Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен
Показване на 61 до 75 от 101
  1. #61

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepen Виж мнение
    Който следи етапите на салфетката от съвместното шиене ето и 4 етап от нея е готов !Очаквам с нетърпение следващия

    лелеее, колко е красиво!
    изглежда ми, обаче, доста трудно

  2. #62

    Smile

    tazzzz- Благодаря ти !Не е лесно ,но не е и трудно!Щом имаш схемата и следваш инструкциите всичко става лесно.Трябва само желание и започни с нещо дребно,все пак стават доста красиви неща !

    За всички на които им е интересна техниката -хардангер и надничат от времена време показвам част от коледните играчки които бродираме съвместно в "девичника" под вещото ръководство на няколко много интусиазирани момичета в темата за хардангер.Жалко че сега сайта не работи!Но който има желание да избродира нещо от тези неща може да посети блога на едно от тях , там има и схемички , а момичето е много отзивчиво http://violetgold.blogspot.com/p/blog-page_16.htmlАз също мога да ви помогна,стига да има желаещи .Все още са в процес на довършване/до Коледа има време/ и благодарение на програмата на пикаса 3 ги събрах в колаж.Така се пестят файлове.Много и се кефя!



    Днес получих и 5 етап на салфетката от Мамен .В средата трябва да се избродира това цвете -като ажурен бод се води "Едлвайс".Първоначално се стреснах ,но прочетох тук -там ,събрах инфо , пробвах на едно парче и вече ми е ясно,остава да го осъществя на самата салфетка.Дано се справя ,имам 2 седмици срок до следващия етап, който вече ще е последен.В размисъл съм с какъв цвят да ги избродирам!Трудно е да се реши ,когато нямаш още в началото какво ще представлява цялата салфетка и всеки път съм пред дилемата ,с кой цвят ще се получи най добре!?



  3. #63

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepen Виж мнение
    Последен етап на първият ми опит с техниката!Направих доста снимки защото вече си има нова стопанка !Първият опит се подарява за късмет -за да има и други!



    и на цветен фон

    Пепен аз шия в момента калъфа за ножиците, и съм към края на втората част , но дай моля те малко инфо какъв плат ползва за подплата и как се поставя. четох при рускините но нещо не ми стана ясно.
    Благодаря Ви че Ви има момичета. Откакто открих сайта влизам всеки ден и се радвам на Вашите творения.Шия гоблени от 15 години, но нямам много време.Това ме правя щастлива.

  4. #64

    Подразбиране

    да, а пък аз да попитам изобщо на каква панама се прави този хардангер

  5. #65

    Подразбиране

    Meri - в случая съм ползвала памучен плат,съобразявах се повече с цвета , а и да е по- тънък.Може да ползваш и гладко кадифе за изисканост или сатенен, абе всичко каквото си имаш в къщи стига да се плъзга лесно ножичката !Най -напред си направих кройка от хартия така че да се пъха свободно във вече зашития и оформен калъф.Кройката е една ,но от плата изрязваш 2 цели и 2 половинки парчета .Подлепих с подлепващо за плат, да стои по плътно и да влиза лесно в основния модел.Винаги когато се слага подлепващо изрязвам плата по кройката с резерва, слагам подлепващото и отново налагам кройката защото може да се получи някакво разместване.Ако нямаш подлепващо можеш да ползваш някакъв картон или да изрежеш от стара снимка от ренген и да я пъхнеш между двете парчета плат и след това да ги съединиш.Така постъпих преди време когато правих едно калъфче за очила.Стана много сполучливо.Съединението го правих на машината със зиг-заг бода , ако нямаш такава -на ръка с фистон бод.Съжалявам че не съм снимала тази част последователно когато го правих /нещо като МК-майсторски клас/Преди да си съединиш цялата част и половинката за да се оформи пак калъфче където ще ти влиза ножичката пробвай дали свободно се побира в основния модел,за да не се получи гаф .Дано съм ти обяснила разбираемо ,така че да ме разбереш!Ако не ти е ясно нещо пак питай !Успех и непременно да покажеш резултата !Радвам се че си се запалила по техниката и на мене това ми беше първото нещо което направих с нея!А къде четеш при рускините, нали "Девичника " не работеше , а сега след като го пуснаха се оказа че всичката информация е изтрита!В момента и аз си правя блог в който имам идея да направя и пусна МК на няколко модела !Адреса му е в подписа ми.

    tazzzz - нави ли се най -после ,ще се радвам да се опиташ и да видиш колко е завладяващо!Относно панамата ,първите ги правих на нашата си панама -българска неразграфена .Сега вече преминах на по-ситна след като се включих в испанския SAL със салфетката.За тебе съм приготвила един много готин модел за игленик ,само кажи и ти го пращам , а може и тука да го кача , а ти после ще покажеш резултата
    А аз съм в 6 ,последен етап на салфетката .Скоро ще покажа снимки!

  6. #66

    Подразбиране

    Браво!!!Толкова красота и така изящно изработени!!!Всичко е така измайсторено,сякъш с ръка не е пипано!Особено ангелчетата,пък и всичко останало.Преди години съм шила ажурен бод и бяла рязана бродерия,и знам,че не толкова лесно.Даже имам такава рязана бродерия и на калъфки за спане /изработени са от моята мила леля,за съжаление вече покойница/,но са много,много красиви.Успех на всички,които имат желание да творят такива красоти!!!

  7. #67

    Подразбиране

    Уау, в темичката още малко и паячета ще се разхождатСъжалявам че никой не се престраши да се включи заедно с мене да си пошиваме с тази техника

    По принцип ,реших каквото ушия да го показвам накрая в готовите творби ,но това което в момента съм започнала изисква малко повече време, а нямам търпение да ви покажа .И до тука доста работа отхвърлих ,но ме чака и още толкова , като се има напредвид че това същото трябва да го повторя/най неприятното занимание за мен/



    Трябва да се получи тази красота-торбичка за ароматни цветя



    За тези които се интересуват, шия го на панама 28 каунт с конци перле котон №8 и 12.Цветове -бяло, розово и лилаво /но на снимката цветовете не са като на живо ,съжалявам за което/.

  8. #68

    Подразбиране E===

    Браво ! Това с много търпение и здрави нерви И да не потреперва ръката за да се кръцне плата и конеца .Обожавам и с голямо удоволствие поглеждам към това ти начинание . Успех

  9. #69

    Подразбиране

    Браво pepen!
    Не се сърди, че не се включваме в темата. Много са красиви нещата, които правиш, но са и доста труднички. Аз лично се пробвах на големия модел, които ти беше правила за някакъв испански сайт и стана горе-долу добре. Следя темата и търся други интересни модели, които да са обяснени стъпка по стъпка.

  10. #70

    Подразбиране

    Както съм писала по-горе,шила съм и ажурен бод, и бяла бродерия /даже имам едно недовършено каренце,което е избродирано,но не е изрязано/.Дори не знам в кое чекмедже съм го прибрала.Иска се голямо търпение и инат ,за да се изреже всичко,да се колоса и т.н.Аз вече такова търпение нямам.Съжалявам! Иначе много харесвам всичко изработено от теб и ти се възхищавам.Успех и много,много търпение!!!

  11. #71

    Подразбиране

    Благодаря ви момичета че надникнахте в тази страничка !Благодаря и за милите думи
    Не се сърдя ,но си нямам български дружки.За сега комуникирам с рускини и доста неща научих от тях за тази техника.Трудно се справям с руския ,но те са така толерантни,винаги готови да помогнат ,за което им благодаря!
    За тези които все пак желаят да се научат и да избродират нещо с тази техника ,давам линк с файлове в пдф формат ,където стъпка по стъпка е показано пътя на даден модел.Можете веднага да си го принтирате и да започнете.Ако имате нужда или съвет винаги съм насреща -питайте !


    https://docs.google.com/?authuser=0#home

    Ако пък си харесате нещо друго ,покажете и заедно ще го разучим и избродираме.

  12. #72

    Подразбиране

    Пепче,май си правиш експеримент с нервите...доста трудна задачка имаш...


    и нещо страничката на линка не се отваря...
    sneji_bee@abv.bg

    Яжте мед за здраве и красота!
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000080361779

  13. #73

    Подразбиране

    Леле Пепи Мога само да се чудя на търпението ти Толкова изящно се получава всичко

  14. #74

    Подразбиране

    Цитат Първоначално написано от pepen Виж мнение


    За тези които се интересуват, шия го на панама 28 каунт с конци перле котон №8 и 12.Цветове -бяло, розово и лилаво /но на снимката цветовете не са като на живо ,съжалявам за което/.

  15. #75

    Подразбиране

    Реклама:
    Пепа, невероятно елегантни произведения си сътворила! При моето работно време и семейно положение мога само да цъкам от възхита, и да ти гледам снимките!НЕВЕРОЯТНА КРАСОТА СЕ ПОЛУЧАВА!

Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследенПоследен

Правила за писане

  • Не може да отваряте теми
  • Не може да публикувате отговори
  • Не може да прикачате файлове
  • Не може да променяте мненията си
  •