Показване на 1 до 4 от 4
  1. #1

    Подразбиране Чешка чеснова супа (Чеснечка)

    Соледад, веднага я пускам, защото и аз много я обичам а е и супер лесна. Прекрасна загряваща зимна супа(или по-скоро чорба).

    Продукти за 4 порции:
    1 л. вода 6 скилидки чесън - по-големки 1 лъжица мазнина, сол, черен пипер, Вегета(или бульон) пресен(по възможност) магданоз 4 жълтъка, 4 филийки хляб + мазнина (за крутони) По желание настърган кашкавал - около 50г.

    Водата, настърганият чесън, мазнината, солта, ч.пипер и бульона(Вегета) се слагат до завиране на котлона. През това време, нарязаният на кубчета хляб се запържва в мазнината до порозовяване. В купичките за сервиране се слага по един жълтък и се залива с горещият приготвен бульон. Посипва се с накълцан магданоз и запържените кубчета хляб, а по желание може да се прибави и настърган кашкавал.Ако те притеснява, че жълтъка е суров, можеш да разбиеш само 1-2 яйца и да ги сипеш в още врящата супа(да станат на парцали)!

    Добър апетит!
    Щастието,това е резултатът от усилието да направим другите щастливи!

  2. #2

    Подразбиране


    Страхотна си! Много благодаря за рецептата!
    Още сега отивам да я направя...надявам се да изненадам мъжа си мнооого приятно Все пак в Чехия карахме медения си месец :wink:

  3. #3

    Подразбиране

    Звучи много ароматно
    Представям си нешо като шкембе-чорба без шкембе (което може и да по-добрия вариант).
    Ще опитам- сега е в крайна сметка точно сезона, в които на човек му трябва \
    "антигрипал"(както баща ми нарича чесъна), но ще е най-вероятно в петък вечер (та до следващия работен ден да не намирисвам вече)

  4. #4

    Подразбиране

    Реклама:
    Звучи много ароматно
    Представям си нешо като шкембе-чорба без шкембе (което може и да по-добрия вариант).
    Ще опитам- сега е в крайна сметка точно сезона, в които на човек му трябва \
    "антигрипал"(както баща ми нарича чесъна), но ще е най-вероятно в петък вечер (та до следващия работен ден да не намирисвам вече)

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •