рак на белия дроб . Искам да попитам мама имали право на пенсия от него ? Тя е трудостроена и е на 53 год. Една комшиика и казала , че и се полага , но ние не сме сигурни, защото самия той още не взимаше пенсия?

  2. #2

    Подразбиране пенсия за вдовица

    аз не съм юрист, но мисля , че има право на пенсия като вдовица. Какъв процент и от какво вече не знам. Попитай юрист и ще разбереш веднага. Успех!
    Десислава

  3. #3

    Подразбиране

    Задай въпроса си тук: http://www.odit.info/
    Със сигурност ще ти отговорят.
    Смисълът на живота е човек цял живот да търси смисъла на живота. Така поне мисля аз.
    моите гоблени

  4. #4

  5. #5

    Подразбиране

    Обърни се към познат счетоводител,служител в НАП или НОИ.Но доколкото знам,мисля че има право

  6. #6

    Подразбиране

    Писах ти на лични. Обади се. Аз минах вече по този трънлив път.

  7. #7

    Подразбиране

    Благодаря за отговорите момичета Оказа се , че роднина на една приятелка работи в пенсионното . Жената подготви всички документи и ги пусна по реда . Каза , че на мама и се полага пенсия , но първо се определя размера , взависимост от стажа на татко . До 2 седмици ще получим писмо с резултата .

  8. #8
    bumer2008
    Guest

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от kiraa Виж мнение
    Здравейте момичета , искам да попитам нещо . Баща ми почина преди 9 месеца , на 58 години . Подготвяше документи за пенсия , но си отиде за 40 дни от рак на белия дроб . Искам да попитам мама имали право на пенсия от него ? Тя е трудостроена и е на 53 год. Една комшиика и казала , че и се полага , но ние не сме сигурни, защото самия той още не взимаше пенсия?
    Как си приличаме с теб и моята мама почина (59г) от рак на белия дроб ими няма два месеца откакто разбрахме.А татко с неговата загубена трудова книжка и ликвидирани предприятия плюс това е бил миньор.Успех от сърце ти го желая.
    П.ПЗнам, че не свързано с въпросът ти но исках да искажа, че знам колко е трудно това положение и колко нерви си хвърлила до сега и колко още ще хвърлиш, в такива моменти се вижда кои хора са ЧОВЕЦИ а тези от системата не са

  9. #9

    Подразбиране

    Благодаря Трудно е когато загубиш близък и то толкова ненадейно. Преди почти 5 години загубих братчето си , при нещастен случай , беше на 27 години , след това и татко . Добре ,че беше мъжът ми иначе незнам ... имало е моменти ,в който просто не ми се живееше ....

  10. #10

    Подразбиране

    И аз загубих баща си година преди да се пенсионира от същата болест, така че ви влизам в положението.kiraa помнете близките си хора и гледайте напред.

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •